שתף קטע נבחר

המאבק בחרם: הכירו את המלשינון נגד BDS

ארגון "לב העולם", שנלחם בתופעת החרם נגד ישראל, פתח מוקד טלפוני לדיווחים על פעילי BDS. בין היתר יוכלו הפונים להתריע מהגעת פעילי התנועה לארץ. "מטרתנו היא לאתר את אלה שמנסים לחבל במפעל הציוני"

 

במשרד קטן בלב ירושלים פועל בימים אלו מוקד טלפוני שאליו ניתן להתקשר ולדווח על פעילי BDS שמתכוונים להגיע לישראל. המוקד המדובר יפעל בימים ראשון עד חמישי בין השעות 9:00 בבוקר ל-16:00 אחר הצהריים, וניתן לפנות אליו בעברית ובאנגלית. במקביל יהיה ניתן לשלוח תיעוד של תמונות ומסמכים רלוונטיים לתיבת דואר אלקטרוני.

 

מספר הטלפון של המלשינון: 074-7290757

 

את המלשינון נגד תנועת החרם מפעיל ארגון "לב העולם", שלקח על עצמו בשנים האחרונות להילחם בתופעה. נציג הארגון ימלא טופס תלונה, וישאל את המתקשרים כמה פעילים נצפו, מה הם עשו, האם הם עשו שימוש במצלמות, מה שמותיהם, מה מקום מגוריהם והאם ידוע שם הארגון שאותו מייצגים הפעילים.

 

בהמשך יעבור המידע לתיקייה מיוחדת שממנה יישלח החומר הרלוונטי למשרדי הפנים וביטחון הפנים. הרקע ליוזמה הוא גירושה של פעילת ה-BDS ריטה פיי מהארץ בתחילת החודש. פיי, שמוכרת לשלטונות החוק בישראל בעקבות פעילותה בשטחים, נעצרה בישראל וגורשה מנתב"ג לשוויץ לאחר ששר הפנים אריה דרעי הוציא נגדה צו גירוש.

מוקד המלשינון. המידע יועבר למשרדי הפנים וביטחון הפנים (צילום: עפר מאיר ) (צילום: עפר מאיר )
מוקד המלשינון. המידע יועבר למשרדי הפנים וביטחון הפנים(צילום: עפר מאיר )

במקביל לגירוש החליטו השרים דרעי וגלעד ארדן להקים צוות שיפעל לגרש ולמנוע כניסה של פעילים למען חרם על מדינת ישראל. לפי התכנון, הצוות יפעל לאתר פעילים שנמצאים בארץ וכאלו שמתכוונים להגיע, ולמנוע את כניסתם.

 

לדברי עוד נתי רום, מנכ"ל ומייסד ארגון "לב העולם", "המלשינון הוא בעצם מענה לקריאתו של השר לביטחון הפנים ארדן, מדובר ביוזמה אזרחית שמטרתה לאתר את הפעילים שמגיעים לארץ במסווה של תיירים ומנסים לחבל במפעל הציוני בארץ ואנחנו כאן כדי לקבל עליהם כמה שיותר מידע".

 

ארגון "לב העולם" קיים כבר שלוש שנים ומנהל מלחמה עיקשת מול ה-BDS. כחלק מפעילות הארגון מגיעים אנשיו ללב בירות אירופה ולמקומות שבהם פועלת תנועת החרם ועורכים פעילויות הסברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עפר מאיר
מוקד המלשינון בפעולה
צילום: עפר מאיר
מומלצים