שתף קטע נבחר

אחרי 14 שנה: השתחרר המחבל שניסה להרעיל ישראלים בבית קפה בירושלים

בג'בל מוכבר שבירושלים הכינו קבלת פנים חגיגית לסופיאן עבדו, שתכנן להחדיר רעל ללקוחות במהלך האינתיפאדה השנייה. ארגון "לך ירושלים": "נדרש שינוי מדיניות באופן ובצורה שבה משתחררים מחבלים"

  

 

14 שנה אחרי שתכנן להרעיל ישראלים בקפה "רימון" בירושלים, השתחרר היום (ב') מהכלא סופיאן עבדו, שעמד בראש חוליית המחבלים שביקשה לבצע את הפיגוע במהלך האינתיפאדה השנייה. משפחתו הכינה עבורו קבלת פנים חגיגית בשכונת ג'בל מוכבר במזרח ירושלים.

 

עבדו נעצר באוגוסט 2002, אחרי שתכנן להרעיל ישראלים ביחד עם עותמאן כיאניה סעיד מסילואן, טבח שעבד ב"קפה רימון" שברחוב לונץ בירושלים. השניים סיכמו שעבדו יעביר לעותמאן את הרעל שיפיק ועותמאן יחדיר אותו למשקאות הסועדים. הרעל היה אמור לפעול כ-15 שעות לאחר בליעתו מבלי להשאיר סימנים, כך שהחשד הסביר יצביע על דום לב. בחקירתו בשב"כ סיפר עבדו שמטרת הפיגוע הייתה לנקום על מותו של פעיל החמאס סלאח שחאדה.

תושבי מזרח ירושלים ממתינים לעבדו בג'בל מוכבר ()
תושבי מזרח ירושלים ממתינים לעבדו בג'בל מוכבר


סופיאן עבדו משתחרר מהכלא הבוקר ()
סופיאן עבדו משתחרר מהכלא הבוקר

 

הדיווח ב"ידיעות אחרונות" ב-2002 ()
הדיווח ב"ידיעות אחרונות" ב-2002

עוד עלה בחקירה כי עבדו יצר קשר באמצעות הדואר האלקטרוני עם פעילים שונים של חמאס, הביע את נכונותו לסייע לארגון ואף מונה להיות אחראי על פורום באתר האינטרנט של הארגון. עבדו גייס לארגון גם את חברו מוסא נאצר, שגייס כספים וגם רתם חבר נוסף, מהנדס מצרי,

שסייע בבניית רקטות.

 

עשרות בני אדם משתתפים בקבלת הפנים המצומצמת שהוכנה עבור עבדו. בארגון "לך ירושלים", הפועל להחלת הריבונות הישראלית בכל חלקי העיר, הביעו זעם על החגיגות הצפויות. יו"ר הארגון, מאור צמח, אמר: "לצערנו שחרור המחבלים והאסירים הלאומנים בירושלים הפכו להיות מפגני הסתה נגד מדינת ישראל ותמיכה בטרור. כפי שיש תנאים לשחרור גופות המחבלים כך נדרש להציב תנאים בעת שחרור מחבלים".

 

במשטרת ירושלים אומרים כי שחרורו של המחבל מוכר לשב"כ ולמשטרה והנושא מטופל כמו כל שחרור אסיר בטחוני אחר. עם זאת במשטרה לא יבצעו פעולות מניעה נגד "מסיבות שחרור" המונית כל עוד אין בהן מאפיינים של אלימות או הפרות סדר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תושבי ג'בל מוכבר מחכים בקבלת הפנים לעבדו
מומלצים