שתף קטע נבחר

פיצוי למוסלמית שהתקיפו חברי לה-פמיליה: "נפגעת פעולות איבה"

אוהדי בית"ר ירושלים התקיפו את נדווה ג'אבר שנסעה בעיר עם בנותיה. היא ניצלה מפגיעה פיזית, אך המכונית ניזוקה. מס רכוש פיצה אותה כנפגעת פעולת איבה. ל-ynet אמרה: "אני ממשיכה להאמין ואוהבת את המדינה"

 

תוקפנותם של אנשי לה-פמיליה הוכרה כפעולת איבה: המדינה תפצה ב-10,000 שקל את נדווה ג'אבר, מחנכת בבית ספר בנווה שלום המתגוררת באבו גוש. זאת כיוון שהותקפה על ידי אוהדי בית"ר ירושלים על רקע גזעני - הם פגעו במכוניתה עת נסעה בה עם ילדיה לאחר הפסד של קבוצת הכדורגל שאותה הם אוהדים.

 

הנזק למכוניתה הוכר על ידי קרן הפיצויים של מס רכוש כרכוש שנפגע בפעולות איבה. "שמחתי שחזר לי משהו מהנזק שעשו לי - הרגשתי ביטחון, שקיבלתי מה שמגיע לי בגלל מה שעשו לי. רציתי להגיד להם תודה (למס רכוש) - מקווה שאף אחד לא יצטרך לעבור את החוויה הזאת ולא יצטרך החזרים. אני ממשיכה להאמין ואוהבת את המדינה", אמרה ג'אבר ל-ynet בעקבות ההחלטה.

נדווה ג'אבר. "לחשוב איך חיים ביחד" ()
נדווה ג'אבר. "לחשוב איך חיים ביחד"

התקיפה אירעה לפני שלושה חודשים סמוך לאצטדיון טדי, לאחר משחק כדורגל שבו הפסידה בית"ר ירושלים לבני סכנין. ג'אבר חזרה עם משפחתה מקניון מלחה. "יצאתי מהקניון באוטו, נסעתי עם הבנות שלי ועם חברה של אחת מהן. עצרנו ברמזור. היה ממש פקק שם, ומתוכו פתאום יצאה קבוצה של גברים, ילדים, צעירים. הם צעקו 'מוות לערבים'. מישהו תפס אותנו עם המטפחות והתחיל להגיד, 'הנה ערבים, יאללה'. כולם באו לאוטו שלנו. התחילו לתת מכות לאוטו, לפתוח את הדלתות. צעקות. מכות חזקות על האוטו. היה בהם כעס - בנו לא פגעו פיזית כי נעלתי את החלונות והדלת אבל פגעו באוטו".

 

לדברי ג'אבר, "ירקו על החברה שלי ונתנו מכות חזקות לאוטו. צפצופים לא עזרו". בהמשך נמלטה מהמקום. "זה היה מצב לא קל עם הילדים הקטנים - ילדה בכיתה א' . ילדה בת 3, חברה שלי והבת שלי. מה שראיתי בירושלים זה לא מה שהכרתי ולא מה שאני חווה ביום-יום. הייתי בהלם ועד עכשיו אני לא עולה לירושלים. רק אם יש משהו דחוף".

 

היא מוסיפה: "אני חושבת שהמדינה היא של כולם, יהודים וערבים. יש לנו מקום יפה ומקסים, צריך לחשוב כל אחד עם עצמו - איך חיים ביחד. כשהייתי קטנה לא חוויתי דברים כאלה. עכשיו יש לי חששות. יש מבטים של גזענות. לא יכולה לשפוט את כולם".המכונית שניזוקה ()
המכונית שניזוקה
המשטרה עצרה כמה חשודים במעשה אולם אלו שוחררו בתנאים מגבילים. טרם הוגשו כתבי אישום בעניינם.

 

השבוע, בעקבות התערבות של עו"ד איתי מק מטעם ארגון "תג מאיר", הוכרה ג'אבר כמי שרכושה נפגע בפעולת איבה, והיא קיבלה ממס רכוש את מלוא הפיצוי. הטיפול בהכרה בפצועים או נפגעי גוף מפעולות איבה נמצא באחריות הביטוח הלאומי, אולם בכל הנוגע לרכוש הנפגע בפעולות אלו - הכתובת היא קרן הפיצויים של מס רכוש, שהשווה למעשה את מעמדה למי שרכושו נפגע בפעולות טרור, כפי שמפצים למשל אזרחים שרכבם נפגע מאבנים שיידו פלסטינים או מטילים המשוגרים לעבר ישראל.

 

לדברי מק: "למרות הקשיים שהערימה המשטרה, מס רכוש הכירו בג'אבר כנפגעת איבה במהירות והוכיחו שרשויות המדינה, כאשר הן רוצות, יכולות להתייחס לכל האזרחים באופן שוויוני".

 

יו"ר תג מאיר, גדי גבריהו: "אנו מקווים שכל תוקפנות על רקע לאומני תטופל על ידי הגופים הממשלתיים באופן שוויוני, כפי שנעשו הדברים בעניינה של נדווה ג'אבר, ומצפים להעמדת החשודים בתקיפה לדין בהקדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים