שתף קטע נבחר

מסמך: האיחוד האירופי מתכחש לזיקה היהודית להר הבית

נציגי האיחוד האירופי הפיצו בדיוני ועדת המורשת העולמית של אונסק"ו הצעה שכבר נגנזה בשנה שעברה אשר מקבלת את הנרטיב הפלסטיני בנוגע להר הבית. אם לא די בכך, באיחוד החליטו לפתוח משרדים בטהרן

במשרד החוץ בירושלים זועמים על מסמך שהפיצו היום (ה') נציגי האיחוד האירופי בדיוני ועדת המורשת העולמית של אונסק"ו באיסטנבול בנושא העיר העתיקה בירושלים. מדובר בהצעה אלטרנטיבית לטיוטה הפלסטינית שנחשפה השבוע ב"ידיעות אחרונות" וב-ynet. האירופים הפיצו מסמך שלכאורה מרכך במקצת את המסמך הפלסטיני, אולם מקבל לחלוטין את הנרטיב הפלסטיני שמסגד אל אקצה הוא אתר תפילה קדוש למוסלמים בלבד.

 

לקריאת המסמך המלא - הקליקו

 

בטיוטה האירופית יש אמנם אזכור לכותל המערבי שלא במרכאות כמו במסמך הפלסטיני, אולם בירושלים טוענים שהצעת האירופים מתכחשת לקשר של העם היהודי להר הבית וזאת למרות ההתנצלות של צרפת וההודאה כי טעו כאשר תמכו באפריל בהצעת ההחלטה של הוועד המנהל באונסק"ו הרואה בהר הבית אתר קדוש למוסלמים בלבד.

כיפת הסלע (צילום: AFP) (צילום: AFP)
כיפת הסלע(צילום: AFP)
 

דובר משרד החוץ עמנואל נחשון אמר כי בכך שהאירופים נותנים יד להחלטה באונסק"ו ששוללת את הזיקה של העם היהודי להר הבית ולירושלים, הם בעצמם שוללים את הזהות של עצמם שהרי אין נצרות ללא יהדות ואין ישו ללא ירושלים יהודית ובית המקדש.

 

נחשון צייץ בחשבון הטוויטר שלו את המשפט הבא: "להתכחש לירושלים יהודית בהר הבית מסתכמת בשלילת שורשי אירופה הנוצרית. האם המדינות החברות באיחוד האירופי מוכנות לכך? מטורף".

 

שגריר ישראל לאונסק"ו כרמל שאמה הכהן, שנמצא בדיוני ועדת המורשת באיסטנבול ומוביל את המערכה נגד היוזמה האירופית, אמר: "אמנם טורניר היורו הסתיים, אבל האיחוד האירופי נמצא באופסייד עמוק ובמקום להתמקד באתגריו עלול להוסיף צרות במקום שהן לא חסרות. קונצנזוס אירופאי בעד ניתוק הזיקה היהודית להר הבית שיא חדש של צביעות".

 

 

כרמל שאמה הכהן ()
כרמל שאמה הכהן

יצוין כי במהלך הדיונים שאל השגריר כרמל שאמה הכהן את השגריר הפלסטיני מוניר אנסטאס מדוע הפלסטינים אינם מוכנים להכיר בזיקה היהודית להר הבית ולפיכך להוסיף במסמך את המונח "הר הבית" לצד המונח הפלסטיני של חראם אל שריף. אנסטאס השיב לו כי אם הפלסטינים היו מכירים בהר הבית הרי שאבו מאזן והמלך עבדאללה היו הופכים ליעד מספר אחד של דאעש.

 

שאמה הכהן הגיב: "הקשר ההיסטורי של העם היהודי להר הבית אינו כפוף לרצונות והאיומים של דעאש בדיוק כמו שאינו כפוף לרצון או החלטות של מדינות זרות וארגונים בינלאומיים. הפלסטינים והירדנים אמורים להודות לאל על הריבונות הישראלית בהר הבית המקנה להם ולמקום חופש דת מלא והגנה מוחלטת מדעאש וההרס שהוא זורע באתרי מורשת תרבות ודת בכל המזרח".

 

ואם זה לא מספיק, בירושלים זעמו גם על החלטת האיחוד האירופי לפתוח משרדים בטהרן. משרד החוץ פרסם הודעת גינוי חריפה שבה נאמר: "פתיחת המשרד של האיחוד האירופי בטהרן הינה טעות חמורה. התנהגות איראן נותרה כשהייתה. איראן נמצאת בראש רשימת המדינות התומכות בטרור. היא מממנת רצח בכל רחבי המזרח התיכון. היא תולה הומואים ומדכאת בברוטליות את אזרחיה. איראן מפירה במצח נחושה את התחייבויותיה הבינלאומיות ובה בעת מעטרת את טיליה בכיתוב 'ישראל תימחק'. איראן מינתה לאחרונה לראש מועצת המומחים איש דת קיצוני, הקורא להרס ישראל ואמריקה. לאיראן לא מגיע פרס בעודה זורעת הרס ורצח ברחבי העולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים