שתף קטע נבחר

משפחתה של הלל ז"ל בהר הבית: "לא יום של עצב, אלא של שמחה"

מאות ליוו את בני משפחתה של הלל אריאל ז"ל, הנערה בת ה-13 שנרצחה במיטתה בידי מחבל בקריית ארבע. האם רינה: "לא באנו הבוקר לבכות". חברי כנסת ושרים שהגיעו לצעדה לא הורשו לעלות להר

 

מאות בני אדם התכנסו הבוקר (יום ג') בכניסה להר הבית לקראת עלייה מיוחדת לזכר הלל אריאל ז"ל בת ה-13, שנרצחה לפני כשבועיים בדקירות סכין על-ידי מחבל פלסטיני בעת שישנה בביתה שבקריית ארבע. "התחושות לא קלות. לא מעכלים שעוד יום עובר ועוד יום עובר", אמרה רינה, אמה של הלל ז"ל. "אנחנו שמחים שיש אפיק טוב. העם מתקשר ותומך. אנחנו עולים קבוע להר. הלל בגיל 12 הפסיקה לעלות מסיבות הלכתיות, ואנחנו נמשיך", הוסיפה האם, אשר נמנית עם נאמני ההר ופעילה בתנועת "נשים למען הר הבית - נשות המקדש".

 

עמיחי, אביה של הלל אריאל ז"ל, הבוקר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
עמיחי, אביה של הלל אריאל ז"ל, הבוקר(צילום: גיל יוחנן)

האב עמיחי והאם רינה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
האב עמיחי והאם רינה(צילום: גיל יוחנן)

בני משפחתה של הלל ז"ל ונציגי ציבור רבים הגיעו למקום כדי לתמוך, בהם חברי הכנסת יהודה גליק, אורן חזן, בצלאל סמוטריץ' והשר אורי אריאל, אך הם לא הורשו לעלות להר בשל הנחיית ראש הממשלה.

 

בכניסה להר הרימו המבקרים, שהגיעו ממקומות רבים בארץ, שלט ועליו נכתב "כולנו משפחת אריאל. נלקחה מאיתנו הלל. נכפיל כוחותינו לבניין אריאל". לצד נאומים, החלו במקום גם ריקודים שבהם השתתפו גם בני משפחתה של הלל ונציגי ציבור, זאת לצד שירה אדירה. "זה לא יום של עצב, אלא של שמחה", אמרו בני משפחתה של הלל, והוסיפו: "לא יום של אבל וחורבן, אלא יום של בנייה".

הלל אריאל ז"ל ואמה רינה ()
הלל אריאל ז"ל ואמה רינה

ח"כ גליק והשלט שנתלה: "נכפיל כוחותינו לבניין אריאל" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ גליק והשלט שנתלה: "נכפיל כוחותינו לבניין אריאל"(צילום: גיל יוחנן)

רגע מיוחד התקיים כשהאב עמיחי תקע בשופר בפני כל הנוכחים בכניסה להר ואמר: "העולם זקוק ללב הזה, אחרת תימשך תשפוכת הדמים. בלבבותינו זה יהיה ברור שזה הלב שלנו. העולם מחכה לנו שנאיר את כולם ונגרש את החושך הזה. אחרי שנאיר לכולם, נוכל לגרש את החושך".

 

האם רינה הוסיפה ואמרה לקהל: "תודה למי שבא. לא באנו הבוקר לבכות. באנו לחזק את הלב. בפעם הראשונה שעלינו לבית זה היה דרך שער המוגרבים לפני הרבה שנים. אין סיבה שזה יהיה השם שלו. אנחנו רוצים להחליף את השם לשער הלל. שכל הנשמה תהלל יה הללויה. ברגע זה זה יהיה שער הלל. זה ייכתב בספר הלבבות שלנו".

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

"באנו לחזק את הלב". רינה אריאל (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"באנו לחזק את הלב". רינה אריאל(צילום: גיל יוחנן)

אחותה של האם רינה ודודתה של הלל ז"ל אמרה: "זו לא התכנסות של אבל, אלא של שמחה. של ציפייה לגאולה שלמה". על הסטטוס-קוו בהר הבית אמרה: "צריכים לדעת שהמצב יכול להשתנות.

זה נראה אולי רחוק או לא מציאותי, אך זה יכול להשתנות". 

 

אחד ממכרי המשפחה הוסיף ואמר לקהל: "אותו לב שנדקר הוא גם הלב שעלינו לחזק. אנחנו רוצים שהלב יבוא אלינו כדי שנחיה. אין לעם ישראל חיים בלי מקום קודשו. הלוואי שיתהפך האבל לשמחה, העצב לששון".

 

ח"כ גליק אמר בכניסה לנוכחים: "תודה רבה לרינה ולעמיחי (אמה ואביה של הלל - ר"י) שהכווינו אותנו. כוח האור חזק פי מיליון מכוח השכול. כוח הבניין חזק פי מיליון מכוח החורבן. כוח קרבת השם חזק פי מיליונים מחילול השם, שנאה וטרור".

 

השר אורי אריאל הוסיף: "כל עם ישראל הוא משפחת אריאל אחת גדולה. בעזרת השם השנה בתשעה באב לא נצום. אנחנו מחזקים את ראש הממשלה לקבל את ההחלטות הנכונות ולאפשר לכל יהודי לעלות. בעזרת השם יתקיים בנו הפסוק 'השם עוז לעמו יתן, השם יברך את עמו בשלום'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
עמיחי, אביה של הלל ז"ל, הבוקר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים