שתף קטע נבחר

חשד: סחט נערה באיומים בשביל יחסי מין - והפיץ סרטון אינטימי

ל-ynet נודע כי שני צעירים מאזור ירושלים נעצרו בחשד שסחטו נערה בת 15 בשביל יחסי מין אחרת יפרסמו עליה פרטים אינטימיים. הנערה נענתה, אך לא ידעה שאחד מהם צילם את האקט המיני ושלח אותו לחברו. השניים נעצרו והם חשודים בעבירות מין. השופט: "מדובר במעשים מתכוננים"

פרסום ראשון: המשטרה עצרה שני צעירים בני 18 מאזור ירושלים בחשד שסחטו קטינה בת 15 לקיים יחסי מין עם אחד מהם לאחר שזה איים עליה כי אם לא יעשו זאת יפרסם עליה פרטים אינטימיים. אחד הצעירים, שעמו קיימה הקטינה יחסי מין, חשוד כי צילם את המעשה ולאחר מכן הפיץ את הסרטון. המשטרה חושדת כי השניים קשרו קשר ביחד כדי לבצע את המעשה.

 

החקירה החלה בעקבות תלונתה של הקטינה בסוף השבוע שעבר במרחב קדם של משטרת ירושלים. בעקבות זאת פתחו במשטרה בחקירה סמויה בליווי פרקליטות המדינה, שהובילה למעצרם של השניים בתחילת השבוע. בחקירה עלה כי לאחד מהצעירים, חייל בן 18, הייתה היכרות מוקדמת עם הנערה בעבר. חברו, צעיר לפני גיוס, יצר קשר עם הקטינה באינסטגרם, ולאחר מכן השניים החלו להתכתב.

 

בשלב מסוים הוא ציין בפניה כי הוא בקשר עם החשוד הנוסף וכי הוא יודע עליה פרטים אינטימיים. לאחר מכן איים עליה כי אם לא תיפגש איתו הוא יפרסם אותם ברבים. הקטינה נבהלה מהאיומים והגיעה לביתו. על פי החשד, החשוד קיים איתה יחסי מין וביצע בה מעשי סדום תוך שהוא מצלם את ההתרחשויות. לאחר מכן שלח את הסרטון לחברו.

עורכי הדין קובי בן שעיה ושלומי כהן ()
עורכי הדין קובי בן שעיה ושלומי כהן

לאחר שהנערה גילתה את דבר פרסום הסרטון היא הגישה תלונה למשטרת ירושלים ולתמונה נכנסו גם גורמי רווחה. בתחילת השבוע נעצרו השניים ובמשטרה אומרים שהחקירה נוהלתה תוך תשומת לב גדולה לרגישות המקרה.

 

מעצרו של אחד הצעירים הוארך עד מחר והמשטרה צפויה להגיש נגדו הצהרת תובע לקראת הגשת כתב אישום בעניינו. מעצרו של הצעיר השני הוארך היום (ה') עד ליום ראשון אז הוא ישוחרר בתנאים מגבילים לביתו. השניים חשודים בעבירות של בעילת קטינה מתחת לגיל 16 במרמה, מעשה סדום בקטינה, קשירת קשר לביצוע פשע והטרדה מינית על ידי פרסום תמונה.

 

המשטרה מייחסת עבירות מין גם לצעיר שלא קיים יחסי מין עם הקטינה לאחר התייעצות מול הפרקליטות בשל מה שמוגדר "ביצוע העבירות מכח צוותא". השופטת קרן מילר שדנה היום בתיק הבהירה כי "מדובר בפרשה חמורה שבמסגרתה אוימה קטינה בת 16 לקיים יחסי מין". היא ציינה כי חומר החקירה מראה כי מדובר במעשים מתוכננים.

 

גורם במשטרה הבהיר בעקבות הפרשה את המסוכנות שיש בקשר באמצעות הרשתות החברתיות עם זרים וצעירים שאינם מוכרים והזהיר מפני מסירת פרטים אישיים ברשת.

 

עו"ד קובי בן שעיה, המייצג את החשוד שלגביו צפויה המשטרה להגיש מחר הצהרת תובע, מסר בתגובה כי היחסים שקיומו היו בהסכמה מלאה בין הצדדים. לדבריו, החשוד אמנם בגיר, אולם הוא בן 18 וכמה חודשים, "על גבול הקטינות". עורך הדין טען כי מרשו סבר שהקטינה מעל גיל 16. "מדובר בצעיר ללא עבר פלילי. הכול נעשתה בהסכמתה המלאה והחופשית", הוסיף בדיון בהארכת מעצרו.

 

עו"ד שלומי כהן המייצג את החשוד השני בפרשה, שדיון בעניינו נערך היום מסר בתגובה: "בית המשפט אמר היום את דברו וקבע באופן ברור וחד משמעי שיש לחצוץ בין מרשי לבין החשוד השני בתיק הן מבחינת חומרת העבירות והן מבחינת חלקו בעבירות באופן שבו יש להבין שחלקו של מרשי מינורי ביותר. לכן דחה בית המשפט את בקשת המשטרה על הסף להאריך את מעצרו בארבעה ימים נוספים ואיפשר למשטרה לבצע פעולת חקירה קריטית, שלאחריה ישוחרר מיד בתנאים. ההחלטה מדברת בעד עצמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים