שתף קטע נבחר

עימות בכנסת על היעדר מים בשומרון: "השמאל מפיץ שקרים"

חברות הכנסת גלאון וזנדברג טענו בדיון בוועדת הפנים על משבר המים בשומרון כי הכפרים הפלסטיניים מקבלים פחות מים מהיישובים הישראליים. ראש מועצת שומרון יוסי דגן השיב: "עלילת דם על ההתיישבות"

"שקרים, עלילת דם". אלו המילים שנשמעו אתמול (ב') בישיבת ועדת הפנים של הכנסת שדנה במשבר המים בשומרון. הדיון כונס בעקבות בעיות תשתיות באזור שקיימות כבר שנים. במהלך הדיון התפתח עימות בין חברות הכנסת ממרצ, זהבה גלאון ותמר זנדברג, לראש מועצת שומרון יוסי דגן.

 

גלאון וזנדברג (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
גלאון וזנדברג(צילום: ירון ברנר)

ראש מועצת שומרון יוסי דגן (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
ראש מועצת שומרון יוסי דגן(צילום: אלי מנדלבאום)

גלאון טענה בדיון, שיזמה יחד עם ח"כ יהודה גליק (הליכוד), כי לפי דו"חות של ארגוני שמאל, הכפרים הפלסטיניים מקבלים פחות מים מהיישובים הישראליים. דגן אמר בתגובה כי הן מפיצות שקרים, ושהתעמולה השקרית הזו הגיעה עד לתקשורת הבינלאומית, מכפישה את ישראל ומהווה עלילת דם על ההתיישבות.

 

"יש בריכה אחת שאליה מזרימים את המים כך שכשאין מים להתיישבות היהודית, אין מים גם לכפרים הערביים ולהיפך. כל השאר הוא תעמולה שקרית", תקף דגן. "זו דמוקרטיה. אתן יכולות להמשיך להפיץ שקרים. אני רק רוצה לחדד את האמת".

 

בעיית המים בשומרון מוכרת וידועה והיא עולה מדי קיץ. היא נובעת מאי-התאמת התשתיות לאוכלוסייה ההולכת וגדלה, גניבת מים על ידי פלסטינים, וחוסר יכולת לשפר את התשתיות בשל חוסר שיתוף פעולה מצד הרשות – שגורמת לכך שגם הפלסטינים סובלים מהבעיה.

 

כרגע סוכם כי יתקיים קידוח באריאל, שייתן מענה חלקי לבעיה, אולם הקמת תשתית שתספק מים לתושבים באופן מסודר תימשך חמש  שנים לפחות.

 

במהלך השבועות האחרונים נאלצו תושבי יהודה ושומרון היהודים והפלסטינים לצרוך מים ממכליות מיוחדות, ובחלק מהיישובים והכפרים לא היו מים שעות ארוכות. במסגרת מאבק המים נפגשו ראשי מועצות ביו"ש עם חברי כנסת ושרים במטרה להגיע להסדר קבע בעניין.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
יוסי דגן
צילום: בראל אפרים
מומלצים