שתף קטע נבחר

מבקר המדינה נגד אורי יוגב: "חשש למעשים פליליים"

במכתב בעניין טיוטת דו"ח ביקורת בנושא מינוי רואי חשבון מבקרים לחברות ממשלתיות, מציג מבקר המדינה תמונה קשה על המתרחש ברשות החברות

אורי יוגב, ראש רשות החברות (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
אורי יוגב, ראש רשות החברות(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

 

מבקר המדינה יוסף שפירא שלח בימים האחרונים מכתב לשר האוצר משה כחלון בו הוא מפנה אצבע מאשימה לראש רשות החברות אורי יוגב, ומעלה חשש למעשים פליליים. "בחודשים האחרונים בדק משרד מבקר המדינה את פעולות רשות החברות והוועדה למינוי רואי חשבון וקביעת שכרם בחברות הממשלתיות", כתב המבקר לכחלון. "טיוטת דו"ח הביקורת מעלה ממצאים לכאוריים חמורים בנוגע להליכי מינוי רו"ח מבקר לחברות ממשלתיות. חלק מהליקויים אף מעלים חשש לכאורי למעשים פליליים המחייבים את הוועדה לדון מחדש במספר מינויים של רו"ח. יודגש כי כל שינוי בבחירת רו"ח יכול ויגרור אחריו שינויים נוספים בבחירת רו"ח לחברות ממשלתיות אחרות".

 

המבקר הוסיף: "בפברואר 2016 פניתי למר אורי יוגב, מנהל רשות החברות הממשלתיות בבקשה להימנע מקביעת עובדות בלתי הפיכות בקשר למינוי וקבלת החלטות בנוגע לרו"ח מבקר בחברות ממשלתיות. אבקש כי הממצאים הלכאוריים המפורטים בטיוטה יבואו בחשבון במכלול השיקולים של המשך מינוי רואי החשבון המבקרים. טיוטת הדו"ח כולל ממצאים העלולים לפגוע אישית בכמה מבוקרים ועל כן, הם מקבלים את החלקים הנוגעים להם, להתייחסותם ובשלב זה מועברים לעיונך טיוטת דו"ח, ללא זהות ופרטי ניגודי העניינים הלכאוריים של חברי ועדה וכן בשינויים מחויבים במקומות נוספים".

 

מבקר המדינה, יוסף שפירא (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
מבקר המדינה, יוסף שפירא(צילום: גיל יוחנן)

 

יש לציין כי ברקע לדברים בחודש מרס השנה פנה מבקר המדינה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וביקש "לשקול חקירה נגד ראש רשות החברות אורי יוגב". המבקר העלה חשש כי יוגב ביצע עבירות פליליות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון, לע"מ
יוגב
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים