שתף קטע נבחר

הליכוד: "הסקר - תוצאה ישירה של משבר השבת"

בעקבות סקר ערוץ 2 שלפיו לפיד עוקף לראשונה את נתניהו, תוקפים בליכוד: "לפיד איש שמאל שיוביל ויתורים ונסיגות"

בליכוד הגיבו אמש (יום ג') לסקר שלפיו לראשונה מפלגתו של יאיר לפיד עוברת את מפלגת השלטון, ומסרו כי "אין שום סיבה להתרגשות מהסקר שפורסם בערוץ 2. כולנו הרי זוכרים שכבר ניבאו לליכוד 18 מנדטים בבחירות האחרונות וראינו מה הייתה התוצאה. ברור שהסקר הוא תוצאה ישירה של משבר השבת, והוא נמצא מאחורינו לאחר שנתקבלה פסיקת בג"ץ בנושא".

 

לפי הסקר, אילו הבחירות היו נערכות כעת, הייתה מפלגת "יש עתיד" של לפיד זוכה במספר המנדטים הגבוה ביותר - 24 מנדטים (לעומת 11 כיום), ואילו מפלגת הליכוד בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו הייתה מקבלת 22 מנדטים בלבד (כיום 30). את הסקר ערכו מנו גבע וד"ר מינה צמח ממכון המחקר "מדגם" בשיתוף ipanel בקרב כלל האוכלוסייה.

 

"יש לזכור שכל ממשלות השמאל לדורותיהן עשו קואליציות עם המפלגות החרדיות", הגיבו עוד בליכוד, ופירטו: "ממשלת רבין הראשונה, ממשלת רבין השנייה שהעבירה את הסכמי אוסלו בתמיכת המפלגות החרדיות, ממשלת ברק וממשלת אולמרט. גם בממשלות אלה לא הונהגו שינויים כלשהם בנושא דת ומדינה.

 

הפוסט של הליכוד ()
הפוסט של הליכוד

 

"גם לפיד 'החוזר בתשובה' מאותת לחרדים שלא יעשה שום שינוי בנושאים אלה. מצביעי הליכוד יחזרו כאשר יבינו שלפיד הוא איש שמאל שעומד בראש מפלגת שמאל שיוביל ויתורים ונסיגות שיסכנו את ביטחון ישראל", אמרו בליכוד.

 

בתגובת מפלגתו של נתניהו הוסיפו עוד: "אל תתבלבלו, העליהום על הליכוד נועד לעשות דבר אחד - להעלות ממשלת שמאל שכמו כל ממשלות השמאל בעבר תעשה גם היא קואליציה עם המפלגות החרדיות, לא תעשה שום שינוי בנושאי דת ומדינה אבל תעשה ויתורים מסוכנים ובלתי הפיכים מול הפלסטינים, כפי שכבר קרה בעבר, דבר שממשלת הליכוד בראשות נתניהו לא תעשה לעולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים