שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  היפ הופ ולוליינות: הדור החדש של הקרקסים מגיע לישראל

  רגע לפני שיגיע אלינו קרקס אלואז הקנדי, כחלק מסדרה של שלושה מופעים חובקי עולם, נפגשנו עם הלוליינים ושמענו מהם מה השתנה באותה אמנות ותיקה - מימי האוהל האדום ועד הפעלולים של ימינו. אפילו קיבלנו הדגמה לכמה מהתרגילים. רק שלא תנסו את זה בבית

  אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים, לימד אותנו ד"ר סוס הנהדר, ולו היה חי בימינו, היה וודאי מדגיש שכדי לצאת מאיזור הנוחות שווה קודם כל לנתק את הטלפון ולחזור להסתובב בשכונה. לא תאמינו כמה דברים מדהימים מתרחשים בעת ובעונה אחת מתחת לאף שלכם, ועד כמה החיים האורבנים יכולים להידמות לקרקס צבעוני - אם רק תבחינו בצד המשחקי שלהם.

   

  קרקס אלואז הקנדי מעניק את החוויה הזאת. הוא שנחשב לדור החדש של הקרקסים, מתרחש במרחב העירוני ומעניק הצצה לחבורות רחוב של צעירים שנלחמות ביניהן דרך ברייק-דאנס, לוליינות ותחרויות אופניים. ביקום המקביל שבו מתרחש קרקס אלואז, אין סמארטפונים והסחות דעת בדמות מחשבים ומסכים מנוכרים, ובמקומם יש משחק ושמחה אשר לוקחים את הרחובות מהמותגים המסחריים שהשתלטו עליהם, ומחזירים אותם הישר לבני הנוער שזקוקים להם.

   

  אל תצפו לקרקס של פעם. פעלולני אלואז על הבמה (צילום: יוסי צבקר ) (צילום: יוסי צבקר )
  אל תצפו לקרקס של פעם. פעלולני אלואז על הבמה(צילום: יוסי צבקר )
  אל תצפו לאוהל אדום, קוסם ובעלי חיים מעונים. אמנות הקרקס עברה דרך ארוכה מאוד מימי הקרקס המסורתי שכולנו זוכרים מהילדות, ועד לאוהל הקרקס החדשני של ימינו, שהוא אפילו לא אוהל, אלא יותר מופע חי של וירטואוזיות אנושית, לוליינות, מחול, תיאטרון, בלט, היפ-הופ ואפילו פרקור (קפיצה מקצועית בין בניינים).


  וירטואוזיות אנושית. צוות הקרקס (צילום: יוסי צבקר ) (צילום: יוסי צבקר )
  וירטואוזיות אנושית. צוות הקרקס(צילום: יוסי צבקר )

  קרקס אלואז יגיע לישראל כחלק הפותח של סדרת "וורלד סירק" של האופרה הישראלית בשיתוף עם בימות גלובל. סדרה מיוחדת זו כוללת גם את "קרקס קולומביה" ו"קרקס רסירקל" מהונגריה שיגיעו בהמשך לישראל. בחודש שעבר התלוויתי למשתתפים בקרקס הקנדי, שמעתי מהם על הדור החדש של הקרקסים, על הדרך בה הופך אדם לווירטואוז מוביל בקרקס המודרני בן זמננו. אפילו ניסיתי ללמוד מהם כמה תרגילים קטנים בלוליינות למתחילים – תרגילים שהתגלו כקשים בהרבה משחשבתי.

   

   (צילום: יוסי צבקר ) (צילום: יוסי צבקר )
  (צילום: יוסי צבקר )

  קרקס אלואז יגיע לארץ בין ה-7 ועד ה-12 לנובמבר, בהפקת יואל פאר ובימות גלובל, ובניהולה האמנתי של אורית נבו.

   

  צילום: יוסי צבקר I הפקה: ערן רחמני I עריכה: דפי מקל

   

  הכותבת הייתה אורחת מטעם ההפקה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יוסי צבקר
  קרקס אלואז
  צילום: יוסי צבקר
  לאתר ההטבות
  מומלצים