שתף קטע נבחר

נתניהו: "אנו מעוניינים שכל האמת על צוק איתן תצא"

ראש הממשלה הכחיש בפגישה עם כתבים כי הוא מעוניין לגנוז את דו"ח המבקר בעניין צוק איתן. על הרחבת הממשלה אמר: "אין מגעים, אבל יש רצון". על המו"מ להסכם הסיוע עם ארה"ב: "מקווה שזה ייגמר השבוע". על היוזמה לסגור את תאגיד השידור: "ביטן לא תיאם איתי את הצעתו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
ראש הממשלה בנימין נתניהו(צילום: עמית שאבי)
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד הערב (יום א') עם כתבים מדיניים ואמר להם כי הוא אינו מעוניין לגנוז את דו"ח מבקר המדינה בעניין צוק איתן. "זה מגוחך שטוענים שאנו רוצים לגנוז את הדו"ח", אמר נתניהו. "אנחנו רוצים שהדו"ח יתפרסם. אנחנו מעוניינים שכל האמת על צוק איתן תצא, שכל ההכנות שהיו לפני, במהלך וכל הפעולות שנעשו - שהכל ייצא".

 

בנוסף, נתניהו קרא להרחבת הממשלה ואמר: "בסך הכל הממשלה מתפקדת היטב. אני לא אסתיר מכם שאני מעוניין בהרחבתה. אין מגעים, אבל יש רצון".

 

על תאגיד השידור הציבורי אמר נתניהו כי יו"ר הואליציה דוד ביטן לא תיאם את הצעתו לסגור את התאגיד ולא שאל את דעתו. "יש כמה קולות ששמעתי בממשלה שביקשו לא להעביר את ההחלטה", אמר נתניהו, "אבל אני העברתי את ההחלטה ולא קיבלתי את זה".

 

לדבריו, "הבעיה המרכזית הראשונה זה ריכוזיות שקיימת במדינת ישראל והיעדר תחרות בנושא התקשורת. אפשר להתווכח על מימדי הריכוזיות. הריכוזיות באה לידי ביטוי בכך שקשה לעשות כאן ערוצים מסחריים. הגישה שלי לגיוון דעות זה כוחות השוק. הציבור יבחר. לא המשדרים, לא הכתבים ולא העורכים. הציבור יבחר על ידי זה שנוריד חסמים לתחרות. נוריד את החסמים לתחרות והציבור יבחר. השוק יעשה את שלו. הפתרון לערוצים המסחריים זה תחרות. זה נכון שיש מגבלות מסוימות, אבל המטרה שלי היא לצמצם את המגבלות על מנת לאפשר לגורמים חדשים להיכנס לשוק והם יתחרו. זה קיים בהרבה שווקים ולא קיים במידה הדרושה בשוק התקשורת המסחרית".

 

נתניהו הוסיף והדגיש כי "שידור ציבורי איננו מוחזק על ידי תחרות, אלא על ידי כספי מסים. שאלת גיוון הדעות, ייצוג הדעות, היא שאלה קשה כי אתה לא רוצה להתערב בתכנים ויוצרי התכנים, אבל השאלה איך להבטיח היא שאלה קשה. בסך הכל רשות השידור שמרה על גוון סגנון ממלכתי והרבה פעמים גישה ממלכתית, והשאלה איך להבטיח את זה בתאגיד החדש היא שאלה שאין לי פתרון לגביה, אבל היא קיימת".

  

 

לגבי המגעים למזכר הבנות ביטחוני עם האמריקנים אמר נתניהו כי ממלא מקום ראש המל"ל יעקב נגל יוצא הלילה לוושינגטון לשלושה ימי דיונים. "יש לנו חילוקי דעות על שימוש בכספי הסיוע לרכישות בישראל", אמר ראש הממשלה. "אני מקווה שזה ייגמר השבוע".

 

נתניהו דחה טענת שישראל הייתה יכולה לקבל סיוע ביטחוני גבוה יותר אם הייתה נכנסת למשא ומתן לפני ההסכם עם איראן. "לא נצא מקופחים", אמר. "אני מקווה שאנו לקראת סיום".

 

לגבי תופעת הטרור העולמי, אמר נתניהו כי ישראל היא מעצמת מידע וכל המדינות בעולם כמעט ללא יוצא מן הכלל – צורכות את המודיעין הזה. "ישראל מספקת אותו", אמר נתניהו בהתייחסו למודיעין. "ישראל מנעה הרבה מאוד פיגועים בעולם והנכסיות שלה עולה. הרבה פיגועים, לא אחד, לא שניים, לא שלושה. הרבה".

לגבי מהלך אמריקני אפשרי לפני תום כהונת אובמה אמר ראש הממשלה: "עם ארה"ב יש לנו מערכת יחסים ייחודית. היא שונה כי היא מבוססת על הזדהות ערכית עמוקה שלהם איתנו ושלנו עמם. זה שונה כמעט מכל מדינה אחרת בעולם. אני מדבר עם קרי. דיברתי איתו לפני שעה. קרי עדכן אותי על שיחתו עם אבו מאזן. זו שיחה שמתנהלת אחת לכמה ימים. אנו מקיימים קשר רצוף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
ראש הממשלה נתניהו
צילום: עמית שאבי
מומלצים