שתף קטע נבחר

תיעוד: צפירה לשוטרים סמויים הובילה למעצר על תקיפה

צפירה ברמזור גרמה לעימות בין שוטרים סמויים לצעיר לפני גיוס, שנדרש להזדהות. בונדק התנגד, נעצר והיום שוחרר בערבות. המשטרה: הם ביקשו תעודת זהות בגלל חשד סביר

 

 

ברוך בונדק, צעיר בן 18 העומד לפני גיוס, נסע אתמול (יום ב') עם אחיו בירושלים. במהלך הנסיעה צפר האח לרכב שלדבריו עמד ברמזור וחסם את הכביש. הרכב מלפניו התברר כרכב משטרתי סמוי.

 

השוטרים כעסו על הנהג הצופר, יצאו מהרכב וביקשו מבונדק ומאחיו תעודות זהות. אז החל ויכוח שהתפתח לעימות פיזי. בונדק התנגד למעצר, השוטרים השכיבו אותו על הרצפה והוא נעצר בעילה של הפרעה לשוטר ותקיפת שוטר.

 

היום דחה בית משפט השלום בירושלים את הבקשה של המשטרה לשחרר אותו למעצר בית, ושחרר אותו בערבות בלבד. ישראל בונדק, אביו של הצעיר ומראשי הפנתרים השחורים לשעבר, זעם על התנהלות השוטרים. "הסיבה היחידה למעצר היא שהם פגעו לשוטרים באגו כשצפרו בכביש", אמר ל-ynet.

בונדק נעצר ()
בונדק נעצר
 

בדיון בבית המשפט אמר נציג המשטרה, פנחס סרי לרי: "אתמול התפתח בין החשוד לבלשי מרחב מוריה ויכוח לאחר שהוא סירב להזדהות ונאמר לו שהוא מעוכב לחקירה. התפתח מאבק בין המשיב לבין השוטרים והוא נעצר". נציג המשטרה ציין כי במהלך המעצר הותקפו השוטרים וכי יש חשד סביר לביצוע עבירה.

 

נציג המשטרה הודה כי השוטרים יצאו מהרכב בגלל הצפירה, אך טען כי הייתה להם עילה לבקש תעודת זהות בשל חשד סביר. עו"ד עידן גמליאל שייצג את החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית חלק על הדברים ואמר כי עבירת התקיפה או ההפרעה לשוטר בוצעה לכאורה רק בשל אלימות שלדבריו הופנתה בהליך המעצר, שהיה לא מוצדק.

עו"ד עידן גמליאל ()
עו"ד עידן גמליאל

"מדובר בבחור צעיר לפני גיוס שנעצר אך ורק בגלל שאחיו צפר לרכב שהפריע לתנועה, רכב שהסתבר לאחר מכן כרכב משטרתי סמוי", אמר גמליאל. "מצער מאוד שבגלל אירוע מינורי מר בונדק נעצר תוך שהופעל עליו כוח לא סביר ואלים ולאחר מכן נאלץ לבלות את הלילה במעצר".

 

במהלך הדיון צפה השופט אוהד גורדון בסרטון שצילם אחיו של בונדק מזירת האירוע וציין כי קיים חשד סביר לעבירות הנחקרות. השופט ציין כי אינו רואה אלימות

קשה מצד השוטרים אלא מאמץ לכבול אותו ולאזוק אותו וכי יש להתחשב בכך שהסרטון מתחיל בנקודה מסוימת. עם זאת, השופט דחה את בקשת המשטרה לשים את הצעיר במעצר בית וציין כי אין עילה צודקת לכך.

 

"מדובר באירוע שכלל התלהטות של הרוחות לאחר בקשה של השוטרים מהמשיב להזדהות ובמסגרת זו, כך נראה, בוצעו לכאורה המעשים הנחקרים. המעשים לא גרמו לחבלות והראיות בנוגע לתקיפה מוגבלות", אמר גורדון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים