שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גיוס המונים: רחפן שינטרל את כל המוקשים בעולם
  הרחפן נועד לרחף מעל שדות מוקשים, לאתר חומרי נפץ ולנטרל אותם ללא פגיעה בבני אדם. המטרה: לטהר את העולם ממוקשים יבשתיים תוך עשור

  עולם ללא מוקשים, שלרוב נשארים שנים ארוכות לאחר סיומה של מלחמה וממשיכים לפגוע באנשים גם הרבה אחריה, נשמע כמו רעיון לא רע. מסיבה זו פונים מפתחי פרויקט שנקרא Mine Kafon Drone בקיקסטארטר לציבור הרחב לעזור ולהשקיע בהם - כדי שיוכלו להשיק את רשמית את הרחפן שלהם, שלטענתם יכול לטהר את העולם ממוקשים יבשתיים בתוך עשור.

   

  סרטון התדמית של החברה

  סרטון התדמית של החברה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הרחפן נועד לרחף מעל שדות מוקשים, לאתר חומרי נפץ ולנטרל אותם ללא פגיעה בבני אדם. מטרתם הראשונית של המתפחים הייתה להגיע ל-77 אלף דולר, אבל הם כבר הספיקו לגייס יותר מ-100 אלף דולר ועוד נותרו 23 ימים לגיוס מימון.

   

   (צילום מתוך הקמפיין בקיקסטארטר) (צילום מתוך הקמפיין בקיקסטארטר)
  (צילום מתוך הקמפיין בקיקסטארטר)

   

  לרחפן יש שישה מדחפים שמחוברים לגוף המרכזי. מלבד המכשיר ישנה מעין יד ארוכה שיכולה לשאת מצלמה, מכשירים לאיתור מוקשים ותופסן קטן. השלב הראשון בפינוי המוקשים מסתמך על המצלמה, שאיתה ניתן למפות מכשולים מסוכנים ולסמן אותם, כך שהרחפן יידע להימנע מהם. בשלב הבא רדאר המוקשים שמחובר למכשיר מרחף במרחק קטן מעל הקרקע. כאשר מוקש מאותר, המיקום מסומן על ידי GPS. בשלב האחרון, התופסן מניח מטען קטן על הקרקע, שלאחר מכן מפוצץ באופן מבוקר כאשר השטח פנוי והרחפן התרחק.

   (צילום מתוך הקמפיין בקיקסטארטר) (צילום מתוך הקמפיין בקיקסטארטר)
  (צילום מתוך הקמפיין בקיקסטארטר)

   

  מייסדי הפרויקט, שבראשו עומד מסעוד חסאני - יליד אפגניסטן שהיגר עם משפחתו להולנד, טוענים כי אופן פעולה זה מהיר פי 20 מכל פעולת פינוי מוקשים אחרת, וזול פי 200. האנשים שמאוחר הרחפן מאמינים שיהיה אפשרי לטהר את כל היבשה בכדור הארץ ממוקשים בתוך פחות מ-10 שנים, אם אכן הרחפן יפעל כמצופה.

   

  אבל מדובר בפרויקט שהוא קצת חריג בנוף הקיקסטארטרי. אם אתה משקיע בפרויקט, אתה לא מבטיח לעצמך רחפן מחסל מוקשים לבית. אתה למעשה משקיע בניסוי של הרחפן בסימולציות של שדות מוקשים גדלים שונים. למשל, השקעה של 17 פאונד תניב ניסוי בשדה של 7,500 מ"ר. כל דרגות המימון מלוות בגלויה מהאזור שאותו עזרת למפות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום מתוך הקמפיין בקיקסטארטר
  רחפן נגד מוקשים
  צילום מתוך הקמפיין בקיקסטארטר
  מומלצים