שתף קטע נבחר

לוחמי מג"ב תועדו פוגעים בקטנוע בעיר העתיקה בירושלים

תושבים בעיר העתיקה בירושלים תיעדו לוחמי מג"ב חובטים בקטנוע, מראותיו נופצו. מג"ב: "מדובר בהתנהגות חריגה שאינה עולה בקנה אחד עם ההתנהגות המצופה מהלוחמים. החומר הועבר מיד למחלקה לחקירות שוטרים". מפקד המחוז הורה לפצות את בעל הקטנוע

 

 

בסרטון שצילמו אתמול (יום ג') בלילה תושבי העיר העתיקה בירושלים, נראים שני לוחמי מג"ב חובטים לכאורה בקטנוע ושוברים את מראותיו. במג"ב אמרו כי הם רואים בחומרה את האירוע ומצרים עליו, וכי החומר הועבר למחלקה לחקירות שוטרים לבדיקה. מפקד מחוז ירושלים, יורם הלוי, הורה לפצות את בעל הקטנוע בגין הנזקים, בהתאם לתוצאות הבדיקה.

 

החבטות נראות בסרטון, ובו גם נשמעים קולות של ניפוץ הזכוכית, אולם העצם שבו חבטו לוחמי מג"ב לא נראה בצילום. כראיה הציגו התושבים תמונות של הקטנוע כפי שמצאו אותו בבוקר ומראותיו שבורות. 

 

נג'יב ג'מל, אחיו של בעל הקטנוע כאמל ג'מל: "היו אירועים באזור שלנו - דפקו על דלת הבית, עשו בלגן והתחילו לשבור את הקטנוע עם מקל". לדבריו, הוא לא הגיש תלונה למח"ש מחוסר אמון: "לא מאמין שזה יעזור".

 


הקטנוע עם המראות המנופצות. "שוטרים מתנהגים בברוטליות" ()
הקטנוע עם המראות המנופצות. "שוטרים מתנהגים בברוטליות"

הלוחמים פעלו במקום במסגרת פעילות רחבה שנערכה הלילה למניעת יידוי אבנים באזור העיר העתיקה. במסגרת הפעילות נערכו בין היתר סריקות וכן מעצרים של חשודים ביידוי אבנים, ירי זיקוקים ופעולות עוינות אחרות.

 

בעמותת "עיר עמים" טענו כי פעילות כוחות הביטחון בעיר העתיקה באזור באב אל-חוטה כוללת הטלת עוצר על חנויות ובתים, ולטענתם הוא אינו עוזר להרגעת הרוחות. "העוצר שמטילה המשטרה על החנויות ובתי השכונה הוא ענישה קולקטיבית פסולה, הפוגעת כלכלית בעשרות סוחרים ומטילה אימה ופחד על מאות תושבים - על לא עוול בכפם. כשזו המדיניות, אין זה מפתיע אפוא שהשוטרים בשטח מתנהגים בברוטליות מכוונת. הפתרון לביטחון תושבי ירושלים לא יושג באמצעים אלימים מסוג אלה שרק מלבים את הרוחות, אלא בשינוי מדיני לירושלים ולסכסוך כולו", אמרו בעמותה.

 

במשטרה מנגד מייחסים חשיבות לפעילות באזורים שבהם יש תופעות של יידוי אבנים או הפרות סדר אחרות. על פי המשטרה, פעילות סמויה וגלויה הכוללת גם מעצרים הורידה את כמות האירועים החריגים באזור העיר העתיקה ובמזרח ירושלים בכלל.

 

במג"ב מסרו בתגובה: "אנו רואים בחומרה את האירוע ומצרים עליו. מדובר בהתנהגות חריגה אשר אינה עולה בקנה אחד עם ההתנהגות המצופה מלוחמים בחיל. כל החומר הועבר למחלקה לחקירות שוטרים שפתחה בחקירת האירוע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים