שתף קטע נבחר

הצורפים יוצאת לקרב על גביע המדינה

חברת הצורפים טוענת כי גביע המדינה בכדורגל שייצרה בשנים האחרונות הועתק השנה לכאורה על ידי חברה מתחרה בהנחיית ההתאחדות לכדורגל. ההתאחדות: "לא הפרנו כל הסכם או זכויות יוצרים"

חברת הצורפים מאיימת לתבוע את ההתאחדות לכדורגל מאחר שלטענתה גביע המדינה בכדורגל, אותו עיצבה וייצרה בשנים האחרונות, הועתק השנה כביכול על ידי חברה מתחרה על פי הנחיות לכאורה של ההתאחדות - כך נודע ל"ממון".

 

במכתב שהעבירה לאחרונה הצורפים, באמצעות עו"ד אבי מונטקיו, להתאחדות היא טענה כי ב־2011 פנתה ההתאחדות לחברה בבקשה לעצב ולייצר את גביע המדינה לכדורגל לעונת 2011/2. על פי הנטען במכתב ההתראה, חברת הצורפים נענתה לאתגר, ולאחר עבודה מאומצת של תכנון, עיצוב ופיתוח, אשר התבצעה על ידי בכירי צוות המומחים והמעצבים של החברה, ייצרה את גביע המדינה לכדורגל.

 

"לאור הייחודיות ואיכות העיצוב של הגביע, שעוצב על ידי חברת הצורפים, המשיכה החברה לייצר את הגביע גם בשנים שלאחר מכן. משיקולים מסחריים בחרה חברת הצורפים שלא להיענות לבקשת ההתאחדות לכדורגל להמשיך ולייצר גם את הגביע שאמור היה להימסר בשנת 2016".

כדורגלני מכבי חיפה עם הגביע בגמר 2016 (צילום: ראוב כהן) (צילום: ראוב כהן)
כדורגלני מכבי חיפה עם הגביע בגמר 2016(צילום: ראוב כהן)
 

ואולם, לטענת החברה במכתבה להתאחדות, "להפתעתה של הצורפים, ערב משחק גמר גביע המדינה (בין מכבי חיפה למכבי תל־אביב, ל"ד) התפרסמה כתבה ברשת האינטרנט אודות עיצובו של הגביע, במסגרתה הוצג הגביע המקורי שחברת הצורפים עיצבה ויצרה כפריט שפותח ויוצר על ידי חברת 'האחים חדד מלאכת יד בע"מ'.

 

בכתבה זו הציג נציג חברת 'האחים חדד' את הגביע כמוצר של חברה זו, תוך שהדגיש כי הנחיות העיצוב הועברו אליהם על ידי ההתאחדות לכדורגל". עוד טוענת הצורפים, כי כתבה ברוח דומה שודרה גם באחד הערוצים בטלוויזיה.

 

במכתב טענה עוד הצורפים: "לחברה נודע כי הגביע שנמסר לקבוצה הזוכה הועתק העתקה מדויקת של הגביע המקורי של הצורפים בלי שניתנה כל רשות לעשות שימוש בעיצובי הצורפים. חברת הצורפים היא בעלים בלעדיים במלוא הזכויות בעיצוב הגביע, לרבות זכויות היוצרים והזכות המוסרית. חברת הצורפים רואה בחומרה את השימוש בעיצוביה והעברתם לחברה אחרת, אשר הינה חברה מתחרה", נטען.

 

הצורפים דורשת מההתאחדות להימנע מהזמנות נוספות של גביעים הדומים בעיצובם לגביע המקורי של הצורפים, ולאסוף את כל הגביעים המפרים כביכול שיוצרו. כמו כן דורשת הצורפים פיצוי של 200 אלף שקל מההתאחדות בגין הפרת זכויותיה וההתעשרות על חשבונה כביכול.

 

מההתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה: "ההתאחדות אינה רואה עצמה כמי שהפרה כל הסכם או פגעה בזכויות היוצרים של גורם כזה או אחר. קיבלנו את המכתב הנדון, והנושא נמצא בטיפול היועהמ"ש של ההתאחדות".

 

מהאחים חדד נמסר: "האחים חדד, המתמחה בייצור כלי כסף טהור ויודאיקה ביד אמן מעל 50 שנה, היצרנית הרשמית בשנתיים האחרונות של צלחת האליפות מטעם מנהלת הליגות, נבחרה השנה לייצר גם את גביע המדינה מטעם ההתאחדות לכדורגל".

 

הידיעה התפרסמה הבוקר במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראוב כהן
גביע המדינה
צילום: ראוב כהן
מומלצים