שתף קטע נבחר

יעקב טומרקין: "מקווה להגיע לשיא חדש"

חברי נבחרת השחייה יצאו לברזיל לקראת המשחקים האולימפיים. המאמן ליאוניד קאופמן: "אנחנו מאוד מתרגשים, זו התחרות הגדולה ביותר בתולדות האנושות". עמית עברי: "הולך להיות ממש כיף, אני מקווה לשיא בכל משחה"

המשחקים האולימפיים יצאו אמנם לדרך רק בעוד 17 יום, אבל כבר הבוקר (ג') החלו חלק מהספורטאים לעשות את דרכם לברזיל. חברי נבחרת השחייה המריאו למחנה אימונים בסאו פאולו שיימשך שבוע. לאחר מכן הם יעשו את דרכם לכפר האולימפי.

 

ריו 2016 - העמוד האולימפי המיוחד של ynet ספורט

 

בין הראשונים שהגיעו לנתב"ג היה יעקב טומרקין, שהגיע באולימפיאדת לונדון 2012 להישג השיא של השחייה הישראלית כשדורג שביעי ב-200 מ' גב. מלבדו הגיעו גם עמית עברי, אנדי מורז, זוהר שיקלר, מאמן הנבחרת ליאוניד קאופמן, המאמנים גרי קלונטרוב (אביו של זיו), דימה רבינסקי והמעסה איוון סינוטגין.

 

טומרקין, שהגיע לשדה בתספורת חדשה, סיפר: "אלה החידודים האחרונים, עברו 4 שנים ואפשר להגיד שהזמן עף, אבל זו הבמה המרכזית וצריך להיות טובים בה. אנחנו המשלחת הראשונה שטסה כדי שנוכל להתרגל להפרשי השעות וזמני התחרות".

 

חיבוק חם. טומרקין וחברתו  (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
חיבוק חם. טומרקין וחברתו (צילום: אורן אהרוני)

 

טומרקין הוסיף: "אנחנו מנסים להירגע כמה שיותר, להמשיך בשגרה ולתת את המקסימום. אני מתכונן לתחרות הזאת כבר הרבה זמן כדי להביא את עצמי בחודש הקרוב למקסימום. אני מקווה שבפעם הבאה שנדבר, אגיע לשיא חדש באולימפיאדה".

 

על פרשת הסמים של רוסיה והדרישה לסלק את כל הספורטאים שלה מהאולימפיאדה אמר טומרקין: "בתור אחד שנמצא קרוב לזה כל כך הרבה שנים, זה חלק מהספורט. אתה רוצה שיהיה ספורט נקי ורק המחשבה שמישהו לפניי נעזר בתוספים אסורים - אסור לחשוב שזה יקרה ברמה הזאת. מה שקובע זה הרופא והתוספים שנותנים לך".

 

על מזוודות. מורז ושיקלר (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
על מזוודות. מורז ושיקלר(צילום: אורן אהרוני)

 

המאמן ליאוניד קאופמן: "אנחנו מתרגשים מאוד, אלה המשחקים האולימפיים, התחרות הכי גדולה בתולדות האנושות. נגיע למחנה האימונים ונתכונן. כל שחיין יודע מה הציפיות ממנו. המטרה בשלב הראשון של התחרות היא לקבוע שיאים אישיים וכל אחד צריך לעלות שלב או שניים.

 

"המטרה של מחנה האימונים היא להסתגל לברזיל, כי יש שש שעות הבדל. יש גם תחרות גדולה בווינגייט בשחייה אמנותית ואי אפשר להתאמן שם. נגיע שבוע יותר מוקדם, אבל זה לא מפריע לנו. נגיע לכפר האולימפי 11 ימים לפני התחרות ושם נתרגל לשעות התחרות".

 

"המטרה שיאים אישיים", קאופמן ועברי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"המטרה שיאים אישיים", קאופמן ועברי(צילום: אורן אהרוני)

 

קאופמן הוסיף: "אני מאחל לכולם טיסה קלה, כי זו נסיעה קשה ומייגעת". עמית עברי: "יש התרגשות מאוד גדולה ונראה לי שהולך להיות ממש כיף. אני מקווה לשיא אישי בכל קפיצה שאני רשומה. ברגע שאתה טוב, לא ממש משנה ההסתגלות. אנחנו מקווים לעשות את הכי טוב שאפשר".

 

חברי נבחרת השחייה (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
חברי נבחרת השחייה(צילום: אורן אהרוני)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
ליאוניד קאופמן
צילום: אורן אהרוני
לוח תחרויות
מדליות כחול לבן
י"א חללי מינכן
גיבורים אולימפיים
צילום: getty images
מפת הפארק
המשחקים הפראלימפיים
מומלצים