שתף קטע נבחר

ארי הרו, ראש הסגל לשעבר של נתניהו, נשלח למעצר בית

הרו נחקר במשך כ-15 שעות אחרי שעוכב לחקירה בנתב"ג עם נחיתתו ממדריד. לאחר שמסר עדות פתוחה, הודיעו לו החוקרים כי הוא נחקר באזהרה. החקירה מתנהלת במסגרת הבדיקה בעניינו של ראש הממשלה נתניהו

ארי הרו, ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, נחקר במשרדי להב 433 במשך כ-15 שעות במסגרת הבדיקה שמנהלת המשטרה בעניינו של ראש הממשלה. בתום החקירה נשלח הרו למעצר בית של חמישה ימים, ונאסר עליו ליצור קשר עם מעורבים בפרשה.

 

הרו עוכב לחקירה בשעה 05:30 בבוקר כשנחת ממדריד בנמל התעופה בן גוריון, ונלקח למשרדי יאח"ה. בתחילה מסר הרו עדות פתוחה, אך בהמשך הודיעו לו החוקרים כי הוא נחקר תחת אזהרה. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט קיבל לאורך כל היום עדכונים שוטפים לגבי החקירה.  

ראש הממשלה נתניהו וארי הרו, ארכיון (צילום: אלכס קולומויסקי "ידיעות אחרונות") (צילום: אלכס קולומויסקי
ראש הממשלה נתניהו וארי הרו, ארכיון(צילום: אלכס קולומויסקי "ידיעות אחרונות")
 

חקירתו של הרו מתקיימת ימים ספורים לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הודיע כי מתקיימת בדיקה בנושא ראש הממשלה נתניהו. הבדיקה המשטרתית התנהלה עד כה תחת איפול כבד, וגם חלקי המידע שפורסמו בכלי התקשורת השונים לא זכו לתגובה או לאישור.

 

עו"ד רועי בלכר, שמייצג את הרו, אמר כי "מטבע הדברים, הואיל ומדובר בחקירה תלויה ועומדת, איני יכול להתייחס לגופו של עניין".

 

בדצמבר האחרון נחקר הרו באזהרה במשך שעות ארוכות בחשד שפעל בניגוד עניינים. אז הוא שוחרר למעצר בית של חמישה ימים. באותה עת פורסם כי הרו נחשד שפעל באופן שיש בו ניגוד עניינים בקשר לחברה שהייתה בבעלותו ולנושאים נוספים.

 

החשדות נגד הרו היו אז בגין חשד לביצוע עבירות הפרת אמונים וקבלת דבר במרמה, ובתום חקירתו נקבעו לו תנאים מגבילים, לרבות מעצר הבית. לפי החשד, מדובר בהתנהלות לא חוקית שבוצעה לכאורה במשך תקופה ארוכה ולא במקרה בודד.


פורסם לראשונה 14/07/2016 20:12

 

בהכנת הידיעה השתתפה טובה צימוקי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי "ידיעות אחרונות"
נתניהו והרו, ארכיון
צילום: אלכס קולומויסקי "ידיעות אחרונות"
מומלצים