שתף קטע נבחר

הותר לפרסום: מפקד הסיירת יהיה מח"ט גולני

עכשיו כבר מותר לספר: ביום ראשון ימונה למח"ט גולני מי שהיה עד היום איש צללים והמפקד המוערך של סיירת מטכ"ל אל"מ שלומי בינדר. הוא יחליף בתפקיד את אל"מ רסאן עליאן, שנפצע בצוק איתן, וימונה לקצין צנחנים וחי"ר ראשי

הותרה לפרסום זהותו של מפקד חטיבת גולני הבא, שייכנס לתפקידו ביום ראשון הקרוב: אל"מ שלומי בינדר, מפקד סיירת מטכ"ל היוצא שלפני כן פיקד על יחידת אגוז. אל"מ בינדר יחליף בתפקיד את אל"מ רסאן עליאן, שנפצע במבצע צוק איתן ובקרוב יקודם לדרגת תא"ל וישמש כקצין צנחנים וחי"ר ראשי. בינדר נפצע אף הוא במהלך שירותו, כאשר שימש כקצין צעיר בסיירת מטכ"ל במהלך תרגיל במתקן אימונים.

 

בינדר, תושב רמת הגולן, עשה את כל שירותו בסיירת, עד לתפקיד סגן מפקד היחידה. הוא השתתף באינספור מבצעים חשאיים וזוכה להערכה רבה ולסופרלטיבים כקצין מקצועי, צנוע, מתוחכם ונועז. בדרגת רס"ן יצא לצבא הגדול ושימש כמפקד יחידת אגוז, שהייתה באותם ימים כפופה ישירות לחטיבת גולני, והכניס בה סטנדרטים חדשים שהביא מיחידת העילית.

תא"ל רסאן עליאן. בינדר יחליף אותו כמפקד גולני (צילום: אלעד גרשגורן, "ידיעות אחרונות" ) (צילום: אלעד גרשגורן,
תא"ל רסאן עליאן. בינדר יחליף אותו כמפקד גולני(צילום: אלעד גרשגורן, "ידיעות אחרונות" )

גם בגולני צפוי בינדר, כמפקד החטיבה, להיות שונה בנוף המפקדים האחרונים - עליאן, יניב עשור, אופק בוכריס ותמיר ידעי. הוא לא גדל בחטיבה החומה ומגיע עם הכומתה הכי אדומה שיש. עבור גולני מדובר בשינוי תרבותי של ממש, וחבריו של בינדר משוכנעים שהוא יעמוד במשימה.

 

בינדר כבר נטל חלק בתרגיל החטיבתי האחרון ברמת הגולן, שבו נצמד למח"ט היוצא עליאן ונפגש עם המפקדים הצעירים כדי להכיר אותם מקרוב, שכן בניגוד למח"טים הקודמים לא נלחם איתם תחת אש.

 

כעת, לאחר שירות ארוך בסיירת מטכ"ל, המורכבת מחיילים שנבחרו בקפידה אחרי מיונים ארוכים וקשים, יפגוש בינדר את חיילי גולני, אחת החטיבות האהובות ביותר בצה"ל, שידועה בכך שמגיעים אליה חיילים מכל שכבות האוכלוסייה ללא הבדלים. על פי ההערכות, בינדר ימשיך את שירותו בצה"ל ולא באמ"ן, בשלב הבא כמפקד אוגדה ובמסלול לדרגת אלוף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
מפקד גולני מגיע מסיירת מטכ"ל
צילום: דובר צה"ל
מומלצים