שתף קטע נבחר

יו"ר ועדת הפנים מהליכוד יוזם: "איסור חקירה פלילית נגד ראש הממשלה בעבירות קלות"

כשברקע מתקיימת בדיקה משטרתית בעניין נתניהו, מתכוון יו"ר ועדת הפנים מהליכוד ח"כ דודי אמסלם להגיש הצעת חוק שתמנע חקירה פלילית נגד ראש ממשלה בעבירה שדינה עד חצי שנת מאסר. "אי-אפשר להעסיק אותו כמעט בכל יום בחקירות", הסביר אמסלם

יו"ר ועדת הפנים והסביבה ח"כ דוד (דודי) אמסלם מהליכוד יוזם הצעת חוק חדשה שתאסור על חקירה פלילית נגד ראש הממשלה בגין עבירות קלות. "בהצעת החוק שלי מוצע כי לא תיפתח חקירה פלילית נגד ראש ממשלה בעבירה שדינה עד שישה חודשי מאסר", כתב אמסלם בפוסט שפרסם בפייסבוק. הוא צפוי להגיש את ההצעה מיד עם פתיחת מושב החורף. ברקע: בדיקה משטרתית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

חבר הכנסת, שטוען כי ההצעה הוגשה ללא ידיעת נתניהו, הוסיף וכתב: "באשר לעיתוי הגשת ההצעה, זו שאלה לא רלוונטית. הרי במדינה שלנו בכל רגע נתון מתנהלת חקירה סמויה וגלויה נגד ראש ממשלה. אני מציע למי שמעלה את השאלה הזו לעדכן אותי בחלון פנוי שאין בו שום חקירה ואשמח להגיש את ההצעה כדי שלא ינסו לחפש מניעים או אינטרסים כאלו ואחרים".

הפוסט שפרסם הבוקר אמסלם ()
הפוסט שפרסם הבוקר אמסלם
 

הוא הדגיש כי "מאחר שאין זה ראוי כי ראש הממשלה לא ייתן את הדין על עבירות אלה, מוצע לקבוע כי תקופת כהונתו לא תבוא במניין תקופת ההתיישנות של העבירה, וכך יהיה ניתן לחקור אותו בעניינה לאחר תום תקופת כהונתו".

 

עוד כתב חבר הכנסת כי "ראש ממשלה בישראל הוא התפקיד החשוב ביותר. עליו לקבל החלטות הרות גורל בסוגיות המשפיעות על הציבור כולו; מהלכים מדיניים, ביטחוניים, כלכליים וחברתיים. אי-אפשר להעסיק אותו כמעט בכל יום בחקירות. אני לא מכיר מדינה דמוקרטית אחת בעולם שראש הממשלה שלה מככב בתדירות כזו בענייני חקירות ופרשיות שונות ומשונות.

 

"אף אחד לא באמת מאמין שבכל העולם יש צדקנים ורק בישראל יש גנבים. בשלושים שנה האחרונות לא היה ראש ממשלה אחד שלא היה עסוק בחקירות: רבין ופרשת הדולרים של רעייתו, ברק והעמותות, שרון והאי היווני, אולמרט והנסיעות, נתניהו והמתנות, הבקבוקים ועוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ דוד אמסלם
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים