שתף קטע נבחר

חשד: סירוב הוצאה לטיול הסתיים בהצתה

אלמונים הציתו את מחלקת הרווחה במועצה המקומית כפר קרע, ושני עובדים במקום נפגעו משאיפת עשן והובהלו לבית החולים. על פי החשד, מאחורי המעשה עומדים אישה ונערים שמחו על שלא איפשרו להם לצאת לטיול

 

כפר קרע, הערב (צילום: כיבוי והצלה תחנת חדרה) (צילום: כיבוי והצלה תחנת חדרה)
כפר קרע, הערב(צילום: כיבוי והצלה תחנת חדרה)

חשד להצתה: לשכת הרווחה בבניין המועצה המקומית בכפר קרע עלה הערב (יום ה') באש. שני עובדים במקום נפגעו משאיפת עשן ופונו לקבלת טיפול רפואי. נזק נגרם לאחד המשרדים בקומת הקרקע בבניין. בעקבות המעשה הודיעה המועצה על ביטול קבלת קהל בימים א'-ג', ועל סגירת אגף הרווחה לתושבים למשך השבוע הבא.

 

למקום הוזעקו לוחמי אש מתחנה אזורית חדרה, בפיקודו של רשף אילן קודיש. הם השיגו שליטה על האש ומנעו את התפשטותה ליתר המשרדים. שוטרים שהגיעו לזירה פתחו בחקירה יחד עם חוקר השריפות. בהמשך עיכבה המשטרה לחקירה אישה ושני נערים בחשד למעורבות במעשה.

 (צילום: כיבוי והצלה תחנת חדרה) (צילום: כיבוי והצלה תחנת חדרה)
(צילום: כיבוי והצלה תחנת חדרה)

שריפה במשרדי הרווחה במועצה המקומית (צילום: כיבוי והצלה תחנת חדרה) (צילום: כיבוי והצלה תחנת חדרה)
שריפה במשרדי הרווחה במועצה המקומית(צילום: כיבוי והצלה תחנת חדרה)

אחד מאישי הציבור בכפר אמר כי ככל הנראה מדובר בהצתה שביצעו נערים בסיכון, לאחר שסירבו לאפשר להם לצאת לטיול. הם כעסו על אופן הטיפול של אחד מפקידי הרווחה, ולכן הציתו את המשרד. "אנו מגנים מעשים כאלו ודורשים מהמשטרה שתפעיל יד קשה נגד כל מי שמנסה לפגוע בעובדים וברכוש שמשרת את התושבים", אמר.

 

הוא הצר על שנמשכת תקיפת עובדי ציבור: "למרות ההפגנות והצעדים שננקטו נגד התוקפים, כלום לא עזר. הגיע הזמן לקחת את הנושא ברצינות ולטפל בו בצורה מקצועית, בלי לזלזל. היום הציתו, מחר גם ירצחו פקידים בדם קר, כמו שרצחו את מנהל בית הספר בטייבה, יוסף שאהין חאג' יחיא".

 

לפני כמה חודשים ירו אלמונים לעבר מכוניתה של פקידת הרווחה בעיריית אום אל-פחם והציתו את הרכב. זאת כיוון שאחד התושבים לא היה מרוצה מהשירות שקיבל. לאחר מכן הפגינו כמה תושבים מול תחנת המשטרה בעיר במחאה על תקיפת עובדים. כל מחלקות הרווחה בארץ שבתו כאות הזדהות ומחאה למשך שעתיים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: כיבוי והצלה תחנת חדרה
הצתה בכפר קרע
צילום: כיבוי והצלה תחנת חדרה
מומלצים