שתף קטע נבחר

"כסף ממחלקת המדינה הועבר לארגון V15"

מחקירה של הסנאט עלה ש-349 אלף דולר שהועברו לארגון "קול אחד", שימשו לאחר מכן את V15, שפעל בבחירות האחרונות להביא לבחירת מועמד מהשמאל

 

מתוך תשדיר של V15 בבחירות האחרונות ()
מתוך תשדיר של V15 בבחירות האחרונות

כספי משלם המסים האמריקני מצאו את דרכם לקמפיין שנועד להחליף את בנימין נתניהו בבחירות 2015 . כך נחשף היום (ג') בדו"ח מיוחד של הסנאט שהוגש בעקבות חקירה דו מפלגתית. הדו"ח קובע שממשל אובמה לא עבר עבירה, אולם הצביע על כך שמחלקת המדינה פעלה ברשלנות כאשר לא בדקה לאן מתגלגלים הכספים שהעבירה.

 

מדובר בכ-349 אלף דולר (כ-1.35 מיליון שקל) שהועברו לארגון "קול אחד" (OneVoice), שפועל למען קידום שלום בין ישראל והפלסטינים. אלא שכספים אלו, שנועדו להקים מסד נתונים ותשתית ארגונית, שימשו לאחר מכן את עבודתו של ארגון המסונף ל"קול אחד" ונקרא "ויקטורי 15" (V15), שהשתמש במסד הנתונים כדי לנהל פעולות שנועדו להביא להפסד נתניהו.

 

"מחלקת המדינה התעלמה מסימני האזהרה ובעצם מימנה קבוצה פוליטית אקטיבית", אמר סנטור פורטמן, רפובליקן שחיבר את הדו"ח יחד עם הסנטורית קלייר מקסי מהדמוקרטים. "הפיקוח של מחלקת המדינה לא היה מספיק, ולא מתקבל באופן מוחלט שכספי משלם המסים האמריקני, שנועדו לבנות תשתית לקמפיין פוליטי, ישמשו אחר כך נגד מנהיג של מדינה ידידותית לארצות הברית במזרח התיכון".

 

הדוח קובע כי למחלקת המדינה לא הייתה מדיניות שיכולה לתת הגנה טובה על כספי משלם המסים האמריקני. ממחלקת המדינה לא התקבלה עדיין תגובה לממצאי הדו"ח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ'
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: יואב דודקביץ'
מומלצים