שתף קטע נבחר

"אין אחד יותר טוב מהשני"

השירות לשיקום נוער הוא מקום בו בני הנוער יוצרים את עתידם, הם לומדים מקצוע, חווים את העבודה, מקבלים סיוע באשר לזכויותיהם בעולם האמיתי ולומדים להעריך את עצמם. ביריד המתנות של העמותות יימכרו המוצרים שהם יוצרים. הכירו אותם

בחסות בנק הפועלים

 

השירות לשיקום נוער המשתייך לאגף נוער, צעירים, ושירותי תיקון במשרד הרווחה, מומחה בהקמה ובהפעלה של מסגרות יומיות - מפתנים ומית"רים, הנותנות מענה טיפולי-שיקומי וחינוכי, לבני נוער על רצף הסיכון, הסכנה והניתוק בקהילה.

 

המענה ניתן לבני נוער אשר נפלטו ממערכות החינוך הנורמטיביות, מסגרות אשר לא יכלו לספק מענה לצרכיהם וקשייהם הרב ממדיים. מסגרות השירות לשיקום נוער, מאפשרות לבני הנוער אימון והתנסות במיומנויות התפקוד השונות, כאשר לצדם נמצאים אנשי הצוות הרב מקצועי המלווים אותם, מתוך אמפתיה, הכלה ואמונה ביכולתם לעבור תהליך שינוי. 

 

מתוך הבנה של מרכזיות נושא התעסוקה בשיקום בני נוער הנמצא על רצף הסיכון והניתוק ובשילובו בקהילה, מפעיל השרות לשיקום נוער סדנאות מקצועיות ומיזמים עסקיים אשר מאפשרים לבני הנוער: רכישת מיומנויות וידע על עולם העבודה; לימוד התנהגות נורמטיבית; רכישת מקצוע. בני הנוער שותפים בתכנון והכנת המוצרים, שיווקם ומכירתם. כמוכן, בני הנוער מקבלים שכר עבור עבודתם - הכנסה כספית כדרך יעילה ליציאה מתרבות סעד לתרבות עבודה ויצירת אופק תעסוקתי לקראת השתלבות בעולם התעסוקה.

 

"נערים שמגיעים אלינו אחרי שהם נשרו ממסגרת בית ספרית, המטרה שלנו כמרכז, זה לשלב אותם חזרה בקהילה, להקנות להם איזשהם כלים, מיומנות, איך קוראים תלוש שכר, מה הזכויות והחובות בעבודה, איך ניגשים בכלל לראיון עבודה, איך כותבים קורות חיים", מסבירה חגית כהן, רכזת תעסוקה ומתנדבים מית"ר. "פה זה חממה, את נקשרת לנערים, ואנחנו רואים באמת איך הם ככה, תפסו לעצמם ביטחון עצמי והם ניגשים לעבוד במקומות אחרים."

 

"זה ממש כמו לגדל את הילד שלך", מוסיף איילון טל, רכב פרויקט "נערי האור". "הרבה פעמים הם באים ממקום שכל הזמן אומרים להם 'אתה לא יכול', 'אתה לא תצליח', ואני, אחד הדברים שאני גם אוהב להגיד לנערים, כי אני מאמין בזה, אותי לא מעניין מאיפה אתה בא, אותי מעניין לאיפה אתה יכול להגיע. אני מרגיש יותר בוגר, יש לי את האומץ לבוא ולדבר עם אנשים, ללכת אם אני רוצה לחפש עבודה בחוץ, יותר ביטחון לבוא, לשאול ולהתעניין.

 

"כשנער בא ואומר לי, תשמע אני הולך לחפש עבודה בחוץ, זה תמיד שמשהו מסיים יש קצת עצב, מצד שני השמחה מאוד גדולה, כי זה המהות של המקום, הבן אדם עכשיו תפס כיוון שאם הוא ימשיך איתו הוא יגיע רחוק."

 

"עבודה עם נוער, זאת עבודה לא קלה, אבל זאת עבודה שצריכה לבוא הרבה מהלב, זה לראות את הדברים הקטנים, את ההצלחות הקטנות", אומר מישל מגירא, מנהל מית"ר אשקלון. "נער מוציא מפה נר מוגמר, יודע שככה צריך לצאת מוצר, וזה יכול להיות ככה בכל מפעל שהוא יעבוד בו בעתיד או בכל מקום שהוא יעבוד, הוא יודע שהמוצר צריך לצאת הכי טוב ללקוח."

 

בנק הפועלים מארח את יריד "בית פתוח לעמותות", בו מוצגות למכירה יצירות מקוריות ואיכותיות פרי עבודתם של ילדים, בני נוער ומבוגרים חברי כ-30 עמותות מכל רחבי הארץ. היריד יתקיים בבניין הנהלת בנק הפועלים ברח' יהודה הלוי 63 בתל-אביב, ביום שישי ה-23.09.16 החל מהשעה 9:00 ועד לשעה 15:00, ובמוצאי שבת ה-24.09.16 החל מהשעה 20:30 ועד ל-23:00. ניתן לחנות בחניון בית הדר. הכניסה מיהודה הלוי 12 או מרחוב הרכבת 

 

הכתבה מוגשת בחסות בנק הפועלים

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים