שתף קטע נבחר

נתניהו וכחלון סיכמו: פתיחת תאגיד השידור תידחה ל-30 באפריל 2017

ראש הממשלה, המשמש גם שר התקשורת, הגיע לסיכום עם שר האוצר על המועד לתחילת השידורים בתאגיד השידור הציבורי

ראש הממשלה בנימין נתניהו, המשמש גם שר התקשורת, נועד היום (ב') עם שר האוצר משה כחלון וסיכם עמו כי תאריך פתיחת תאגיד השידור הציבורי יידחה ל-30 באפריל 2017. הפגישה התקיימה לאחר שביום שני שעבר הודיעו משרד התקשורת וההסתדרות כי תחילת שידורי תאגיד השידור הציבורי שאמורים היו להתחיל באוקטובר הקרוב, תידחה לינואר 2018. אמש פורסם הסיכום לראשונה ע"י רז שכניק ב"ידיעות אחרונות".

 

בעקבות הסיכום החדש, החל מ-1 בינואר 2017 יוכלו השרים, לפי הוראתם או לבקשת התאגיד, להקדים בצו בחתימתם את יום הפתיחה. משרד התקשורת מכין תזכיר חקיקה שיופץ היום בהתאם לסיכום בין השרים.

 

מתאגיד השידור נמסר כי "התאגיד יפעל לקיום ההסכמה בין שרי האוצר והתקשורת, ויהיה ערוך לעלות עם שידור מלא, איכותי, פלורליסטי ועצמאי, כבר ב-1 בינואר 2017, מתוך ציפייה שהממשלה תעמוד בהתחייבותה ותאפשר לתאגיד לעשות כן, כבר במועד זה".

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר כי "החלטה זו משקפת את מלאכת האיזונים שחייבת להיעשות על מנת להבטיח את המוכנות של התאגיד לשידור ציבורי ראוי ומצד שני לדאוג לעובדים ולבצע את התהליך בצורה אחראית".

 

השר כחלון התייחס לסוגיה גם בישיבת סיעת כולנו בכנסת ואמר כי "נפגשתי עם ראש הממשלה כמה פעמים בימים האחרונים בנושא תאגיד השידור הציבורי. סיכמתי עם ראש הממשלה שב-1 בינואר 2017 יודיע לנו מנכ"ל התאגיד הציבורי אם הוא מוכן לעלות לשידור. אם המנכ"ל יאמר שהוא מוכן - התאגיד יעלה לשידור. אם מסיבות כלשהן התאגיד לא יהיה מוכן, הוא יעלה ב-30 באפריל 2017 לכל המאוחר. יש חשיבות גדולה לשידור ציבורי חזק".

 

בשבוע שעבר, יו"ר כולנו משה כחלון הכריז כי לא ייתן יד לדחיית פתיחת שידורי התאגיד. "אני ומפלגתי נתנגד לדחיית הקמת תאגיד השידור הציבורי, גם בכנסת וגם בממשלה", הבהיר כחלון. שר האוצר הציג לנתניהו את העלויות הכרוכות בדחיית מועד פתיחת שידורי התאגיד ביותר משנה – עלויות שעשויות להגיע לחצי מיליארד שקלים מכספי משלם המסים – והודיע: "לא נאפשר בזבוז של כספי ציבור ללא סיבה".

 

אתמול אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: "אם הייתי רוצה להחשיך את המסך של השידור הציבורי, הייתי נותן לתאגיד החדש לעלות לשידור כשהוא לא מוכן והוא היה נכשל והמסך של ערוץ 1 היה או מוחשך או מקרטע. לכן דרושה הארכת זמן כדי לאפשר לתאגיד להתארגן כראוי ולעלות לשידור כשהוא מוכן. לא תהיה החשכת מסך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ראש הממשלה ושר האוצר
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים