שתף קטע נבחר

קליף ריצ'רד, שהואשם בהטרדה מינית, תובע את ה-BBC: "הסיקור הרס לי את המוניטין"

אחרי שזוכה לחלוטין מאשמת ביצוע עבירה מינית בנער בשנות ה-80, הודיע הזמר קליף ריצ'רד כי יתבע את רשת BBC ואת משטרת יורקשייר על חשיפת הפשיטה המשטרתית שבוצעה בביתו. "שמי פורסם בטרם הוחלט להעמידי לדין, חיי זועזעו לחלוטין"

קליף ריצ'רד הורה לערכי דינו לפתוח בהליכים משפטיים נגד משטרת מחוז דרום יורקשייר ותחנת ה-BBC, בשל האופן הפולשני לדבריו בו סיקרו את פשיטת המשטרה על ביתו בקיץ לפני שנתיים, עת הואשם בביצוע עבירה מינית שביצע בנער צעיר בשנות ה-80. מאז הפשיטה, הזמר בן ה-75 לא נעצר או הואשם בעבירה, ובחודש שעבר בוטלו ההאשמות לחלוטין.

 

"חיי התהפכו לחלוטין, עולמי זועזע. המוניטין שלי, בכל העולם, נהרס ללא סיבה מוצדקת", הצהיר הזמר בפוסט בפייסבוק שלו. "בהיעדר תשובה מספקת, בית משפט יקבע אם התנהלותם (של המשטרה ואנשי ה-BBC) הייתה מוצקדת וראויה או לא. לא הייתי רוצה שאותו הדבר יקרה למישהו אחר. אני מאמין כי יש לכבד פרטיותו של אדם ולפעול לפי קווים מנחים, וזה אומר שלמעט מקרים חריגים, אל למשטרה ולתקשורת לפרסם שמות של חשודים בטרם הוחלט להעמידם לדין". ה-BBC והמשטרה טרם הגיבו לדברים.

 

כזכור, באוגוסט 2014, כשהמשטרה פשטה על דירת הפנטאהוס של ריצ'רד, עקבו מסוקים ומצלמות טלוויזה של ה-BBC אחר הפרשה וסיקרו אותה בהרחבה. על אף החלטתה של ועדה פרלמנטרית בנושא, לפיה הערוץ לא עבר על חוקים אתיים, בחקירה נוספת בנושא נמצא כי משטרת דרום יורקרשייר לא הייתה צריכה לשחרר "מידע חסוי" אודות הפשיטה על בית המוזיקאי. נציגי המשטרה התנצלו אז בפני ריצ'רד על הלחץ שהופעל עליו כתוצאה מהסיקור התקשורתי של החקירה. 

 

קליף ריצ'רד. הוא זכאי (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
קליף ריצ'רד. הוא זכאי(צילום: בני דויטש)
 

סר קליף ריצ'רד בן ה-75 הוא אחד מכוכבי המוזיקה הגדולים ביותר שיצאו מבריטניה, ומכר עד היום יותר מ-260 מיליון עותקים מאלבומיו הרבים. לאורך הקריירה הארוכה שלו, ריצ'רד הכניס למצעדים יותר מ-100 סינגלים - כשבין הבולטים שבהם "Congratulations" ,"Move it" ו-"Living Doll". בנוסף, ייצג הזמר את מולדתו פעמיים בתחרות האירוויזיון, ב-1968 וב-1973. ריצ'רד ביקר בישראל ב-1963 ו-2013.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: GettyImages Image Bank
קליף ריצ'רד. נתראה בבית המשפט
צילום: GettyImages Image Bank
לאתר ההטבות
מומלצים