שתף קטע נבחר

ג'קי בן זקן יפצה את מחזיקי מנופים בכ-15 מיליון שקלים

לאחר שג'קי בן זקן הורשע בהרצת מניית מנופים פיננסים, על מנת שזו תיכנס למדד ת"א 100, הוא יפצה את מחזיקיה בכ-15 מיליון שקלים כחלק מעסקת הפשרה שהגיעו הצדדים בתביעה הייצוגית. "הסכם הפשרה והיקף הפיצוי הם עוד נדבך במהלך לקיחת האחריות שלי בפרשה", אמר היום בבית המשפט

איש העסקים ג'קי בן זקן הודיע היום (ג') לבית המשפט המחוזי כי יפצה את מחזיקי מניית מנופים פיננסים בכ-15 מיליון שקלים. מדובר בפשרה אליה הגיעו הצדדים בעקבות תביעה ייצוגית שהוגשה נגדו לאחר הרשעתו בפרשת הרצת המניות. יש לציין כי פיצוי בתובענה ייצוגית על ידי אדם פרטי הוא מהלך יוצא דופן.

 

כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

 

נזכיר כי במסגרת הפרשה הואשמו בן זקן, פעיל שוק ההון איתן אלדר ואדם נוסף, שזוכה לבסוף, בהרצת מניות בחברה במהלך נובמבר 2010 בהיקף של יותר מ-13 מיליון שקל וזאת כדי שתיכנס למדד תל אביב 100 בבורסה. לאחר מכן הוגשה תביעה ייצוגית שהוגשה בשמו של כל אדם שהחזיק במניית מנופים באחד או יותר מהימים שבטווח 17-13.7.11, ואשר לא נרכשה לפני ה-18.11.2010.

 

בן זקן, המיוצג על ידי עורכי הדין נבות תל צור, ירון קוסטליץ' וירון ליפשס, ממתין בימים אלה להחלטת בית המשפט העליון אשר יפסוק את עונשו. הוא משך את ערעורו בנוגע לעצם ההרשעה, והשאיר אותו רק לגבי העונש של 3 שנות מאסר שהטיל עליו בית המשפט המחוזי בנובמבר האחרון.

 

הצגת הפשרה בבית המשפט היא חלק ממהלך לקיחת האחריות שקיבל עליו בן זקן לאחר גזר דינו. באותו מעמד אמר ״כמו שאמרתי בעבר, הסכם הפשרה והיקף הפיצוי שלו הם עוד נדבך במהלך לקיחת האחריות שלי בפרשה, ובשאיפה שלי להשאיר את פרשה מאחורי ולצאת לדרך חדשה״.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן ספירא
ג'קי בן זקן
צילום: אילן ספירא
מומלצים