שתף קטע נבחר

אחרי מצעד הגאווה: שוחרר אחיו של שליסל

מיכאל שליסל, שנעצר בחשד שהופעל על-ידי אחיו ישי שמרצה מאסר עולם לפגוע במשתתפים במצעד הגאווה בירושלים, שוחרר למעצר בית בן יומיים. שליסל ממשיך להכחיש את המיוחס לו

 

בית המשפט השלום בירושלים שחרר הבוקר (ו') למעצר בית ליומיים את מיכאל שליסל, אחיו של ישי שליסל, שנחשדד בקשירת קשר לפגוע במשתתפים במצעד הגאווה שנערך אתמול בירושלים. הוא נעצר ביום רביעי. מעצרו הוארך פעמיים ביממה ושוחרר כאמור הבוקר.

 

שליסל האח הכחיש כי הביע רצון לפגוע בצועדים כפי שאחיו ביקש ממנו, לכאורה, בשיחה מהכלא. אחיו של שליסל טען כי לא רק שלא היה לו שום עניין לפגוע בצועדים, הוא אף ציין זאת בפני אחיו שמרצה מאסר עולם בשיחה שהוקלטה מהכלא, וציין כי הוא "בר פלוגתא" שלו, כלומר הוא אינו מסכים איתו - והחוקרים שהאזינו להקלטה לא הבינו זאת.

שליסל האח בבית המשפט (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
שליסל האח בבית המשפט(צילום: אלי מנדלבאום)

עורך הדין איתמר בן גביר (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
עורך הדין איתמר בן גביר(צילום: אלי מנדלבאום)

עורך דינו איתמר בן גביר אמר היום: "המשטרה מבינה היום שמיכאל חף מפשע, אך חבל שלקח להם שלושה ימי מעצר להבין זאת. החוקרים לא הבינו כי המושג 'בר פלוגתא' (שהוקלטה בשיחה) הוא שמיכאל חולק באחיו מה שלטעמי מצדיק גיוס חוקרים חרדים למשטרה".

 

אתמול בדיון בהארכת מעצר של מיכאל, אמר אליעזר שליסל, אביו של מיכאל ושל רוצחה של שירה בנקי: "הייתי רוצה לחבק את אבא שלה, אורי. הוא לא רצה להיפגש. שלחתי כמה שליחים, הוא אמר שקשה לו. זה היה בשנה שעברה. אני בהזדהות מלאה עם הכאב".

 

ישי שליסל נידון לאחרונה למאסר עולם על רצח בנקי ופציעת משתתפים אחרים. האב אליעזר שליסל הוסיף: "כולנו היינו בהלם מכך שישי רצח אותה, כמו כל עם ישראל. זה מאוד כאב למשפחה, ואנחנו בטוחים גם שכואב לישי. שמענו את זה גם ממנו בפירוש. הוא לא התכוון ממש להגיע לכזאת תוצאה. אבל מכאן להיכנס לפניקה מוחלטת של המשטרה ולהתנכל לבני משפחה שלמה שלא קשורים בכלל? הוא היה במעצר, חלקם לא ראו אותו, לא שמעו. אני לא ביקרתי אותו, לא דיברתי איתו שום דבר".

 

אתמול נערך מצעד הגאווה בירושלים בהשתתפות של יותר מ-25 אלף צועדים ובכך הפך המצעד לגדול ביותר שנערך בעיר. מתחילתו של המצעד נעצרו 48 חשודים שחלקם ניסו לשבש את המהלך התקין של המצעד ובכליהם של אחרים נתפסו סכינים מסוגים שונים. כל החשודים נלקחו לחקירה במשטרה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
מיכאל שליסל
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים