שתף קטע נבחר

רב העיר ר"ג: "הומואים הם נכים שצריכים טיפול פסיכולוגי"

הרב יעקב אריאל, בכיר בציונות הדתית, מגבה היום את הרב יגאל לוינשטיין: "דבריו בוטים, אך התוכן נכון. מצעדי הגאווה יוצרים בעיה של נטייה מינית לא נורמטיבית"


אחרי הגינויים ל"נאום הסוטים" של הרב יגאל לוינשטיין , מתברר כי הוא אינו לבד. יעקב אריאל, המשמש כרבה של רמת גן ונשיא ארגון חותם אמר בכנס רמלה בחודש שעבר כי אנשי קהילת הלהט"ב הם "נכים שסובלים מבעיה אמיתית שאותה יש לפתור באמצעות טיפולים נפשיים ותרופתיים".

 

הרב אריאל התייחס בדבריו לאלו של לוינשטיין ואמר כי אולי הסגנון היה בוטה, אך הוא מזדהה עם הדברים. "התפקיד שלנו הוא לחזק את המשפחה", הסביר היום (א'). "משפחה נורמטיבית זה אבא ואימא וילדים. משפחה לא נורמטיבית היא לא משפחה מסודרת ותקינה. יש לה בעיות פסיכולוגיות ואחרות".

הרב יעקב אריאל (צילום: אילן מרסיאנו) (צילום: אילן מרסיאנו)
הרב יעקב אריאל(צילום: אילן מרסיאנו)

לדבריו, הגאווה בנטייה מינית חריגה והצגתה כ"מתקדמת" גורמת לצעירים רבים לבחור בדרך זו, אף שנועדו להיות סטרייטים. "נערים בגיל ההתבגרות שמחפשים את הזהות שלהם, במקום לעזור להם למצוא את הזהות הטבעית והנורמטיבית שלהם, דוחפים אותם ללכת לכיוון הפוך ולהרוס את החיים שלהם", אמר. "צריך לעשות הכול כדי לעזור להם... יש תרופות, יש טיפול פסיכולוגי ודרכים כאלו ואחרות, פעולות רפואיות או נפשיות או הסברתיות".

שירה בנקי ז"ל. "הרצח הוא עבירה חמורה" ()
שירה בנקי ז"ל. "הרצח הוא עבירה חמורה"

לדבריו, מה שיוצר את הלגיטימציה הוא מצעדי הגאווה. "להתגאות בזה ולתת לזה לגיטימציה ברשות הרבים?! זה יוצר את הבעיה! צריך לרחם עליהם", אמר. "אין מקום למצעדי גאווה, על מה הם גאים? צריך למצוא את הדרך הראויה והאמיתית לטפל בנושא בצורה ראויה. כשאין לאדם קשר טבעי לבן המין האחר זאת נכות. שהדבר יהיה ברור. להקים משפחה נורמטיבית הוא לא יכול. אז שהנכים צריכים טיפול, צריכים עזרה – כל זה נכון, אבל גאווה? מה הגאווה של נכים? על מה הגאווה?"

 

מבחינת הרב אריאל, "ילד צריך להיוולד אצל שני הורים, והכוונה היא זכר ונקבה. ילד של שתי נקבות, ילד של שני זכרים – הוא לא ילד נורמטיבי. ילד כזה אין לו הורים, ואני עוד לא מדבר על הצד הפסיכולוגי שהוא בעייתי בפני עצמו".

 

הרב יגאל לוינשטין. דברים קשים ()
הרב יגאל לוינשטין. דברים קשים

 

הרב גינה את רצח שירה בנקי במצעד הגאווה בירושלים לפני שנה והגדיר אותו "עבירה חמורה", אך הדגיש כי אין בכך כדי להעניק לגיטימציה למצעד הגאווה: "היהדות שוללת את הגישה הזו. אני לא נכנס לשאלה אם זה מולד או שזה נוצר במשך החיים. ברור שיש כאלה ויש כאלה. הרבה מקרים זה תוצאה מתקלות שאירעו במשפחה בגיל הילדות".

 

מארגון חותם שבנשיאות הרב אריאל נמסר: "הניסיונות להפוך את בעלי הנטיות ההפוכות לדגל ולתופעה נורמטיבית, תוך הכנסת

 המשפחה הטבעית לארון, הם פסולים ומקוממים. תמוה שדווקא אלו שערכי הפתיחות וקבלת האחר בגרונם, הם אלו שמנהלים מסע אגרסיבי של סתימת פיות לרבנים המביעים בקול צלול את עמדת היהדות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים