שתף קטע נבחר

"פוקימון גו" מחוץ לתחום בבסיסי צה"ל

בצה"ל חוששים מדליפת מידע צבאי רגיש כמו תמונות ומיקום הבסיס - ולכן אסרו לשחק בבסיסים במשחק שצובר תאוצה בעולם

מחלקת ביטחון המידע הפיצה השבוע הנחיה לחיילי וקציני צה״ל שאוסרת על שימוש באפליקציה "פוקימון גו" בתוך בסיסים צבאיים, מתוך חשש לדליפת מידע צבאי רגיש כמו תמונות ומיקום הבסיס.

 

כחלק מהתקנת האפליקציה, נדרשת הפעלת המצלמה במכשיר על מנת לאפשר את המציאות הרבודה במשחק והפעלת חיישני האיכון לשם התמצאות במרחב.

 

 

בנוסף, בשל אפליקציה נוספת הנראית ומתנהגת כמו המקורית וגורמת לדליפת מידע מהמערכות - פורסמה הודעה שמטרתה לחדד לכלל המשתמשים כי קיים איסור לשימוש במשחק בתוך בסיסים צבאיים.

 

אבל לא רק בבסיסי צה"ל אוסרים לשחק "פוקימון גו". משרד החוץ פנה לכל הדיפלומטים הישראלים בארץ ובעולם באזהרה כי משחק ה"פוקימון גו" הוא מחוץ לתחום מחשש שינוצל לריגול, לפעילות טרור או לשוד.

 

במקביל, מוזיאון אושויץ בירקנאו הודיע אתמול כי לא יאפשר למבקרים לשחק במשחק החדש שמטריף את העולם פוקימון-גו בגלל שזה חוסר כבוד. ההחלטה התקבלה לאחר שה"ניו יורק מגזין" דיווח שמספר צעירים שיחקו באפליקציה באיזור אושוויץ.

 

גם מוזיאון השואה בוושינגטון הוציא הצהרה שבה גינה את מי שמשתמש במשחק בשטחו. "זה לא ראוי שאנשים ישחקו בתחומי המוזיאון שהוא לזכרם של קורבנות הנאצים", אמרו במוזיאון. אנחנו בוחנים כיצד ניתן למנוע מאנשים להשתמש במשחק בשטחנו. הניו יורק מגזין דיווח שגם שימוש במשחק בתחומי האנדרטה לזכר קורבנות פיגועי ה-11 בספטמבר מעוררת מחלוקת בארה"ב.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מסך
פוקימון. לא במדים
צילום מסך
מומלצים