שתף קטע נבחר

מבוי סתום בחקירת רצח גרושת עד המדינה

יותר מחמישה חודשים חלפו מאז נרצחה דבורה הירש, רעייתו לשעבר של העבריין טל קורקוס, לעיני ילדיה בבאר שבע. שישה חשודים נעצרו, אך אתמול הודיעה המשטרה כי לא התבססה נגדם תשתית ראייתית והם שוחררו


 (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
(צילום: ישראל יוסף)

אין קצה חוט בחקירת הרצח: המשטרה הודיעה אמש (א') על שחרורם של כל ששת החשודים שנעצרו במסגרת חקירת רציחתה של דבורה הירש ז"ל, גרושתו של העבריין טל קורקוס שהפך לעד מדינה. כעת אין עצורים בפרשת הרצח שאירע לפני יותר מחמישה חודשים.

 

הירש נרצחה ברכבה בשדרות ירושלים בבאר שבע כששלושת ילדיה היו עמה ברכב. מהחקירה עלה כי אלמוני רעול פנים הגיע לרכבה של הירש וירה בה למוות.

 

 

במהלך חודשי החקירה נעצרו שישה חשודים במעורבות ברצח. כבר בהארכת המעצר של אחד החשודים קבע השופט אמיר דורון כי יש חשד סביר למעורבות אותו חשוד, אך החשד מוחלש ביחס לעבירת הרצח עצמה. 

 

אתמול, כאמור, הודיעה המשטרה על שחרור כל החשודים. "בשלב זה החקירה נמשכת ומבוצעות פעולות חקירה במישור הגלוי והסמוי לאיתור החשודים ולביסוס התשתית הראייתית נגדם שתביא לכדי מיצוי והגשת כתב אישום. מאחר שלא התבססה תשתית ראייתית לצורך הגשת כתב אישום, החשודים שנעצרו בפרשה שוחררו", נמסר מהמשטרה.

 

עו"ד עידו פורת, שמייצג שניים מהחשודים המרכזיים, מסר בתגובה כי מהרגע הראשון הוא טען שלמרשיו אין שום קשר לחשדות שיוחסו להם ולשמחתו כך אכן התברר בסופו של הליך ארוך בבית המשפט.

 

עו"ד אורי בן נתן, המייצג עבריין שנעצר בחשד לרצח, מסר בשמו: "מלכתחילה הוא כפר במעורבות כלשהי ברצח. הוא היה עצור בתיק זה יותר מחודש ושוחרר כי המשטרה לא הצליחה לקשור אותו לחשדות".

 

עו"ד בן נתן מייצג גם את יניב (ניבי) זגורי, ששוחרר לא מזמן לאחר ריצוי מאסר ארוך שנגזר עליו בעקבות עדותו של קורקוס. זגורי שוהה כיום בחו"ל ונדרש לחקירה בתיק הרצח. "מר זגורי ריצה את מאסרו במלואו, שילם את חובו לחברה, השתחרר ופתח דף חדש בחייו", אמר. "אין לו כל עניין לפגוע במי שהעיד נגדו. בודאי שלא בבני משפחתו. בכל מקרה, ובלא קשר למר זגורי, פגיעה בבני משפחה ובמיוחד באשת עבריין מנוגדת לקודים הנהוגים בעולם העברייני והם בבחינת חציית קו אדום שלעניות דעתי לא נחצה. מר זגורי תושאל כבר בסמוך לאחר הרצח ולא היה חשד כלשהו נגדו".

 (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
(צילום: ישראל יוסף)

עו"ד אורי בן נתן (מימין) ועו"ד עידו פורת ()
עו"ד אורי בן נתן (מימין) ועו"ד עידו פורת
קורקוס ריצה עונש מאסר בכלא אוהלי קידר בגין עבירות אלימות ושימש עד מדינה בתיק נגד ראש ארגון הפשע בדרום הארץ יניב זגורי. קורקוס והירש שהו בעבר בחו"ל במסגרת התוכנית להגנת עדים, אך הם הוצאו בהמשך מהתוכנית.

 

הירש הובאה למנוחות יומיים לאחר הרצח בבית העלמין החדש בעיר. קורקוס ספד לה מהטלפון ואמר בין היתר: "אני מצטער". אמו של עד המדינה החזיקה את הטלפון בידה וכך יכלו מאות המשתתפים בהלוויה לשמוע את דבריו. הוא ביקש סליחה מגרושתו, בכה, צעק "אני אוהב אותך" וציין שלא תהיה אחריה אף אחת אחרת. נוכחים בהלוויה סיפרו כי הגרוש רמז כי הוא ינקום במי שביצע את הרצח. "הוא בכה את נשמתו, בכה את החיים שלה", אמר אחד הנוכחים בהלוויה.

 

במסגרת כתב אישום נגדו צוין כי קורקוס עצמו איים לרצוח את גרושתו. "כשאני אשתחרר, הילדים יהפכו ליתומים. אני ארצח אותך", אמר האסיר לפי כתב האישום שהוגש נגדו.

 

אמה של הירש שללה על הסף שבעלה לשעבר של בתה היה מעורב ברצח. "איך הוא יכול לעשות את זה? הוא בבית סוהר", אמרה. "הוא אולי איים עליה כדי שתחזור אליו. יש מלא עבריינים ואנשים רעים שיכולים לעשות את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל יוסף
אין חשודים. דבורה הירש ז"ל
צילום: ישראל יוסף
מומלצים