שתף קטע נבחר

צילום: אלעד גרשגורן

אונס בצימר ובחדר בבסיס, מעשים מגונים ברכב ובבית: כתב האישום החמור נגד בוכריס

ב-17 סעיפי אישום, בהם שלושה בגין אונס, מתגלה התמונה סביב המעשים החמורים לכאורה שביצע תא"ל אופק בוכריס. הצימר שבו היה אמור לבלות בחופשה משפחתית הפך לזירת אונס של פקודתו: "בכל המעשים הייתה א' קפואה ולא הגיבה", נכתב בכתב האישום. בקצינה ל' הוא מואשם כי ביצע מעשים מגונים. היא התנגדה: "זה לא יקרה"

 

טלטלה בצה"ל. תא"ל אופק בוכריס - נאשם באונס (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
טלטלה בצה"ל. תא"ל אופק בוכריס - נאשם באונס(צילום: אלעד גרשגורן)

"בתגובה למעשיו של הנאשם, עצמה א' את עיניה, קפאה במקומה כאשר ידיה מונחות לצדי גופה, לא שיתפה פעולה עם מעשיו של הנאשם וכאשר נישק אותה, לא החזירה לו נשיקה". כך מתוארים הרגעים המצמררים שחוותה פקודתו של תת-אלוף אופק בוכריס, שנגדו הוגש היום (ה') כתב אישום בגין עבירות מין חמורות, בהן אונס, מעשי סדום ומעשים מגונים.

 

בוכריס מואשם כי אנס בשלושה מקרים את פקודתו, א', וביצע בה מעשה סדום ומעשים מגונים בכמה מקרים. הקצין הבכיר, שהיה אמור להתמנות לראש חטיבת המבצעים, מואשם גם במעשים מגונים ברס"ן ל', שהייתה תחת פיקודו. בסך הכול הוגשו נגד בוכריס 17 סעיפי אישום בגין ביצוע עבירות המין בשתיים, בתקופה שנמשכה יותר משלוש שנים מיולי 2010 עד לספטמבר 2013. המעשים התרחשו בצימר, בחדרו בבסיס, בלשכתו, ואף ברכבו הצבאי. אחד המקרים התרחש אפילו בביתה של אחת המתלוננות.

סעיפי האישום נגד אופק בוכריס ()
סעיפי האישום נגד אופק בוכריס

כתב האישום מגולל את כל המקרים שבהם ביצע בוכריס, לכאורה, את זממו בשתיים. לפי כתב האישום, מקרה האונס התרחש בסוף שבוע שבו היה אמור הקצין הבכיר לבלות את השבת בצימר עם משפחתו.

 

בוכריס, כך נכתב, ביקש מא' להתלוות עמו לקניות עבור השבת המשפחתית בצימר. בוכריס מואשם כי ביקש מא' להיכנס עמו לצימר ומיד לאחר כניסתם הוא תפס את ידה, הצמידה אותה לקיר ואז נישק אותה. לאחר מכן הוביל אותה לחדר השינה ולפי כתב האישום אנס אותה.

 

כתב האישום מתאר מקרה אונס נוסף, וכן מעשה סדום, שהתרחש בחדרו בבסיס שבו שירתו השניים בעת שבוכריס שימש כמפקד חטיבת גולני. לפי כתב האישום, בוכריס קרא לה לבוא לחדר מגוריו בבסיס, ולאחר הגעתה הפשיט אותה מבגדיה, ביצע בה מעשה סדום ואנס אותה.

 

"היא לא שיתפה פעולה עם מעשיו של הנאשם ולא לקחה בהם חלק פעיל", נכתב בכתב האישום לגבי התנהגותה של א' בעת המעשים. נגד בוכריס מיוחס אישום אונס נוסף שביצע בא', לכאורה, בחדרו בבסיס צבאי.

 

בוכריס כתב לא': "את חסרה לי"

בהמשך כתב האישום מתואר כיצד בוכריס לא בחל בשום אמצעי וגם המקומות שבהם בחר לבצע את זממו לא עניינו אותו במיוחד. באחד מסעיפי האישום נכתב כי א' התלוותה אליו לכמה נסיעות בשעות היום והלילה ברכב הצבאי שהיה בשימושו.

 

בכתב האישום מתואר גם כיצד בוכריס ביצע מעשה מגונה בא' בזמן שהוא יושב עמה במושב האחורי ונהגו האישי נוהג ברכב. במקרה אחר, בוכריס הגיע גם למשרדה של א' והחל לגעת בגופה בניגוד לרצונה. א' נרתעה בכל פעם ואמרה לו להפסיק משום שמישהו יכול להיכנס.

 

בחלק מהמקרים, נכתב בכתב האישום, שלח בוכריס מסרונים לא', שבהם ביקש שתמתין לו במשרדה. לאחר שכתבה כי היא נמצאת במשרד הוא השיב לה שהוא התגעגע אליה ושהיא "חסרה לו".

 

במקרה אחר מואשם בוכריס כי ביצע מעשה מגונה בא' כשהוא הזמין אותה למשרדו בתואנה של צורכי עבודה. באותו מקרה החל לנשק אותה בניגוד לרצונה וללא תגובתה ופסק רק לאחר שקצינת הת"ש של הבסיס פתחה את דלת חדר משרדו.

 

הקצינה התנגדה לבוכריס: "לא לא, אסור. זה לא יקרה"

שישה סעיפים בגין מעשה מגונה מיוחסים לבוכריס ברב-סרן ל', שהייתה גם כן פקודתו בעת ששירת מח"ט גולני. במקרה הראשון שמתואר בכתב האישום נכתב כיצד ל' הגיעה בשעת ערב מאוחרת לפגישת עבודה עם הנאשם בבסיס בנוגע לסרט. קודם הם נפגשו ברכבו של הנאשם והמשיכו למשרד בבסיס כדי לצפות בסרט. בעת כניסתם הצמיד בוכריס את ל' לדלת הכניסה למשרד והחל לנשק אותה.

 

לפי כתב האישום, הוא אמר לה שהוא אוהב את הריח שלה ושהוא מאוד אוהב אותה. ל' בתגובה השיבה: "לא, לא. אסור". אז פתח בוכריס את כפתורי חולצתה והחל לגעת בה, וחדל ממעשיו רק לאחר של' ביקשה לראות את הסרט, שלשמו הם נפגשו, ולאחר שהרימה את ידיה כדי להפריד בינה לבין הקצין הבכיר. 

מואשם שאנס בצימר ובחדרו. תא"ל אופק בוכריס (צילום: אפי שריר, ידיעות אחרונות) (צילום: אפי שריר, ידיעות אחרונות)
מואשם שאנס בצימר ובחדרו. תא"ל אופק בוכריס(צילום: אפי שריר, ידיעות אחרונות)

מקרה נוסף שמתואר התרחש בחדר המגורים שהיה בלשכתו של בוכריס בבסיס הצבאי. בכתב האישום נטען כי באותו מקרה הוא התפשט ולגופו נותרו רק ציצית ודיסקית ונשכב על המיטה. ל' עזבה את המקום משום שלא רצתה לקיים עמו יחסי מין.

 

מקרה אחר שבגינו מואשם בוכריס במעשה מגונה בל' התרחש באולם אירועים בגעש שבו התקיים אירוע ליחידה. בתום האירוע קרא בוכריס לל' לחדר חתן וכלה ושיבח אותה ואף העביר לה משוב. בשלב מסוים, נטען, אמר לה בוכריס שהוא התגעגע אליה ואז החל לנשק אותה. אז ניסתה ל' להתחמק ולצאת מהחדר.

 

אחד מהמעשים המגונים שביצע בוכריס בל', לפי כתב האישום, התרחש בביתה. בוכריס הגיע בשעות הערב לפגישה הקשורה לתפקידה של ל'. לאחר שנכנס לבית הוא חיבק אותה ואז נישק אותה בניגוד לרצונה. אז ביקשה ממנו ל' להפסיק כדי שיעסקו בנושא הפגישה. בוכריס לא הרפה והציע לה לעלות לחדר השינה. בתגובה היא השיבה לו כי "זה לא יקרה" והובילה אותו לדלת הבית.

 

לחצו על התמונה להגדלה:

 


 

במקרה האחרון שמתואר בכתב האישום מתברר כי תאונת דרכים התרחשה בין רכבה של ל', בעת שנהגה בו, לבין נהגו האישי של בוכריס. כשהקצין הבכיר גילה על התאונה הוא הציע לל' סיוע. אז הגיע בוכריס למשרדה וסגר את הדלת ואמר לה שהוא התגעגע לריח שלה וניסה לנשקה. ל' התחמקה, פתחה את דלת המשרד, הודתה לו על נכונותו לסייע וסירבה לכל סיוע נוסף.

 

לסיכום מופיע בכתב האישום סעיף של התנהגות שאינה הולמת נגד בוכריס בגין ביצוע עבירות המין שיוחסו למח"ט גולני לשעבר.

 

סנגורי בוכריס: "החלטה שגויה מיסודה, נוכיח את חפותו"

בוכריס וסנגוריו מטעם הסנגוריה הצבאית מסרו: "אנו מצרים על החלטתו של הפרקליט הצבאי הראשי וסבורים כי מדובר בהחלטה שגויה מיסודה. בתהליך השימוע הצגנו בפני הפצ"ר בעיות קשות שעולות לאורכו ולרוחבו של התיק. אנו בטוחים כי נצליח להיאבק ולהוכיח את חפותו של תא"ל בוכריס בבית הדין וכי ייעשה משפט צדק".

הפרקליט הצבאי הראשי שרון אפק (צילום: שרון אפק, דובר צה"ל) (צילום: שרון אפק, דובר צה
הפרקליט הצבאי הראשי שרון אפק(צילום: שרון אפק, דובר צה"ל)

עו"ד גיא פלנטר ועו"ד רעות רחמן שמייצגים את הקצינה מסרו: "הקצינה נקלעה לפרשה זו, שלא מתוך בחירתה וכידוע לא יזמה תלונה נגד בוכריס והייתה מוכנה להמשיך בחייה. אולם ברגע שהגיעו אליה חוקרי מצ"ח אמרה את האמת לגבי התנהלותו כלפיה. מתחילת הדרך היה ברור לה שמרגע שחשפה את מעשיו, הוא יועמד לדין עליהם וכך אכן קרה היום. הקצינה בטוחה שמערכת המשפט הצבאית תדע לטפל במקרה זה באופן הולם".

 

עו"ד אביטל בן נון המייצגת את החיילת: "מרגע שנפגשנו עם המתלוננת לא היה לנו ספק שהיא דוברת אמת. צר לנו על עוגמת הנפש שהייתה מנת חלקה של המתלוננת בחודשים האחרונים עקב ספינים בתקשורת ופרסומים כוזבים. אנו תקווה כי הגשת כתב האישום תסתום את הגולל על תעשיית הכזבים וההכפשות. דרך ארוכה עדיין לפנינו ואנו מקוות כי בסופה הצדק יצא לאור גם בבית הדין הצבאי".

 

כתב האישום הוגש על פי החלטת הפרקליט הצבאי הראשי, תת-אלוף שרון אפק, לאחר הליך שימוע ממושך ומעמיק שנערך עם באי כוחו של הקצין. בהודעת דובר צה"ל נאמר כי "מדובר בקצין ולוחם עתיר זכויות, והפצ"ר מסר כי ההחלטה התקבלה בלב כבד. ואולם, במסגרת חקירה יסודית, עלו ראיות לכאורה לכך שהקצין ביצע כמה עבירות מין חמורות כלפי חיילת זוטרה בשירות חובה, וכלפי קצינה, בעת שהשתיים שירתו תחת פיקודו כמפקד חטיבת גולני. על כן החליט הפצ"ר על הגשת כתב האישום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן, ידיעות אחרונות
אופק בוכריס
צילום: שאול גולן, ידיעות אחרונות
מומלצים