שתף קטע נבחר

מסתמן: הפרקליטות לא תתנגד לשחרור אתי אלון

ביום חמישי תתכנס ועדת השחרורים שליד בתי הסוהר לדון בבקשה לשחרור מוקדם של אתי אלון שגנבה רבע מיליארד שקלים ומוטטה את הבנק למסחר

הפרקליטות לא צפויה להתנגד לשחרור מוקדם של אתי אלון שמרצה מאסר ממושך בעקבות פרשת המעילה בבנק המסחר. מחרתיים (יום ה') תתכנס ועדת השחרורים שליד בתי הסוהר לדון בבקשה נוספת של אלון לשחרור מוקדם לאחר שהבקשה הקודמת נדחתה. בפרקליטות התנגדו בעבר לאישור הבקשה עקב חומרת מעשיה של אלון והסכום הגדול שגנבה, אשר בסופו של דבר הביא להתמוטטות הבנק.  

אתי אלון בבית המשפט ברמלה. ארכיון  (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
אתי אלון בבית המשפט ברמלה. ארכיון (צילום: עידו ארז)
 

בעבר התנגדה פרקליטות מחוז מרכז לבקשה לשחרור מוקדם, וזאת בשל "נסיבות ביצוע העבירה והנזק האדיר שלו גרמה - מאות מיליוני שקלים שהגיעו לארגוני פשע, מיטוט בנק, פגיעה קשה במערכת הבנקאית בישראל והקורבנות הישירים בקרב לקוחות הבנק". וגם בשל העובדה שטרם שילמה את הקנס בסך חמישה מיליון שקלים שהוטל עליה בגזר הדין.

 

לפני כחצי שנה התקיים דיון נוסף בוועדת השחרורים ובסיומו אמר נציג הפרקליטות, עו"ד גיא אברס, כי ועדת השחרורים המליצה לצדדים לדחות את הדיון בחצי שנה. "בפרק זמן זה ייבחנו המשך שיקומה והתנהגותה של האסירה. בתום תקופה זו נשקול בחיוב את שחרורה". אם אכן הבקשה תתקבל אלון תשתחרר באופן מיידי מכיוון שהיא כבר מרצה את השליש האחרון של מאסרה.

 

עו"ד לימאי מור, שמייצגת את אלון, אמרה כי "הדיון יתקיים ביום חמישי לאחר שהפרקליטות הסכימה לשחרורה המוקדם של אתי. אני סבורה כי ועדת השחרורים תעשה עבודתה נאמנה ותקבל את ההחלטה הנכונה שתורה על שחרורה המתבקש של אתי".

 

אלון נידונה ל-17 שנות מאסר לאחר שגנבה 250 מיליון שקלים מהבנק למסחר שבו עבדה, והעבירה את הכסף לכיסוי חובותיו של אחיה עופר מקסימוב לשוק האפור. אלון החלה לרצות את עונשה עם מעצרה בשנת 2002 וסיימה שני שלישים ממאסרה. בנוסף לעונש המאסר נגזר עליה קנס בגובה חמישה מיליון שקלים שיהיה עליה להחזיר תוך חודש מיום שחרורה.

 

אלון ואביה אביגדור מקסימוב הורשעו בעבירות רבות, בהן קשירת קשר לביצוע פשע, גניבה בידי עובד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון. אלון הורשעה גם ברישום כוזב במסמכי תאגיד, במרמה והפרת אמונים, באכסון מידע כוזב. בהכרעת הדין קבעה השופטת קפלן-הגלר כי משפחת מקסימוב - אתי, אביה אביגדור והאח המהמר עופר - הייתה "השלישייה הלא-קדושה". היא כינתה את אלון "תרנגולת פלאית-פלילית רבת תושייה, עבריינית המטילה ביצי זהב".  

 

אלון זכתה במאבק לצאת לשיקום. בית המשפט המחוזי בפתח תקווה קבע כי שירות בתי הסוהר הפלה לרעה אותה לרעה, והורה לאפשר לאלון להשתתף בתוכנית שיקום קבוצתית מחוץ לכותלי בית הסוהר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים