שתף קטע נבחר

השחקנית הערבייה עוכבה בנתב"ג: "תודה על היחס"

סאמר קופטי, כוכבת "ג'נקשן 48", הייתה בדרכה לפסטיבל סרטים בקולומביה אבל הבודקים הרשו לה להמריא רק עם מעיל וספר. "תודה שמזכירים לי כמה אני לא רצויה", כתבה. רשות שדות התעופה: "הבדיקה נעשתה על פי הנהלים"

 

סאמר קופטי (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
סאמר קופטי(צילום: ירון ברנר)

השחקנית סאמר קופטי (27), גיבורת הסרט "ג'נקשן 48", עוכבה לפני כשבוע וחצי במשך יותר משעתיים על ידי אנשי הביטחון בנמל התעופה בן גוריון בדרכה לפסטיבל סרטים בקולומביה. לבסוף הורשתה לעלות למטוס רק אחרי שהסכימה כי תיקיה יאוכסנו בבטן המטוס ולא יהיו עמה.

 

קופטי (27), תושבת נצרת, כתבה בפוסט שהעלתה לעמוד הפייסבוק שלה בזמן ההמתנה: "עברה חצי שעה ואני עדיין מחכה שתשלחו לי את הטוב ביותר שיטפל בי. כל האנשים הכבדים עם החליפות הגיעו (המאבטחים), ביקשו ממני את תיק הגב ופירקו אותו, כולל את האייפון שלי וכמובן ספר בערבית שהוא אפילו לא ספר של מחמוד דרוויש".

 

לטענתה, לאחר שעתיים של המתנה הודיע לה אחד מאנשי האבטחה שהיא תוכל לעלות למטוס ללא הכבודה: "אחרי ויכוח קצר הוא הסביר שהם קיבלו איזושהי אינדיקציה מהנעליים שלי, ולכן אני חייבת להשאיר את כל הדברים שלי אצלם".

התיק החלופי שקיבלה מרשות שדות התעופה ()
התיק החלופי שקיבלה מרשות שדות התעופה

 

 

לדבריה היא הסבירה לו שלא אכפת לה להשאיר את הנעליים ולקנות חדשות בדיוטי פרי, אבל מאחר שהיא עומדת בפני נסיעה של 28 שעות, היא צריכה את הציוד שלה. "אחרי משא ומתן ארוך הסכים הבחור שאני אקח איתי שלושה דברים: ג'קט, ספר וסים של הטלפון שעליו התעקשתי".

 

אנשי הביטחון הסכימו לתת לה תיק ניילון קטנטן. "תודה לנתב"ג שאתה דואג כל פעם מחדש להזכיר לי כמה אני לא רצויה פה וכמה מפחידה אני יכולה להיות. תודה על היחס, המבטים וקריצות העיניים שאתה נותן תמיד כשאתה רואה את השם שלי", סיכמה.

 

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "הבדיקה הביטחונית מתבצעת לכל נוסע, וכשקיימת התרעה הפריטים נבדקים באמצעים טכנולוגיים לאיתור חומרי נפץ. הליך הבידוק הביטחוני ואופיו אינו נוגע למוצאו של הנבדק אלא על פי מספר רב של פרמטרים. תהליכי הבידוק הביטחוני מונחים לרשות שדות התעופה על ידי גורמים ממלכתיים במדינת ישראל ומעוגנים בחוק הישראלי והבינלאומי בכל הקשור לביטחון תעופה אזרחית. צר לנו על תחושותייך אך ביטחונך וביטחון הנוסעים עומד לנגד עינינו. הבדיקה נעשתה על פי נוהלי הביטחון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
סאמר קופטי
צילום: ירון ברנר
מומלצים