שתף קטע נבחר

נתניהו: "בקרוב אשחרר מעליי כמה תיקים"

ראש הממשלה השיב ליו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ששאלה אם תפקודו כשר חוץ נעשה על חשבון דברים אחרים. במהלך הדיון קבל על מסקנות מבקר המדינה בנוגע להסברה הישראלית. "מותר לי לחלוק על מבקר המדינה"

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו, המשמש גם שר החוץ, שר התקשורת, שר הכלכלה והשר לשיתוף פעולה אזורי, השתתף היום (ב') בדיון בוועדה לביקורת המדינה בנוגע לדו"ח על אודות מערך ההסברה של משרד החוץ, ואמר: "בקרוב אשחרר מעליי כמה תיקים, אז זה יקל על התרכזות נוספת במשימות שאני מגדיר אותן חשובות".

 

נתניהו אמר את הדברים בתגובה לשאלה שהפנתה אליו יו"ר הוועדה, ח"כ קארין אלהרר, שתהתה אם תפקודו כשר החוץ מגיע על חשבון משהו אחר.

 

במהלך הדיון תקף ראש הממשלה פעם אחר פעם את מבקר המדינה, וטען שאינו מקבל את מסקנותיו, שמשתקפות בדו"חות שפרסם. הוא הקביל בין דו"ח אסון הכרמל לדו"ח הנוכחי שביקר את מערך ההסברה של משרד החוץ.

 

"קראתי את דו"ח מבקר המדינה על השריפה בכרמל והיו חסרות בו שתי מילים: מטוסי כיבוי. מאז היו 500 שריפות. כולן כובו". בהמשך הוא אמר, "קבעו דברים מסוימים על דו"ח הכרמל שאני לא מקבל אותם". נתניהו הדגיש: "מותר לי לחלוק על מבקר המדינה".

 

נתניהו בוועדה לביקורת המדינה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
נתניהו בוועדה לביקורת המדינה(צילום: גיל יוחנן)

בנוגע להסברה אמר נתניהו שדובר צה"ל, משרד החוץ ומטה ההסברה הם "משולש ברזל", אך אלהרר הקשתה, והעלתה בפניו טענה מתוך דו"ח מבקר המדינה שטען כי לא היה תיאום בין הגופים. "אני לא מקבל את זה", אמר נתניהו. "ראיתי אישית את התיאום בצוק איתן". לדבריו, "הדבר שנמדד בצוק איתן זה אם הייתה לנו מגבלה על חופש הפעולה של צה"ל ושב"כ, והתשובה היא - לא הייתה שום מגבלה. להפך. מערך ההסברה עבד מצוין. פעלו בצורה יוצאת מן הכלל, מתואמת על פי שעה".

 

אלהרר הקשתה, ותהתה אם "דו"ח המבקר הגה ממוחו שהייתה בעיה?", וראש הממשלה השיב: "ודאי שיש בעיה כשאתה צריך להפציץ יורה רקטות בתוך שטח בנוי. אבל תחת הנסיבות הללו, בעולם האמיתי, הפעילות שלנו הייתה מאוד מחודדת. היו לה יעדים מאוד ברורים, והיעד הראשון היה להבטיח את חופש הפעולה. בזה הצלחנו".

 

חברי הכנסת תהו בפני ראש הממשלה עד כמה הוא מתואם עם "השרים הרלוונטיים, גלעד ארדן, נפתלי בנט, אילת שקד - כדי לדון בתוכנית האסטרטגית להסברת ישראל בעולם. האם קיימת תוכנית כזאת? האם כולם מודעים אליה או שכל אחד מדבר בשפה אחרת?"

 

ראש הממשלה השיב כי ישיבות הקבינט מוקדשות לנושא. "היו ישיבות עם השר ארדן ועם שרים נוספים והייתה ישיבה שהגיעה לכלל התוכנית שאנחנו מנהלים והנושא עלה גם בקבינט באופן מסודר. אין ישיבת קבינט שאנחנו לא דנים בזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נתניהו בוועדה לביקורת המדינה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים