שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  דירה או רכב? זה מה שעשו זוכי הריאליטי עם המיליון

  הם אכלו חרקים, נלחמו בבוץ או סתם רבו על תקציב - עד שהגיעו לפרס הנכסף של מיליון שקלים. אבל מה עשו איתו ביום שאחרי הגמר, וכמה מזה נשאר להם אחרי המסים? קותי סבג, טהוניה רובל, נעמה קסרי, טילטיל וזוכים נוספים בתוכניות הריאליטי מספרים על ההשקעות הגדולות והקטנות

  שי מיקה יפרח הגשימה את החלום הישראלי המודרני - דירה משלה. אבל עוד לפני שקיבלה את המפתחות, היא התעוררה מהחלום לסיוט הכלכלי של העולם האמיתי וגילתה שגם כשזוכים בדירה, צריך לקחת משכנתא.

   

  אחרי עונה שכללה בעיקר שם אחד - שי חי, הייתה זו דווקא מיקה יפרח שזכתה בדירה בשווי 1.4 מיליון שקלים בגמר "האח הגדול". כפי שסיפרה אז, את הדירה בבאר יעקב נתנה במתנה לאמה, והיא אמורה להיכנס אליה בינואר, אבל בשל תשלומי מס בהיקף של 30 אחוזים נאלצה לקחת משכנתא. "בגיל 24 לקחת משכנתא בשביל מסים זה גם משהו", היא אומרת.

   

  שי מיקה יפרח בגמר "האח הגדול". סיימה עם משכנתא (צילום: אורטל דהן) (צילום: אורטל דהן)
  שי מיקה יפרח בגמר "האח הגדול". סיימה עם משכנתא(צילום: אורטל דהן)
   

  שי יפרח היא לא היחידה שנתקלה במציאות אחרי הזכייה המתוקשרת - גם שאר זוכי תוכניות הריאליטי הגדולות פגשו בה. ובכל זאת, כספי הזכייה הצליחו לשפר קצת את החיים עצמם. 

   

  "יש משפחה לפרנס"

  נהג המונית לירון טילטיל אורפאלי אולי הודח בתחילת העונה הרביעית של "המירוץ למיליון", אבל לא ויתר על חלום המיליון והמשיך ל"הישרדות" - שם הוכתר לבסוף כשורד האחרון. הסכום החלומי לא שינה את חייו של אורפאלי באופן משמעותי לדבריו. "אני לא איש עסקים ולא יודע למנף את הכסף", הוא אומר, "המיליון עזר לי מאוד אבל הוא לא הופך אותך לעשיר". טילטיל, שבעקבות הזכייה והפופולריות שצבר קיבל גם תוכנית טלוויזיה בהנחייתו בזכיינית ערוץ 2 רשת - "המונית של טילטיל", נשאר עם הרגליים על הקרקע. "עכשיו צריך להמשיך לעבוד, יש לי משפחה לפרנס". 

   

  ומה בכל זאת עשית עם הכסף?

  "כמו שאמרתי מההתחלה, המטרה הייתה לשלם את המשכנתא, ועמדתי בה. שילמתי אלפי שקלים בחודש על דירה ברמת גן וכיסיתי אותה. אני לא מאלה שמסתובבים בעולם, אני איש משפחה".  

   

  "הבנקים יותר נחמדים"

  נעמה קסרי, המנצחת בעונה הראשונה של "הישרדות", זכתה בפרס של מיליון שקלים, שכלל ג'יפ בשווי של 200 אלף שקלים. "נאלצתי לשלם מסים גם על הג'יפ וגם על הכסף", מספרת קסרי, שזכורה בעקבות ניצחונה המפתיע על אחת הדמויות הבולטות בתולדות הריאליטי הישראלי - דן מנו. "המיליון לא משנה לך את החיים, אבל הכסף הזה בהחלט נותן לך הזדמנות", היא אומרת כמעט עשר שנים אחרי הזכייה, כשהיא אמא לשניים ונשואה בשנית למתמודד "הישרדות" נוסף - גל ארז. "ניצלתי את המיליון ליחסים עם הבנקים, הם היו יותר נחמדים. לפני 'הישרדות' היה לי מכון לאנטי איג'יינג בכרמיאל, ואחרי התוכנית השתמשתי בכסף לפתוח כמה מכונים כאלה בצפון, מכרתי אותם, והיום יש לי קליניקה בהרצליה. אני עושה מהלימון לימונדה".

   

  נעמה קסרי עם בעלה גל ארז ביום החתונה. "המיליון לא משנה את החיים" (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
  נעמה קסרי עם בעלה גל ארז ביום החתונה. "המיליון לא משנה את החיים"(צילום: ענת מוסברג)
   

   

  הפרס שרד, הזוגיות לא

  טהוניה רובל הייתה זוכה קולנית ובולטת במיוחד, אבל ההשקעות שלה היו דווקא סולידיות. למשל בתואר ללימודי משפטים. מאז שזכתה ב"אח הגדול", הספיקה רובל להשתתף בתוכנית הדוקו-ריאליטי "היחידה" ובפאנלים שונים בערוץ 24, ולעבור טלטלות גם בחייה הפרטיים: היא התארסה לבן הזוג מישל מרסייה ורכשה איתו בית, אבל השניים נפרדו. "מכרתי את החצי שלי והכסף נמצא בבנק. אני משתדלת לא לגעת בו ולעשו איתו דברים טובים, אבל עד שדברים יקרו - ייקח הרבה זמן", היא מספרת.

   

  טהוניה. הכסף בבנק (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
  טהוניה. הכסף בבנק(צילום: ענת מוסברג)
   

   

  מתנה להורים 

  למקרה ששכחתם - שי כהנא היה הזוכה הראשון של "המירוץ למיליון" בישראל, לצדו של שותפו העסקי גיא אוסידון, בעונה ששודרה ב-2009. שני אנשי העסקים התל אביבים זכו במיליון שקלים ובשני כלי רכב היבריידים, שלדבריהם העניקו במתנה להורים.

   

  "היו לנו עסקים ומסעדות לפני התוכנית", מספר כהנא, "אבל אין ספק שהכסף מהמירוץ שימש אותנו. הוא עזר לשמר ולפתח את המסעדות, כל אחד מאיתנו קיבל 375 אלף שקלים. זה הרבה כסף". השותפות שלהם שורדת עד היום - בקרוב הם יפתחו מסעדה נוספת.

   

  שי כהנא. עוד מסעדה (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
  שי כהנא. עוד מסעדה(צילום: ענת מוסברג)
   

   

  סניף בית שמש זכה

  אחד הזוכים האהובים של השנים האחרונות ב"אח הגדול", קותי סבג, מודה שהוא עדיין לא יודע מה יעשה עם מיליון השקלים - ארבע שנים אחרי הזכייה. סבג בן ה-33 השתתף גם הוא בדוקו-ריאליטי "היחידה" והיה חבר פאנל קבוע בתוכנית "מה אתם אומרים" של ערוץ 2. בנוסף, שיחק בסדרת הטלוויזיה "מלאבי אקספרס" ששודרה בערוץ 10, ובימים אלה, לראשונה מאז שזכה בפרס הגדול, יש לו זמן לחשוב. "שמתי את הכסף בבנק, נראה לי שבכל הסניף בבית שמש אין מיליון שקל", הוא צוחק, "כשהפקדתי את הצ'ק הם הביאו עוד חמישה עובדים לטפל בו".

   

  וברצינות?

   

  "עד לפני חצי שנה עבדתי באופן שוטף במשך שלוש שנים וחצי ולא הייתה לי הזדמנות לחשוב מה לעשות עם הכסף. השנים היו מאוד אינטנסיביות ורק היום אני חושב, ועדיין לא יודע. אני עובד עכשיו על מופע בידור חדש שיספר את הסיפור שלי ובכלל של הריאליטי, אולי אז אצליח להבין מה לעשות איתו".

   

  קותי סבג ב"יחידה". היה עסוק (צילום: אור גפן) (צילום: אור גפן)
  קותי סבג ב"יחידה". היה עסוק(צילום: אור גפן)
   

   

  מסעדה ועוד מסעדה

  זוכה העונה השלישית של "הישרדות" שי אראל הגיע לתוכנית הריאליטי כבעלים של מסעדה אחת בחיפה. היום, כמעט שבע שנים אחרי, הוא מחזיק כבר בחמישה סניפים. את ההתרחבות הכלכלית הזאת הוא לא משייך לזכייה במיליון השקלים. "בזכות החשיפה אנשים רצו לראות את המסעדות, ונשארו בגלל הטעם, החשיפה נתנה פוש וכך הצלחנו בעצם לפתוח מסעדות נוספות", הוא אומר. אראל, נשוי ואב לשלושה, אומר כי השתמש בחלק מכספי הזכייה לכיסוי המשכנתא. "בשאר הכסף לא נגעתי, הוא אצלי בבנק עד היום. הוא לא מושקע אפילו כי לא כל כך נכנסתי לזה".

   

  צימרים ופייסבוק

  שני אלון, שזכתה בעונה הקודמת של "המירוץ למיליון" יחד עם חברו של בעלה שי גבריאל, מספרת כי הכסף שקיבלה סייע לה בעיקר לקחת הלוואות להשקעה בווילת הנופש שלה בצפון הארץ. "350 אלף שקל זה הרבה כסף", היא אומרת, "אבל זה לא משהו לעוף איתו. לקנות בית משלי עדיין לא הצלחתי, בוא נגיד שבזכות הכסף הזה הבנק אישר לי עוד הלוואות".

   

  אלון הפכה לאם אחרי המירוץ, והיא מוסיפה כי השקיעה חלק מהכסף גם בקבוצת האימהות שפתחה בפייסבוק, "כדי לענות על הצרכים של אימהות חדשות".

   

  הרופא הטוב

  כבר שש שנים שדוקטור אריק אלפר מתגורר בניו יורק ועובד שם בבית חולים, הרחק מהמסך הישראלי. אלפר זכה בעונה השנייה של "הישרדות", ששודרה בערוץ 10 וצולמה באיי הפנינה ב-2008, אך למרות פלירטוט קצר עם המסך (זוכרים תוכנית בשם "דוקטור אריק"?), הוא דבק במקצוע. שנתיים לאחר הזכייה התקבל להתמחות באוניברסיטת ייל, ובימים אלה הוא עובד על מחקר ומנסה לפתח טיפול לחולים במחלות דרכי העיכול והכבד.

   

  "לא עשיתי עם הכסף כלום, הוא עדיין בבנק", מספר אלפר בשיחה מניו יורק. "הכישורים הפיננסיים שלי מאוד רעועים כמו שאתה שם לב. הוא בתוכנית חיסכון כלשהי שסבתא שלי ז"ל המליצה לי עליה בשעתו".

   

  אריק אלפר. מעבר לים (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  אריק אלפר. מעבר לים(צילום: עידו ארז)
   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אייל נבו, אוהד רומנו
  קותי סבג ונעמה קסרי. זוכים ותיקים
  צילום: אייל נבו, אוהד רומנו
  לאתר ההטבות
  מומלצים