שתף קטע נבחר

המשטרה: אין תשתית ראייתית נגד ח"כ יצחק הרצוג

היחידה הארצית של המשטרה סיימה חקירה שעניינה חשד לקבלת תרומה אסורה למימון קמפיין שלילי נגד ח"כ שלי יחימוביץ'. ממצאי החקירה לא גיבשו תשתית ראייתית מספקת להוכחת ביצוע עבירות על ידי ח"כ הרצוג, אך יש די ראיות לביצוע עבירות על ידי בכיר במטה הבחירות דאז

 

יו"ר המחנה הציוני הרצוג. מצפה להחלטה מהירה של היועץ המשפטי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יו"ר המחנה הציוני הרצוג. מצפה להחלטה מהירה של היועץ המשפטי(צילום: מוטי קמחי)

המשטרה הודיעה אחר הצהריים (יום ה') כי לא נמצאה תשתית ראייתית לעבירות מצד יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג, אך יש די ראיות להעמיד לדין את שמעון בטאט, בכיר לשעבר במטה הרצוג שנגדו גובשו די ראיות. מדובר בעבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד וקבלת תרומה אסורה. ראיות נוספות יש לגבי ביצוע עבירה של תרומה אסורה על ידי גלעד רמות, בעל חברה פרטית.

 

היחידה הארצית של משטרת ישראל סיימה חקירה שעניינה חשד לקבלת תרומה אסורה ושלא דווחה כדין במסגרת הבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה בשנת 2013. החקירה נפתחה בעקבות חשדות על אודות מימון קמפיין שלילי נגד ח"כ שלי יחימוביץ' באמצעות תרומה שלא דווחה כדין במסגרת דיווחי הבחירות, ושיש בה כדי להוות תרומה אסורה. בהמשך, באישור היועץ המשפטי לממשלה, נחקר חשד למעורבותו של יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג.

 

החקירה לוותה על ידי פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי). המשנה לפרקליט המדינה (תפקידים מיוחדים), והיועץ המשפטי לממשלה עודכנו לכל אורך החקירה על אודות התפתחויותיה וממצאיה.

 

יחימוביץ'. המשטרה חקרה אם הכסף שימש לקמפיין נגדה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יחימוביץ'. המשטרה חקרה אם הכסף שימש לקמפיין נגדה(צילום: מוטי קמחי)
 

במסגרת החקירה נחקרו מעורבים שונים ובכלל זה נחקרו באזהרה יו"ר האופוזיציה שהתמודד בשעתו על ראשות המפלגה, חה"כ יצחק הרצוג, שמעון בטאט, בכיר במטה הבחירות דאז של יו"ר האופוזיציה וגלעד רמות, בעל חברה פרטית. כמו כן בוצעו חיפושים ופעולות חקירה מגוונות.

 

מממצאי החקירה עולה כי במסגרת הבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה בשנת 2013, העביר בעל החברה הפרטית בתחום שבעניינו התנהל הליך חקיקה, תרומה בהיקף של כ-40 אלף שקל לצורך מימון קמפיין שלילי נגד שלי יחימוביץ' שהתמודדה בפריימריז של מפלגת העבודה מול הרצוג. עוד עולה כי במסגרת תצהיר, שעליו חתום יו"ר האופוזיציה, לא נמסר למבקר המדינה דיווח כדין על התרומה האסורה לכאורה. על פי החשד, העלאת הקמפיין ומימונו נוהלו בידי בטאט, שהיה בכיר במטה הבחירות של הרצוג בבחירות האמורות.

 

כאמור, ממצאי החקירה לא גיבשו תשתית ראייתית מספקת להוכחת ביצוע עבירות על ידי יו"ר האופוזיציה ח"כ הרצוג, מאחר שהחקירה לא ביססה תשתית ראייתית מספקת להוכחה שהוא ידע על התרומה.

 ממצאי החקירה גיבשו תשתית ראייתית מספקת לביצוע עבירות לכאורה של רישום כוזב במסמכי תאגיד וקבלת תרומה אסורה על ידי בטאט, ולביצוע עבירה של מתן תרומה אסורה על ידי רמות, בעל החברה הפרטית.

 

עם סיום החקירה העבירה משטרת ישראל לפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), אשר ליוותה את החקירה, את כל הממצאים, תשתית הראיות לכאורה והחומרים שנאספו, לעיון והחלטה.

 

מלשכת הרצוג נמסר: "יו"ר האופוזיציה ח"כ הרצוג קיבל את הודעת המשטרה וכעת הוא מצפה להכרעה מהירה של היועץ המשפטי בנוגע אליה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
ח"כ יצחק הרצוג
צילום: עמית שאבי
מומלצים