שתף קטע נבחר

מנכ"לית משרד התחבורה מגיבה: "כואב לראות את הטירוף"

קרן טרנר אמרה בראיון לאולפן ynet: "קראתי בתקשורת שהעבודות נעצרו. אם מישהו רוצה שלא נעבוד בשבת, צריך להסביר למה החוק מאפשר זאת. כל המדינה בסחרור"

 

 

"כואב לראות את הטירוף". כך אמרה היום (א') מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר, בעקבות הכאוס התחבורתי שהוביל לכך שהצפון מנותק מרכבות. "קראתי בתקשורת שהעבודות נעצרו. התקשרתי אישית לראש הסגל של ראש הממשלה לברר את זה", הוסיפה בראיון ל-ynet.

 

טרנר אמרה עוד הבוקר: "במישור המקצועי אני מופתעת שכל המדינה צריכה היום להיות בסחרור, אף שלא השתנה שום דבר בעבודה שלנו זה שנים. כואב לראות את הטירוף הזה ואת הפגיעה בציבור. היקפי העבודות עולים, אנחנו מחברים את הפריפריה למרכז ברשת רכבות. חוק שעות העבודה מדבר גם על כלכלת ישראל ושירות חיוני. מי שלא רוצה שנעבוד בשבת צריך לשנות באופן אקטיבי את החוק שמאפשר זאת".

 

היא שחזרה את מאורעות יום שישי ואמרה: "הבהרנו כל הזמן שאנחנו מבצעים 20 עבודות אלא אם כן נקבל הנחיה אחרת. לקראת כניסת השבת קראתי בתקשורת שניתנה הנחיה כזאת. אני בעצמי התקשרתי לראש הסגל לברר אם יש הנחיה כזאת. בשום שלב לא הודיעו לנו".

 

לדברי המנכ"לית טרנר, "חוק שעות עבודה ומנוחה לא רק מדבר על פיקוח נפש. אם מישהו רוצה שלא נעבוד בשבת, מישהו צריך להסביר למה החוק מאפשר. המדינה כולה בסחרור, אבל אנחנו עושים את אותו דבר כבר שנים, חברות מקבילות לנו עשו עבודה בשבת. חברות אחרות שלא קשורות למשרד התחבורה כן עובדות. לא מנתקים רשת חשמל באמצע שבוע, לא מנתקים צינור מים וביוב באמצע שבוע וככה גם רכבות".

 


   

 

פקק בדרך לתל אביב. כביש החוף, הבוקר (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
פקק בדרך לתל אביב. כביש החוף, הבוקר(צילום: יאיר שגיא)

חיילים בתל אביב, הבוקר ()
חיילים בתל אביב, הבוקר

תחנת ארלוזורוב בתל אביב, הבוקר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
תחנת ארלוזורוב בתל אביב, הבוקר(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר (צילום: יוגב אטיאס) (צילום: יוגב אטיאס)
מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר(צילום: יוגב אטיאס)

במהלך היום צפויים עומסי תנועה כבדים עקב השבתת קו הרכבת המחבר את יישובי הצפון למרכז הארץ ולדרומה (קו חיפה-תל אביב). בין היתר ציינה המשטרה כי צפויים עומסים כבדים בצירים הבין-עירוניים מתל אביב וצפונה וכן בצירים המובילים לנתיבי איילון מתחנות ארלוזורוב וההגנה.

 

בעקבות כניעת ראש הממשלה בנימין נתניהו לחרדים והפסקת העבודות בקו הרכבת תגברה אגד את הקווים בעשרות אוטובוסים, אך אלו יספקו מענה חלקי בלבד. לנוסעים המגיעים לתחנות הרכבת אין שאטלים מהתחנה ליעדם, והתחבורה מהתחנות היא רק באמצעות התחבורה הציבורית. זאת, מלבד ההסעות הייעודיות שסופקו לחיילים. למי שיעבור למכונית הפרטית צפויים כאמור עומסי תנועה כבדים בכבישים.

 

המשטרה מסרה כי הנהגים מתבקשים להימנע מלהגיע למחלפים ארלוזורוב וההגנה בתל אביב כדי לאפשר את זרימת האוטובוסים. אנשיה נערכים בכוחות מתוגברים לתת מענה לעומסים הצפויים. שוטרים יוצבו במקומות שונים, ובעת הצורך יעניקו עדיפות לאוטובוסים הרבים שינסו לספק מענה לרבבות הנוסעים. המשטרה קוראת לנהגים להקפיד שלא לנסוע בנתיבי התחבורה הציבורית ולגלות סבלנות.

 

קו הרכבת המחבר את יישובי הצפון למרכז ולדרום אמור לחדש את פעילותו רק בשעה 19:00 בערב. השבתת הקו משפיעה גם על הנסיעה בקווים אחרים של הרכבת. הקו לנתב"ג וממנו הושבת עד לשעות הבוקר וגם הרכבת לירושלים ולבית שמש מגיעה רק עד לתחנת ההגנה בתל אביב. מהרכבת נמסר כי הצוותים הטכניים הנמצאים בנקודות העבודה תוגברו בצוותים נוספים, במטרה לסיים את העבודות מהר ככל שניתן, אך ההערכה היא כי עדיין עד 19:00 קו חיפה-תל אביב לא ישוב לפעול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים