שתף קטע נבחר

גרנקו תהיה הישראלית הראשונה שתשתתף בריו

השחיינית הפראלימפית הישראלית תקפוץ למים כבר ביום חמישי ותפתח את השתתפות המשלחת במשחקים. גם פיזרו וולינסקי יישחו

מתח רב בוודאי ילווה את השתתפותה של השחיינית הצעירה ורוניקה גרנקו, שתזנק ראשונה לבריכת השחייה בריו ובכך תפתח את השתתפות ישראל ביום חמישי, היום הראשון של המשחקים. באותו יום יתחרו גם השחיינים ענבל פיזרו ויואב ולינסקי. שחקני טניס השולחן ונבחרת הכדור שער שתתחרה נגד יפן.

 

לפיזרו, 28, מבכירי הספורטאים של ישראל, תהיה זו הפעם הרביעית במשחקים. פיזרו, המשותקת בשתי גפיים תחתונות בשל סיבוך בכלי הדם בשעת לידה, הגיעה למשחקים באתונה ב-2004 כשהייתה בת 16, משם חזרה עם מדליית כסף ומדליית ארד. מבייג'ין ב-2008 חזרה עם שלוש מדליות כסף ומלונדון (2012) עם 3 מדליות ארד. באליפות אירופה האחרונה חזרה עם מדליית כסף ושתי מדליות ארד.

 

המשלחת הפראלימפית עם נשיא המדינה (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
המשלחת הפראלימפית עם נשיא המדינה(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

אראל הלוי (25) שוחה מגיל 13 במרכז אילן בקריית חיים, לאחר שמחלה ממנה סבלה בילדות הותירה אותה עם חולשה שרירית בפלג הגוף התחתון. מאליפות אירופה בפורטוגל היא חזרה עם מדליית ארד.

 

יואב ולינסקי (28) נולד עם שיתוק קל הפוגע בתפקוד פלג גופו הימני, הוא זכה בשתי מדליות ארד באליפות אירופה 2016 בפורטוגל שהבטיחו את מקומו בריו. יצחק ממיסטבלוב הינו אחד מוותיקי הנבחרת בעל נכות גבוהה והוא שוחה רק ביד אחת. ממסיט בלוב צבר במשך השנים מדליות זהב, כסף וארד. בתחרויות בריו ייתכן והוא יאלץ להתחרות בבית שבו דרגת הנכות קלה משלו עקב מיעוט משתתפים בדרגת נכותו.

 

ולינסקי (צילום: פרטי) (צילום: פרטי)
ולינסקי(צילום: פרטי)

 

לגורדיצ'וק הצעירה (18) שנולדה עם בעיה רפואית ברגל שאילצה את הרופאים לקטוע אותה עד מתחת לברך, תהיה זו התנסות ראשונה בתחרות בינלאומית בסדר גודל שכזה. התנסות ראשונה במשחקים הפראלימפים תהיה גם לגירנקו.

 

שלבי (29) תושב שפרעם, חרש ואילם מלידה ומשותק כתוצאה מתאונה, יגיע לריו כמו תמיד, מלווה על ידי אביו יוסוף, המקדיש את חייו לפעילות הספורטיבית של בנו. באליפות אירופה האחרונה קבע שלבי שיא אישי ב-200 מ' חופשי. שלבי מתקשר עם מאמנו בשפת הסימנים.

 

מאמניהם של פיזרו, הלוי, גורדיצ'וק, גירנקו ושלבי המתאמנים באיל"ן חיפה הוא יעקב ביננסון, ומאמנם של ולינסקי וממיסטבלוב הינו נח רם.

 

ענף השחיה הישראלי היה עד כה ספק המדליות המרכזי של משלחות ישראל במשחקים הפראלימפים. האם המסורת תמשך? ימים יגידו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קארן ליבוביץ'
ענבל פיזרו
צילום: קארן ליבוביץ'
מומלצים