שתף קטע נבחר

פרשת השוחד בנתניה: ראש העיר נחקרת באזהרה על קבלת שוחד

ראש העיר מרים פיירברג הגיעה למשרדי להב 433, שם היא נחקרת באזהרה על קבלת שוחד בפרשה שטלטלה את העירייה בראשותה. אחרי הארכת מעצרם של ארבעה חשודים, בהם בנה של פיירברג, ערכה המשטרה גל מעצרים נוסף כולל זה של בכיר בעירייה ושני קבלנים נוספים

התפתחות בפרשת השוחד בעיריית נתניה: ראש העיר מרים פיירברג הגיעה הבוקר (ד') למשרדי יחידת המשטרה להב 433, שם היא נחקרת באזהרה על עבירה של קבלת שוחד. הבוקר נעצרו בכיר בעירייה ושלושה חשודים נוספים במסגרת החקירה סביב חשדות לעבירות שוחד, מרמה והלבנת הון בעיר. יחד עם הבכיר נעצרו גם שני קבלנים וחשוד נוסף המקורב לגורם בכיר בעירייה. 

  

הגיעה לחקירה. מרים פיירברג (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
הגיעה לחקירה. מרים פיירברג(צילום: עמית שאבי)

עו"ד נתי שמחוני המייצג את פיירברג מסר: "גב' פיירברג הינה ראש העיר נתניה מזה 18 שנים ושימשה בתפקידים שונים בעיריה זה כארבעה עשורים. גב' פיירברג פעלה נאמנה וביושרה ומעולם לא דבק כל רבב בהתנהלותה וכך היא סמוכה ובטוחה, יוברר גם הפעם. גב' פיירברג מכבדת את רשויות אכיפת החוק והיא תשתף פעולה עם גורמי החקירה כדי להביא לחקר האמת".

 

גל המעצרים החדש מתבצע על רקע הארכת מעצרם של ארבעה חשודים אתמול בבית המשפט, בהם צפריר פיירברג, בנה של ראש העיר נתניה מרים פיירברג, שמעצרו הוארך אתמול בחמישה ימים.

 

 

בנה של ראש העיר בין העצורים (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
בנה של ראש העיר בין העצורים(צילום: ירון ברנר)

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

מלון קוראל שנמצא בלב הפרשה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
מלון קוראל שנמצא בלב הפרשה(צילום: עידו ארז)

עו"ד נתי שמחוני המייצג את פיירברג (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
עו"ד נתי שמחוני המייצג את פיירברג(צילום: יריב כץ)

על פי החשד, בכירים בעירייה ומקורבים להם פעלו על מנת לקדם את ענייניהם של קבלנים ויזמים בעיר נתניה בתמורה לשוחד וטובות הנאה מסוגים שונים, תוך שגורמי העירייה ומקורביהם פועלים בניגוד עניינים מבלי לדווח על כך ותוך שכל המעורבים מבצעים שורת עבירות שוחד, מרמה, הלבנת הון ומס.

 

במסגרת הפעילות הבוקר ערכו כוחות משטרה וחוקרי מס הכנסה ברשות המסים חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם. בנוסף, מאז החלה החקירה הגלויה נתפסו והוקפאו חשבונות ונכסים לצורכי בקשות חילוט בהמשך.

 

יחד עם מעצרו של פיירברג, בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרם של הקבלן והיזם אברהם תשובה, אחיו של יצחק תשובה, ביומיים. עורך הדין אברהם גוגיג יישאר במעצר חמישה ימים, והאדריכל גבי טטרו יישאר במעצר שמונה ימים. המשטרה טוענת כי צפריר פיירברג קיבל שוחד עבור אדם אחר בתמורה לקידום פרויקטים של בנייה ברחבי נתניה. עוד טענו במשטרה כי מי שקיבלו את השוחד היו בכירים בעיריית נתניה. במהלך הדיון נרמז על ידי המשטרה כי גם ראש העיר מעורבת לכאורה בפרשה.

 

בהחלטתו ציין השופט עמית מיכלס כי "קיים חשד סביר הקושר את כל החשודים. מחומר החקירה עולה תמונה עגומה שלפיה כמה גורמים בכירים בעירייה חברו לבעלי הון לצורך קידום פרויקטים והשבחת קרקעות בעיר כשטובות ההנאה נאמדות במיליוני שקלים. לפחות לגבי חלק מהפרויקטים, מדובר במעשים שנעשו בשיטתיות בשילוב ידיים עם גורמים שונים וניצול מעמדם בעירייה".

 


פורסם לראשונה 07/09/2016 07:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
מרים פיירברג
צילום: עמית שאבי
מומלצים