שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אנס חמק ממאסר כי התחתן עם הקורבן שלו
  פעילים למען זכויות נשים זועמים על החלטת בית משפט במלזיה לסגור תיק נגד גבר שאנס נערה בת 14 לאחר שנודע לו כי השניים התחתנו
  גבר שאנס נערה בת 14 במלזיה הצליח לחמוק ממאסר משום שהתחתן עם הקורבן שלו. פעילים למען זכויות נשים קראו היום (יום ה') לרשויות המדינה לבצע רפורמה בחקיקה שלה כדי למנוע מקרים דומים.

   

  עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

   

  בית משפט במדינת סאראווק שעל האי בורנאו הורה בשבוע שעבר על סגירת תיק האונס של הצעירה המלזית לאחר שהתברר שהיא נישאה לתוקף שלה. כך דיווח אתר החדשות "בורנו פוסט".

   

  קורבן האונס, כיום בת 15, נאנסה בשנה שעברה פעמיים על ידי אחמד סיקורי יוסוף, גבר בשנות העשרים לחייו. העונש על אונס במלזיה יכול להגיע ל-30 שנות מאסר ולמלקות.

   

  פעילים למען זכויות נשים טוענים כי אין זו הפעם הראשונה שעברייני מין יוצאים לחופשי ללא עונש במדינה שבה רוב מוסלמי ושמשפחות של נאנסות מעדיפות שהן יתחתנו במקום ששמן יוכתם בבית המשפט. לטענתם, הפרצה במערכת המשפטית - שמאפשרת לאנסים להתחתן עם הקורבנות שלהם ובכך לחמוק מעונש - היא מסר רע לאחרים לפיו אין השלכות חמורות לאונס.

   

  "במהלך השנים טיפלנו במקרים רבים שבהם הגבר מתחתן עם הנאנסת ואז מתגרש ממנה ומשלם קצת כסף למשפחה שלה", אמרה אגיל פרננדס מהארגון הלא-ממשלתי Tenaganita שפועל במלזיה. "אונס הוא אונס. צריך להיות חינוך טוב יותר לגבי זה", היא אמרה לסוכנות הידיעות הצרפתית וכינתה את המקרה האחרון "חוסר צדק".

   

  בשנת 2013, גבר מלזי שאנס בת 12 חמק ממאסר לאחר שהתחתן איתה ועורר את זעמם של ארגוני זכויות הנשים. עם זאת, שנה לאחר מכן גזר בית משפט בערכאה גבוהה יותר 12 שנות מאסר על הגבר, אב לארבעה ילדים.

   

  תיאו נייה צ'ינג, פוליטיקאית מהאופוזיציה, מתחה ביקורת על החלטת בית המשפט האחרונה. "אין זו הפעם הראשונה שבה מתירים לאנס להתחתן עם הקורבן שלו", היא צוטטה אומרת באתר החדשות המלזי "מלזיקיני".

   

  נישואי ילדות הם תופעה שכיחה במדינה הדרום-מזרח אסייתית. נערות מתחת לגיל 16 חייבות לקבל את אישור בתי הדין האיסלאמיים - שמנהלים את העניינים האזרחיים עבור המוסלמים - להתחתן, אולם פעילים למען זכויות נשים טוענים כי אישור זה ניתן בקלות רבה.

   

  במהלך השנים הופעלו לא פעם לחצים על ממשלת מלזיה להוציא מהחוק נישואי ילדות, אולם לפי שעה החוק עומד על כנו.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אנס חמק ממאסר כי התחתן עם הקורבן שלו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים