שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הקורבנות זעמו - והמלגה על-שם דודו טופז בוטלה

  אחיו של כוכב הבידור ששם קץ לחייו בתא המעצר, ביקש לתרום לבית צבי כעשרת אלפים שקלים עבור מלגה על שמו. אך יומיים לפני הטקס שבו אמורה הייתה המלגה להיחשף - מקורבים לנפגעי התקיפות שהזמין דרשו בזעם את ביטולה, והנהלת בית הספר התקפלה

  פרסום ראשון: מלגת לימודים על-שם דודו טופז עוררה סערה - ולבסוף בוטלה. ל-ynet נודע כי אחיו של טופז, מיקי גולדנברג, הסכים לתרום לבית הספר לאמנויות הבמה בית צבי כעשרת אלפים שקלים עבור מלגה שתנציח את שמו של כוכב הבידור, ששם קץ לחייו בתא המעצר לפני כשבע שנים. אולם פניות זועמות מצד גורמים הקשורים לנפגעי התקיפות שטופז הזמין על-פי כתב האישום נגדו, הביאו את הנהלת בית צבי לבטל את המלגה.

   

  גולדנברג מספר כי הרעיון לייסד מלגה על שמו של טופז הגיע מאדם שמיודד עם בכיר בבית הספר. "הזמינו אותי להצגה והחלטתי לתת את הצ'ק", סיפר גולדנברג ל-ynet. "הם אמרו שישמחו אם אתן מלגה לתלמיד ממצב סוציו-אקונומי נמוך שהם יבחרו. דודו היה חשוד ולא אשם, תמיד אפשר למצוא את הרע אבל יש גם המון טוב, ואני חושב שאחי שילם הרבה מעבר למה שכל בית משפט היה גוזר עליו".

   

  דודו טופז. "שילם הרבה מעבר למה שכל בית משפט היה גוזר עליו" (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
  דודו טופז. "שילם הרבה מעבר למה שכל בית משפט היה גוזר עליו"(צילום: יריב כץ)

  אך יומיים בלבד לפני הטקס שבו היו אמורים לחשוף בבית צבי את המלגה החדשה, פנו לבית הספר גורמים הקשורים לנפגעי התקיפות ודרשו לבטל לאלתר את הענקת מלגה. "זה פשע, בושה וחרפה שמוסד מוכר את עצמו ככה בשביל עשרת אלפים שקל", אמר ל-ynet אחד מאותם גורמים שפנו לבית הספר.

   

  גולדנברג סיפר כי היום (ד') בצהריים קיבל טלפון מהנהלת בית הספר - שם ביקשו ממנו לשנות את המלגה, כך שתיקרא על שמו או על שם אביו. גולדנברג סירב - וביטל את המלגה. "חבל מאוד, זו הייתה אמורה להיות תחילתה של ידידות נפלאה", הוסיף האח.

   

  טופז, שנעצר במאי 2009 בחשד שיזם תקיפה של כמה בכירים בתעשיית הבידור, שם קץ לחייו כשלושה חודשים לאחר מכן בתא המעצר באמצעות כבל של קומקום חשמלי - עוד לפני שעמד למשפט.

   

  מבית הספר לאמנויות הבמה בית צבי נמסר בתגובה: "הנהלת בית הספר שקלה בשנית את קבלת המלגה ממשפחת גולדנברג ומיוזמתה, פנתה לגולדנברג וביטלה את המלגה. הכסף יוחזר ולא ייעשה בו כל שימוש".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  דודו טופז. המלגה בוטלה
  צילום: ירון ברנר
  לאתר ההטבות
  מומלצים