שתף קטע נבחר

"קיבלתי את הזאפטה של החיים"

רגע לפני שהוא נכנס לכלא, איש העסקים ג'קי בן-זקן מדבר. הראיון המלא: מחר ב"7 ימים" של "ידיעות אחרונות"

 

"החלטתי לקחת אחריות, לסיים את מסע הייסורים המתמשך הזה, ולהתחיל כמה שיותר מהר פרק חדש ונקי בחיים שלי. וחבל שלא עשיתי את זה הרבה קודם", כך אומר איש העסקים ג'קי בן-זקן ל"ידיעות אחרונות", רגע לפני שהוא מתחיל לרצות את עונש מאסרו. הראיון יתפרסם מחר במוסף "7 ימים".

 

בן-זקן הורשע בגין עבירות הקשורות להרצת מניות ונגזר עליו עונש של שלוש שנות מאסר. הוא הגיש ערעור, אולם השבוע קיבל את הצעת בית המשפט – ומשך את ערעורו תמורת הקלה בעונש. המשמעות: אחרי כחמש שנים של מאבק משפטי סוער ומתוקשר, איש העסקים – שעל פי הערכות שונות שווה מאות מיליוני שקלים – ייכנס בקרוב לכלא. "כל מה שמעניין אותי היום זה לגמור את הסיוט הזה ולהמשיך את החיים שלי", הוא מסביר מדוע החליט לבטל את ערעורו. "אני כבר יותר מחמש שנים בעינוי מטורף שאי-אפשר לתאר אותו".

 

יש דברים שאתה חושש מהם בכלא?

"קודם כול הריחוק מהמשפחה. מעבר לזה, אני לא הראשון ולא האחרון שהולך לשם. אני מניח שאשרוד את זה. מעולם לא הייתי נער תפנוקים, ואני יודע להתמודד עם קשיים. אתמודד עם המאסר ואני מקווה שבהצלחה".

 

מה היה הרגע הכי קשה במשפט?

"יום הכרעת הדין. כי עד אז – אפילו עוד בבוקר ההכרעה – חייתי בעולם משלי, והייתי בטוח שאני מגיע באותו יום בתשע בבוקר, ובתשע ורבע אני מסיים סיוט של כמה שנים טובות. אבל קיבלתי את הזפטה של החיים".

 

בראיון מדבר בן-זקן על ההזדמנויות שהחמיץ לעסקאות טיעון תמורת עונשים מופחתים בהרבה, אף על פי שרבים סביבו ייעצו לו לסיים את הפרשה. "זו פעם ראשונה שאני מתמודד עם משפט פלילי, וחוסר הניסיון היה בעוכריי. חשבתי שאולי אני יודע טוב יותר, מבין טוב יותר, ולא הקשבתי לאנשים חכמים ממני, שרצו את טובתי. זו הייתה טעות. על זה בוודאי שאני מצטער".

 

בן-זקן, הנחשב לאיש החזק בקבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד, מתייחס בראיון גם לעתיד המועדון. "מה יהיה בעונה הבאה? אני לא יודע להגיד. היום אני פה, אני זמין, יכול לטפל בדברים ויכול לספק פתרונות. זה לא שחוויתי מאסר בעבר ויכול להגיד איך הדברים יתנהלו משם".

 

ואחרי המאסר תחזור לגור באשדוד?

"עם כל הקשיים שיש לי באשדוד, ועם כל חוסר הפרגון שיש בעיר כלפיי – תמיד הרגשתי שאני לא צריך לעזוב. היום אני לא יודע אם זה נכון. להבא, אני אעשה רק מה שטוב לי ולמשפחה שלי. זה מקום קשה מאוד, יש פה רשעות שלא תמצא במקום אחר. יש אנשים שקמים פה בבוקר וכל מה שמעניין אותם זה איך להזיק לאנשים מסוימים, זה הייעוד שלהם בחיים. אבל גם עם זה למדתי לחיות, ואני מקבל את העובדה שגם לאנשים האלה, כמו לכל דבר בטבע, יש תפקיד. הרי איך תדע מה זה טוב אם לא תראה את הרעים מול העיניים שלך?"

 

אחרי צילום הראיון, היום (ה') נסגר עוד פרק משפטי עבור בן זקן - כשקיבל את הודעת הפרקליטות על סגירת התיק נגדו בפרשת החשד לשחיתות בנמל אשדוד.

 

הראיון המלא עם ג'קי בן-זקן יתפרסם מחר ב-"7 ימים" בגיליון שישי של "ידיעות אחרונות"

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
ג'קי בן-זקן בראיון
צילום: רועי עידן
מומלצים