שתף קטע נבחר

ריבקין תישא את הדגל בטקס הפתיחה בריו

המתעמלת האמנותית נבחרה על ידי הוועד האולימפי ותוביל את המשלחת הישראלית: "אני מאוד מתרגשת". הספורטאים הישראליים ערכו את הגיבושון האחרון לפני המשחקים האולימפיים. שחר צוברי: "אעשה הכל כדי לנצח, הכל פתוח". רוכב האופניים, שלומי חיימי: "יש כבר פרפרים"

הוועד האולימפי בישראל, בחר היום (ג') בנטע ריבקין כמי שתישא את הדגל בטקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים בריו 2016. המתעמלת האמנותית בת ה-25, תערוך את הופעתו השלישית באולימפיאדה ותזכה להוביל את המשלחת הישראלית. ריבקין המרוגשת אמרה בתגובה: "אני מאוד מתרגשת ומודה למי שבחר בי".

 

ריו 2016 - העמוד האולימפי המיוחד של ynet ספורט

 

מוקדם יותר היום, ערכה המשלחת הישראלית את הגיבושון השני והאחרון לפני היציאה לריו. במהלך ההתכנסות אמרה ריבקין שחזרה לאחרונה מפציעה והחמיצה את אליפות אירופה בחולון: "הפציעה מאחוריי. הרגל במצב ממש טוב אבל אני ממשיכה בטיפולים כדי לשמור עליה בגלל שזה אזור בעייתי. חזרתי להילוך מלא ואני מוכנה לריו. אני רוצה להעפיל לגמר ומשם הכל יהיה אפשרי".

 

ריבקין יחד עם לוסטיג. "רוצה גמר" (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
ריבקין יחד עם לוסטיג. "רוצה גמר"(צילום: יאיר שגיא)

 

ספורטאי המשלחת, המאמנים ואנשי הצוות התכנסו ב-12:00 בדיוק במלון כפר המכביה, שם קיבלו חדרים, הצטיידו בביגוד הרשמי, קיימו ראיונות וסדרת צילומים, אכלו ארוחת צהרים ויצאו לסדרת הרצאות כשבסיומה נערך הצילום הקבוצתי.

 

מדליסט הארד האולימפי מבייג'ינג 2008, שחר צוברי, שחזר אחרי תקופת אימונים של חודשיים בריו ומתכונן לאולימפיאדה שלישית שלו בקריירה, אמר: "כיף לעבור את זה שוב ולהיות עם כל הספורטאים. אני מאוד אוהב למשל טריאתלון וסוף כל סוף יש לנו פה נציג, ככה שיש עם מי להתייעץ ולהעביר חוויות".

  

צוברי. עוד מדליה? (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
צוברי. עוד מדליה?(צילום: יאיר שגיא)

 

ומה אנחנו הולכים לראות בריו? "אני לא חושב כל כך על הציפיות. אעשה הכל כדי לנצח, השאלה היא מה יהיה מזג האוויר ואיך אעבוד מול המתחרים שלי? אני חושב שהכל פתוח".


עבור רוכב אופני ההרים שלומי חיימי תהיה זה הופעת בכורה באולימפיאדה כשהוא הנציג הישראלי הראשון בענף: "יש כבר פרפרים, התרגשות גדולה לאירוע המכונן הזה. אני נמצא בקו עלייה טוב למשחקים האולימפיים".

 

ג'רבי. בוועד האולימפי בונים עליה (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
ג'רבי. בוועד האולימפי בונים עליה(צילום: יאיר שגיא)

 

חבר הוועד האולימפי אלכס גלעדי אמר: "ריו התעלמה מכל המשברים והמשיכה במרץ בכל הפרויקטים. לא הרבה ערים היו יכולים לעמוד במה שריו עברה. כל הקשיים שחקו אותם מאוד, צריך להיות סלחנים כלפיהם. למדינת ישראל לא חסרים אויבים ורבים לא רוצים להתמודד מול הספורטאים שלנו".

 

שרת הספורט מירי רגב, באה עם בשורות: "סיכמתי עם יגאל כרמי שאתם תביאו הישגים ואני אגרום לביטול המס. אתם עוברים הרבה ויתורים, שוחחתי עם המשפחות ושמעתי על ההוצאות הגדולות. אני מאמינה שעוד במושב הכנסת הזה נביא את חוק המאמנים וחוק השני חוק ווינגייט שיהפוך אותו לכפר אולימפי. עיני כולנו נשואות אליכם, אין שגרירים מוצלחים יותר מכם".

 

לסיום היום המפרך, אמר יו"ר הוועד האולימפי יגאל כרמי: "היום באופן רשמי אנחנו מסיימים את ההכנות לריו. מתוך כמעט 11 אלף ספורטאים, יהיו 47 ספורטאים שעמדו בקריטריון הישראלי והבינלאומי ועכשיו זה הזמן שלכם. עם ישראל מאחוריכם".

 

מיננקו. גם ממנה יש ציפיות גבוהות (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
מיננקו. גם ממנה יש ציפיות גבוהות(צילום: יאיר שגיא)

 

מחר ימשיך הגיבושון כשבשעות הבוקר, יתקיים הטקס המסורתי לזכר י"א חללי מינכן, ואז תעלה המשלחת לכיוון ירושלים לקבלת פנים חגיגית שעורך נשיא המדינה ראובן רובי רבלין לקראת יציאת המשלחת.


פורסם לראשונה 12/07/2016 16:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
ריבקין ולוסטיג
צילום: יאיר שגיא
לוח תחרויות
מדליות כחול לבן
י"א חללי מינכן
גיבורים אולימפיים
צילום: getty images
מפת הפארק
המשחקים הפראלימפיים
מומלצים