שתף קטע נבחר

נקמה על דו"ח: שתל לשוטר חוב אגרה פיקטיבי

עובד אגף הגבייה של רשות השידור זעם על שוטר תנועה והכניס למחשב המערכת חוב שלא קיים. בסוף הוא שילם בעצמו את המחיר ופוטר מעבודתו

 

העונש לעובד: פיטורים ונזיפה (צילום: דודי ועקנין) (צילום: דודי ועקנין)
העונש לעובד: פיטורים ונזיפה(צילום: דודי ועקנין)

פקח גבייה של רשות השידור שקיבל דו"ח תנועה מצא דרך מקורית לנקום בשוטר שרשם אותו: הוא איתר את פרטיו במחשבי מערכת הגבייה ושתל שם חוב אגרה פיקטיבי על סך 2,800 שקל. לאחר מכן התקשר לביתו של השוטר ואיים על אשתו שאם לא תשלם את הסכום מיד, הוא יורה על עיקול חשבון הבנק שלהם ותכולת הבית.

 

הפקח, ענאן כיוף (49) מעוספיא, הורשע בבית משפט השלום בחיפה על פי הודאתו בעבירות של איומים ושימוש לרעה בכוח המשרה. בעקבות ההליך הפלילי הוגשה נגדו גם תובענה משמעתית בבית הדין למשמעת של עובדי המדינה, בראשות עו"ד אורי כהן.

 

התובע, עו"ד שפיק חאמד, דרש לפטר את הפקח מרשות השידור ולנזוף בו בחומרה. פרקליטו של כיוף תיאר מנגד את מצבו הקשה - הבריאותי, הנפשי והכלכלי - וציין כי כיום הוא שבר כלי.

כמו כן טען הסנגור שמדובר בפקח מצטיין שקיבל פרסים על עבודתו ואפילו זומן לנשיא המדינה.

 

בדיון התייצבו כמה גורמים שדיברו בשבחו של הנאשם, ובהם שגריר ישראל לשעבר ברפובליקה הדומיניקנית, בהיג' מנסור, סגן יו"ר הכנסת ח"כ חמאד עמאר, ואפילו קצין בכיר במשטרת ישראל.

 

אבל בית הדין למשמעת קיבל את בקשת התביעה, הורה לפטר את הפקח מעבודתו והטיל עליו עונש של נזיפה חמורה. עם זאת, נוכח נסיבותיו האישיות הקשות ומצבו הבריאותי הרעוע, החליט בית הדין כי פיצויי הפיטורים ישולמו לו במלואם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים