שתף קטע נבחר

הדסטארט למען אוטיסטים: "בשורה חדשה במדינה"

שגית רז, אם לחמישה ששניים מהם אוטיסטים, מקדמת מיזם למימון הקמת מרכז טיפולי לסובלים מהפרעות התפתחותיות. "עדיין קיימת די בורות בנושא", אמרה רז לאולפן ynet. כמה זמרים מובילים נרתמו להפקת אלבום בנושא

 

"הפרויקט נבע מסיפור החיים האישי שלי, מתוך דרך החתחתים שעברתי, מהמהמורות". שגית רז, אם לחמישה ששניים מהם אוטיסטים, מקדמת בימים אלה בפלטפורמת גיוס הכספים "הדסטארט" מיזם למימון הקמת מרכז סיוע לילדים אוטיסטים. "הגעתי לתובנה שכדי לקדם ילדים אוטיסטים לעצמאות, הדרך הטובה והיעילה ביותר היא בעצם תוכנית פרטנית בטיפול של אחד על אחד", אמרה רז בראיון לאולפן ynet.

 

לכניסה למיזם התרומה - לחצו כאן

 

רז, מנהלת עמותת "להיות שם – אוטיסטים בדרך לעצמאות", אמרה עוד על המיזם: "אנחנו בראשית הדרך, זו בשורה חדשה במדינת ישראל שיוקם מרכז כזה שמתוכו יוצאות תרפיסטיות ובעצם באות לקדם ילדים אוטיסטים בבתיהם. אני אישית כחזון מאוד-מאוד מקווה שתהיה הצלחה רבה למרכז הראשון שייפתח ושלאחר מכן הוא יועתק ברחבי הארץ".

גיוס ברשת, למטרה חשובה ()
גיוס ברשת, למטרה חשובה

על ההתקדמות בטיפול באוטיסטים בשנים האחרונות אמרה רז: "ההתקדמות המורגשת באמת היא שיש פתיחות יותר, יש הבנה של המערכת בכלל בכל מה שקשור בהליך האבחון, השילוב, אבל עדיין אם יורשה לי, אני בטוחה שכשאפנה לכל הדיוט ואשאל מה זה אוטיזם, אז עדיין קיימת בצניעות די בורות בנושא".

 

במקביל למיזם כתבה רז שירים שכונסו לאלבום בביצוע מיטב הזמרים. בין היתר נרתמו לסייע לאלבום "עוד אדבר איתך" שרית חדד, אהוד בנאי והיהודים. לדברי רז, "כל מילה באלבום הזה היא מילה שיש בה עומק ומשמעות בתוך הדרך שצעדתי בה, ונוצר בעקבות כך אלבום מדהים. הדבר היפה בו הוא שאומנים מהשורה הראשונה ניאותו לשיר. אנחנו מזמינים כל אחד למיזם שפתוח לקהל ב'הדסטארט'. המלאכה היא רבה, העשייה מרובה, ותודה רבה בשם כל המשפחות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים