שתף קטע נבחר

טילי פטריוט נורו לעבר מזל"ט שזוהה ברמת הגולן

בשעה 17:04 נשמעה אזעקה ביישובים ברמת הגולן. לאחר מכן התברר כי כלי טיס לא מאויש זוהה חודר לישראל ושני טילי פטריוט מסוללה המוצבת באזור הגליל שוגרו לעברו, אך לא הייתה פגיעה והמזל"ט שב לסוריה. שברי הטילים נפלו בגולן ובגליל, נערה באיילת השחר נפצעה קל

  

 

 

אזעקה נשמעה הערב (א') ביישובי רמת הגולן בשעה 17:04 לאחר שכלי טיס לא מאויש זוהה חודר לשטח ישראל. בעקבות הזיהוי שוגרו שני טילי פטריוט מהסוללה שמוצבת באזור הגליל. עם זאת, לא זוהתה פגיעה בכלי הטיס וכעת נבדק אם הוא שב על עקבותיו לסוריה. בעקבות התקרית הוזנקו מטוסי קרב של חיל האוויר.

 

 (צילום: ענבר רובין ) (צילום: ענבר רובין )
(צילום: ענבר רובין )

טיל הפטריוט שנורה לעבר המזל"ט שחדר לישראל (צילום: מדברים תקשורת) (צילום: מדברים תקשורת)
טיל הפטריוט שנורה לעבר המזל"ט שחדר לישראל(צילום: מדברים תקשורת)

 

בעקבות שיגור הטילים נפלו שברים באזור רמת הגולן והגליל העליון. לחדר מיון במרכז הרפואי זיו בצפת הובאה נערה בת 14 ששהתה בקיבוץ איילת השחר בעת פיצוץ טילי היירוט, ונפצעה כנראה מרסיסי הפטריוט. ד"ר יוסף נביה, מנהל חדר המיון במרכז הרפואי זיו, מסר כי הנערה טופלה באופן ראשוני על ידי רופא קהילה ורק לאחר מכן הובאה לחדר המיון.

 

"היא סובלת מפציעה כ-3 ס"מ מעל ברך רגל שמאל, ותוכנס לצילומים כדי לבדוק שאין חדירה של הרסיס" אמר ד"ר נביה. "הילדה במצב רוח טוב ומצבה מוגדר קל". מבית החולים נמסרה הודעה לצה"ל על האירוע.

 

 (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

שברים של הטיל המיירט, היום בצפון ()
שברים של הטיל המיירט, היום בצפון

 (צילום: מדברים תקשורת) (צילום: מדברים תקשורת)
(צילום: מדברים תקשורת)

 

אדם שהיה עם הנערה שנפצעה סיפר ל-ynet: "היינו במגרש הכדורגל בקיבוץ כאשר שמענו את הפיצוצים וראינו את העשן בשמים. זמן קצר לאחר מכן התחילו ליפול שברים מהשמים, אחד מהם פגע בעץ שהיה לידינו ואחר כך פגע בנערה, שנפצעה באורח קל. לא הייתה אזעקה לפני כן", ציין.

 

יסכה דקל מאלוני הבשן סיפרה: "היינו בחוץ עם הילדים ובדיוק היו לנו אורחים מארה"ב. רק בהמשך שמענו מה שקרה וראינו גם מסוקים באוויר. פה כרגע ממשיכים בשגרה".

שפי מור, האחראי על התיירות בקיבוץ מרום גולן, אמר כי הפיצוצים נשמעו היטב בכל רחבי הגולן והגליל - אך לא היו נפילות או אירועים

נוספים: "זה היה אירוע נקודתי וממש לא הרגשנו דבר מעבר לכך".

 

בספטמבר 2014 יירט טיל פטריוט מטוס קרב סורי שחדר לשטח מדינת ישראל ברמת הגולן. המטוס שהופל הוא מסוג סוחוי 24 וזו הייתה ההפלה הראשונה זה 28 שנה של מטוס קרב שחדר ממדינת אויב.

 

חודש קודם לכן יירט טיל פטריוט מזל"ט באזור קוניטרה בגבול סוריה. כלי הטיס, שהיה שייך לצבא הסורי, נכנס בטעות לשטח האווירי של ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מלך גרסטל, צפת
טיל הפטריוט באוויר
צילום: מלך גרסטל, צפת
מומלצים