שתף קטע נבחר

מוטי בן־משה והפועלים השקיעו 45 מיליון שקל בהולמס פלייס

איש העסקים, שישלים היום את רכישת אלון רבוע כחול, משקיע 20 מיליון שקל ברכישת מניות של רשת מכוני הכושר, ויחזיק ב־15%. פועלים שוקי הון תשקיע 25 מיליון שקל תמורת 20%. ההשקעה שימשה לרכישת המתחרה גו אקטיב תמורת 90 מיליון שקל

פועלים שוקי הון, זרוע ההשקעות של בנק הפועלים, חתמה בסוף השבוע על רכישת 20% מרשת מכוני הכושר הולמס פלייס ישראל תמורת 25 מיליון שקל. הרכישה תיעשה בהקצאה של הכסף פנימה, לאחר שהולמס פלייס השלימה את רכישת הרשת המתחרה גו אקטיב. ל"כלכליסט" נודע כי במקביל לפועלים גייסה הולמס פלייס משקיע חדש ומפתיע - מוטי בן־משה.

 

כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

 

סניף הולמס פלייס במודיעין ()
סניף הולמס פלייס במודיעין

בן־משה ישקיע, דרך קרן גרין, סכום של 20 מיליון שקל ויחזיק כ־15% ממניות הולמס פלייס. משקיעים נוספים רכשו 5%. בן־משה החזיק בעבר בשליטה באי.די.בי, אותה רכש יחד עם אדוארדו אלשטיין מידי מחזיקי האג"ח שלה במסגרת הסדר חוב לאחר איבוד השליטה מידי נוחי דנקנר. ב־2015 התפרקה השותפות שלו עם אלשטיין והוא מכר לו את מניותיו. בניגוד לפועלים שיזרים את כל הסכום פנימה, בן־משה רוכש חלק מהמניות מבעלי מניות אחרים וחלק אחר, כ־15 מיליון שקל, מזרים פנימה. ההון שגויס על־ידי הולמס פלייס שימש לרכישת הרשת המתחרה גו אקטיב בעסקה של כ־90 מיליון שקל שהושלמה בימים האחרונים. באפריל השנה נודע על הכוונה למיזוג שתי הרשתות, והמהלך כבר קיבל את אישור הממונה על הגבלים עסקיים.

 

המו"מ להשקעה ברשת נוהל מול ריצ'י האנטר, מבעלי קרן גרין לנטרן, שב־2014 רכשה 45% מרשת הולמס פלייס וקיבלה מניית זהב ברשת, המעניקה לבעליה שליטה בחברה באמצעות זכויות הצבעה עדיפות, אפילו אם אינו מחזיק ברוב המניות.

 

בן־משה מחזיק בפעילות ענק של אנרגיה בגרמניה ואנגליה, בשווי מיליארדי שקלים. היום הוא אמור לחתום על רכישת אלון ריבוע כחול בהשקעה של 480 מיליון שקל. כ־113 מיליון יועברו לבעלי מניות אלון ריבוע, קבוצת אלון ובעלי מניות פרטיים, וכ־300 מיליון שקל יוזרמו לתוך החברה עם השלמת העסקה. אלון ריבוע תמחזר חוב של 600 מיליון שקל נוספים.

 

נראה כי המניע של פועלים שוקי הון, בניהול עומר קרייזל, להיכנס להשקעה נובע מפוטנציאל הצמיחה שמביאה רכישת גו אקטיב. הולמס פלייס מפעילה בישראל 22 מועדוני כושר, ורכישת המתחרה, שלה 11 מועדוני כושר המונים 35 אלף מנויים, תגדיל את הכנסותיה ב־40%־50% על פי הערכות. השאיפה היא לפתוח יחד 33 סניפים נוספים בארבע השנים הקרובות. בחיפושיה אחר משקיע חשפה הולמס פלייס הכנסות של כ־250 מיליון שקל ב־2015. ה־EBITDA (רווח תפעולי תזרימי) עמד על כ־26 מיליון שקל. ההכנסות של גו אקטיב מוערכות ב־120 מיליון שקל בשנה, וה־EBITDA של הרשת ב־12 מיליון שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוראל כהן
מוטי בן משה
צילום: אוראל כהן
מומלצים