שתף קטע נבחר

זהו הצ'ופר שיקבל גיורא רום ממשרד התחבורה

משרד התחבורה הודיע כי יו"ר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ימלא את התפקיד בהתנדבות כקודמיו, אך לפי חוק ההסדרים הוא צפוי להשתכר כ־20 אלף שקל בחודש

משרד התחבורה החליט לצ'פר את יו"ר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים גיורא רום, והוא יהיה הראשון שיקבל שכר על עבודתו. כך נודע ל"ממון".

 

כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

 

חוק ההסדרים שאישרה בשבוע שעבר הממשלה כולל סעיף המאפשר לשר התחבורה, בהתייעצות עם שר האוצר, להעניק ליו"ר שכר. זאת למרות שכאשר הכריז בפברואר שר התחבורה ישראל כץ על כוונתו למנות את רום לתפקיד, הוא אמר בישיבת ועדת הכלכלה כי רום "הסכים לקחת על עצמו בהתנדבות את תפקיד יושב ראש הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים".

 

הסעיף, שכמו שאר החוק עוד מותנה באישור הכנסת, מצהיר כי עלות המהלך היא "עשרות אלפי שקלים בשנה" וקובע כי תחילת מועד התשלומים היא מהרגע שבו נכנס רום לתפקידו, בסוף חודש מאי, כך שהוא צפוי לקבל תשלומים רטרואקטיבית. מנגד גורם במשרד התחבורה אמר בסוף השבוע כי נשקלת האפשרות להעניק לרום שכר בשווי מחצית משכר מנכ"ל ממשלתי, כ־19 אלף שקל. יושבי הראש הקודמים של הרשות, בהם ד"ר יעקב שיינין וזיווה פתיר, לא קיבלו משכורת על מילוי התפקיד.

 

מאחורי רום (71), אלוף במיל' ולשעבר ראש מטה חיל האוויר ונספח צה"ל בוושינגטון, קריירה ארוכה בשירות הציבורי. לאחר שחרורו שימש כמנכ"ל משרד התשתיות, מנכ"ל הסוכנות היהודית ומנכ"ל רשות התעופה האזרחית, תפקיד שבו שימש כשש שנים ובמהלכו עסק בשיקום הרשות, לאחר שנרשמה פגיעה בדירוג הבטיחות של ישראל.

 

עוד לפני גל התאונות של סוף השבוע האחרון נרשמו בישראל מתחילת השנה 230 הרוגים בתאונות דרכים, לעומת 226 איש בתקופה המקבילה. זו השנה הרביעית ברציפות שבה נרשמת עלייה במספר ההרוגים.

 

תקציב הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים שעמד על 550 מיליון שקל כאשר הוקמה בהחלטת ממשלה לפני עשור, קוצץ מאז בחדות ועמד בשנה שעברה על מעט יותר מ־200 מיליון שקל. מתקציב זה הייתה הרשות אמורה לתמוך באגף התנועה במשטרה, לממן שופטי תעבורה ואת פעילויות משמרות הזה"ב. בשנה הבאה אמור תקציב הרשות לרדת לכ־150 מיליון שקל, אך תקציבי התמיכה לאותן פעילויות ממשלתיות יועברו ישירות מהאוצר, והרשות תוכל להתמקד בפעילויות לפי סדר העדיפויות שיקבעו אנשי המקצוע שלה. במקביל מוביל רום את הכנת חוק הקבע לפעילויות הרשות, לאחר שתוקפו של החוק הנוכחי יפקע בסוף השנה.

 

ממשרד התחבורה נמסר כי "גיורא רום מוביל ויוסיף להוביל משימה לאומית חשובה, כולל גיבוש חוק לשינוי והתאמה של מבנה הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. רום מקדיש זמן רב לנושא ולכן בעצה אחת עם משרד האוצר גיבשנו תיקון חקיקה זמני שיאפשר להעמיד לרשותו אמצעים כדי למלא את תפקידו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים