שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סכנת נפשות - תלמידות משתוללות במכונית בחצר בי"ס

  בנות אולפנה בדרום הארץ מצאו דרך מקורית לחגוג את תחילת שנת הלימודים - נסיעה פרועה בחצר בית הספר עם תלמידות שיושבות על מכסה המנוע והחלונות. משרד החינוך: האירוע התרחש ללא ידיעת ההנהלה והצוות החינוכי

  החגיגות שיכלו בקלות להסתיים באסון נורא. בנות אולפנה במוסד חינוכי בדרום הארץ החליטו לחגוג את פתיחת שנת הלימודים בנהיגה פרועה. לא על הכביש, אלא בחצר בית הספר, תוך סיכון עצום של הנוסעות עצמן ובנות נוספות שצפו בהן והתקרבו מדי פעם למכוניות הדוהרות. במשרד החינוך אומרים כי הם מכירים את האירוע, וכי הוא מטופל בחומרה.

   

   

  בתיעוד שהגיע ל"אור ירוק" נראות מספר תלמידות נוסעות במהירות במעגלים בשתי מכוניות, כמה מהן יושבות על אדן חלון המכונית, ואף שוכבות על מכסה המנוע של הרכב הנע במהירות. לא רק שכלי הרכב עלולים היו להתנגש, ונערות שהתקרבו לכלי הרכב עלולות היו להדרס, אלא שכל עצירה פתאומית הייתה עלולה לגרום לאחת הנערות ליפול מהרכב אל האספלט ולהפגע באורח קשה. במהלך כל ההשתוללות המתועדת, ולמרות צפירות וצעקות רמות, לא הגיע איש מצוות בית הספר כדי לעצור את האירוע לפני שיקרה אסון.

   

  כל מכסה המנוע, על החלונות, בזמן נסיעה (אור ירוק) (אור ירוק)
  כל מכסה המנוע, על החלונות, בזמן נסיעה(אור ירוק)

   

  שמואל אבואב מנכ״ל עמותת אור ירוק: ״בית הספר אמור להיות מקום שמגן על הילדים ולא חושף אותם לסכנות מיותרות. אף הורה לא היה רוצה שהילדה שלו תסתכן כך בבית הספר. משרד החינוך חייב לוודא כי תופעות כאלו לא מתרחשות בין כתלי בית הספר, מקום שצריך לחנך לבטיחות בדרכים ולהוות דוגמא לכך״.

   

  במשרד החינוך, מחוז הדרום, אמרו ל-ynet כי "מדובר באירוע שהתרחש ללא ידיעת ההנהלה והצוות החינוכי בביה"ס, ולפיכך הוא מטופל בחומרה רבה בשני היבטים: בהיבט המשמעתי מול התלמידות ובהיבט הפדגוגי על-ידי גיבוש תוכנית חינוכית שנושאיה הם קדושת החיים, חשיבות נהיגה בטוחה וזהירות בדרכים. משרד החינוך מוביל תפיסה חינוכית לפיה על כל מוסד חינוך לפעול ליצירת סביבה בטוחה ומוגנת עבור תלמידיו ועבור כלל באי המוסד החינוכי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אור ירוק
  בלי חשבון, בלי שכל
  אור ירוק
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים