שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לראשונה: מועמדות לשיפוט ממוצא אתיופי
  פרסום ראשון: עורכות הדין אדנקו סבחת חיימוביץ' ואסתר טפטה גרדי יהיו שתיים מהמועמדות שעליהן ידונו בוועדה לבחירת שופטים בספטמבר הקרוב. גורם בוועדה: "תיקון קטן של עוול גדול שנעשה לקהילה"

   

  עורכות הדין חיימוביץ' (מימין) וגרדי ()
  עורכות הדין חיימוביץ' (מימין) וגרדי

  בדרך להיסטוריה? עורכות הדין אדנקו סבחת חיימוביץ' ואסתר טפטה גרדי התבשרו היום (ד') כי נכנסו למאגר המועמדים לשפיטה. כך נודע ל-ynet. בכך הופכות השתיים למועמדות הראשונות לשיפוט שמגיעות מהעדה האתיופית.

   

  חיימוביץ' וגרדי עברו בהצלחה את אחד מהחסמים העיקריים בדרך לכס השיפוט - "קורס למועמדים לשפיטה". מדובר בקורס בתנאי פנימייה שנמשך שבוע ונערך בשבועות האחרונים. ועדת המשנה של הוועדה לבחירת שופטים, בראשות שופט העליון סלים ג'ובארן ושבה חברים גם עו"ד אילנה סקר וח"כ רוברט אילטוב, קבעה אתמול שהמועמדות ממוצא אתיופי תוכנסנה למאגר המועמדים לשפיטה.

   

  המשמעות שהוועדה לבחירת שופטים תדון בעניינן בחודש ספטמבר הקרוב ותכריע אם ימונו לשופטות. "זה צעד היסטורי. נותנים כאן תקווה לצעירים ממוצא אתיופי. תיקון קטן של העוול הגדול שנעשה לקהילה הזו במשך השנים", אמר ל-ynet גורם בוועדה למינוי שופטים. "מדובר בקורס קשה ביותר והן לא קיבלו הנחות והתמודדו כמו כולן".

  יוסיפו ערך ותרומה למערכת המשפט. ח"כ לשעבר תמנו-שטה (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
  יוסיפו ערך ותרומה למערכת המשפט. ח"כ לשעבר תמנו-שטה(צילום: בני דויטש)

  חברת הכנסת לשעבר פנינה תמנו-שטה בירכה: "הקורס והמבדקים לשפיטה מאוד קפדניים ונוקשים, ומהרגע שהן עברו אותן זה מעיד על איכותן הגבוהה של המעומדות ועל המצויינות שלהן. אין לי ספק שהן תוספנה ערך ותרומה למערכת המשפט והן גאווה לחברה הישראלית בכללותה. סוף סוף אני יכולה לומר ששופטי ישראל יוצאים וצומחים מכל חלקי העם. אני מקווה שבקרוב הן תשבנה על כס השיפוט הישראלי".

   

  בין המברכים היה גם ראש לשכת עורכי הדין אפי נווה. "אין ספק כי הגיעה העת שגם עורכי דין ממוצא אתיופי ישתלבו כשופטים במערכת המשפט", אמר נווה. "יש בכך מסר חברתי חשוב, הן כלפי הציבור הרחב והן כלפי בני העדה שהם שווים וראויים להשתלב בכל תפקיד במגזר הציבורי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים