שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קיץ קטלני בכבישים

  מדי יום אנחנו שומעים על עוד ועוד תאונות דרכים שהופכות את הקיץ הזה לקטלני במיחד. למעשה, נרשמה עלייה של 25% במספר ההרוגים בתאונות דרכים דרכים בחודשי הקיץ השנה לעומת הקיץ בשנה שעברה

  בשיתוף אור ירוק

   

  קיץ קטלני בכבישים: בשבוע שעבר (יום ב') נהרגו שני בני אדם בתאונות דרכים. הולכת רגל כבת 70 נהרגה מפגיעת כלי רכב במעבר חציה באשקלון וזמן קצר לאחר מכן נהרג צעיר בן 17 כשרכב על טרקטורון בישוב שיבלי שבתבור.

   

  יום לפני כן נהרגו שני בני אדם בתאונה חזיתית בכביש מספר 4 בין טירת הכרמל לבין עתלית. מדובר בקטע כביש אדום ומסוכן, שסובל מבעיות תשתיתיות קשות כמו היעדר הפרדה בין הנתיבים והסדרה של הכניסות והיציאות מהישובים אל הכביש. זה היה, כאמור, בשבוע שעבר, ומאז, כך נדמה, זה רק הולך ומחמיר.

   

   

  בחודשים יוני ויולי השנה נרשמה עליה של כ-25% במספר ההרוגים ביחס לחודשים יוני ויולי בשנה שעברה, כך עולה מניתוח של עמותת אור ירוק.

   

  בחודש יוני 2016 נהרגו 37 בני אדם בתאונות דרכים לעומת 27 בני אדם שנהרגו בחודש יוני בשנה שעברה (2015). עד כה, בחודש יולי 2016 נהרגו 33 בני אדם בתאונות דרכים בהשוואה ל-27 הרוגים בחודש יולי בשנה שעברה (יתכנו הרוגים נוספים עקב פטירות מאוחרות עד 30 יום מקרות התאונה).

   

  בסיכום החודשים יוני ויולי השנה נהרגו עד כה 70 בני אדם לעומת 54 בני אדם שנהרגו בחודשים המקבילים בשנה שעברה – עליה של כ-25%.

   

  בנוסף, זהו הקיץ כמעט הכי הקטלני בעשור האחרון כאשר רק בקיץ 2008 (יוני ויולי) נרשמו 73 הרוגים, לעומת 70 ההרוגים שנרשמו עד כה.

   


  הרוגים מתאונות דרכים בחודשים יוני ויולי על פני שנים

  הרוגים מתאונות דרכים בחודשים יוני ויולי על פני שנים
  2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
  61 59 68 42 41 59 54 70
   

   

  "תאונות הדרכים גובות מחיר יקר ואף אחד בממשלה לא לוקח אחריות", אומר שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק. "הכי קל תמיד זה להאשים את הנהג, אבל כמה בני אדם צריכים עוד להיהרג בתאונות כדי שבממשלה יקיימו דיון חירום? תאונות הדרכים אינן גורל והעובדה שישראל רושמת שנה רביעית ברציפות של עליה בהרוגים היא תוצאה של קיצוץ מתמשך של בכסף שמועבר להצלת חיי אדם בכבישים.

   

  "אסור לנו לקבל בשיוויון נפש ובהכנעה את הקטל בכבישים. כבר היום חייבים לחזק את האכיפה המשטרתית באמצעות רכישת 200 ניידות ותוספת של שוטרים כדי למנוע מנהגים עבריינים לסכן את החיים של כולנו בכביש."

   

  על פי נתוני עמותת אור ירוק, מתחילת השנה נהרגו בכבישי ישראל 235 בני אדם בתאונות דרכים, חמישה יותר מאשר בתקופה המקבילה בשנה שעברה, שחוברים לשנה רביעית ברציפות שבה מדינת ישראל רושמת עליה בהרוגים, בניגוד למדינות אירופה.

   

  הכישלון הגדול במאבק בתאונות הדרכים מציב את ישראל במקום האחד לפני אחרון בשינוי מדד ההרוגים ביחס למדינות אירופה, קודמת רק לקפריסין, כך עולה מדוח חדש שפרסמה לאחרונה המועצה האירופית לבטיחות בדרכים.

   

  15 ילדים ובני נוער נהרגים בכל קיץ בתאונות דרכים, אחד מכל שלושה הוא הולך רגל: מדו"ח שהכינה עמותת אור ירוק, עולה כי בכל קיץ נהרגים בממוצע 15 ילדים ובני נוער בתאונות דרכים, כאשר אוגוסט הוא החודש שבו נפגעים הכי הרבה ילדים ובני נוער בתאונות דרכים מכל חודשי השנה, כ-600. מהדו"ח עולה כי אחד מכל שלושה הרוגים (35%) הוא הולך רגל.

   

  הכתבה מוגשת בשיתוף אור ירוק

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  זה רק הולך ונהיה חמור יותר
  צילום: shutterstock
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים